Kurš gan nav saskāries ar situācijām, kurās rodas neparedzēti izdevumi? Šie notikumi mēdz būt gan patīkami, bet nepatīkami. Piemēram, bērniņa pieteikšanās vai pēkšņs ceļojums ir patīkami notikumi, bet šķiršanās no laulātā vai automašīnas remonts ir nepatīkami notikumi. Lai vai kā, neplānoti izdevumi nekad nav patīkami, jo to dēļ mums nākas pārplānot svarīgākus izdevumus vai atteikties no kāda sen kārota sapņa. Vēl nepatīkamāk ir tad, kad naudas šiem neparedzētajiem izdevumiem gluži vienkārši nav. Kā tikt galā ar negaidītiem izdevumiem, kad personīgie līdzekļi ir iztērēti? Atbildi uz šo jautājumu atradīsit turpinājumā.

1. Iekrājumi

Kad jūs piemeklē negaidītas situācijas, kas nāk roku rokā ar papildus izdevumiem, ir īstais laiks izmantot naudu no iekrājumiem. Vai tad tieši šādu situāciju dēļ jūs neveidojāt iekrājumus? Protams, varbūt jūs krājāt naudu kādam konkrētam mērķim, piemēram, jaunam telefonam vai vasaras ceļojumam, tomēr šādās situācijās būtu muļķīgi neaizņemties naudu no iekrājumiem, jo tie, redz, paredzēti kādam citam mērķim. Tā kā jebkuri iekrājumi ir atjaunojami, šī ir lieliska izdevība izmantot priekšrocības, ko sniedz personīgie iekrājumi. Ja jums šādu iekrājumu nav, būtu pēdējais laiks tādus veidot, jo to esamība var atrisināt daudz un dažādas finanšu problēmas, kā arī uzlabot kopējo finanšu situāciju.

2. Kredītlīnija

Ja jums ir iekrājumi, skaidrs, ka nav nepieciešamības pēc nekādiem kredītiem, tomēr, ja tādu nav, lieliska opcija ir kredītlīnija. Ja vien izdodas atrast kredītdevēju, kas var piedāvāt zemu procentu likmi, kredītlīnija ir viens no labākajiem veidiem, kā atrisināt finanšu problēmas, rodoties neparedzētiem izdevumiem. Kredītlīnija palīdz izlīdzināt finanšu plūsmu, kā arī palīdz izvairīties no pilnīgas iekrājumu iztukšošanas. Izvērtējot no dažādiem aspektiem, kredītlīnija ir viens no izdevīgākajiem kredīta veidiem, jo, pirmkārt, kredītņēmējs pats nosaka kredītlīnijas izmantošanas laiku un kredīta limitu, un, otrkārt, kredītņēmējam ir jāmaksā procenti tikai par to summu, kas tiek izmantota.

3. Citu palīdzība

Ikviens, kuram ir izpalīdzīgi radinieki un draugi, var justies laimīgs, jo šie cilvēki veido tādu kā atbalsta sistēmu, kas, nonākot finanšu grūtības, sniedz drošības sajūtu. Lieliski, ja jūs pašu spēkiem spējat apmaksāt visus neplānotos izdevumus, tomēr nereti gadās situācijas, kad ir nepieciešama arī citu cilvēku palīdzība. Ne vienmēr šai palīdzībai ir jāizpaužas naudas veidā – tā var būt arī elementāra pretimnākšana dažādos jautājumos. Piemēram, kāds radinieks var pieskatīt jūsu bērnu, lai nebūtu jāizmanto aukles pakalpojumi, vai jūs varat doties uz darbu kopā ar kādu kolēģi, lai nebūtu jāizmanto savs transportlīdzeklis. Tas viss, protams, uz laiku, līdz nostabilizējas jūsu finansiālā situācija.

Ik reizi, kad jums rodas neplānoti izdevumi, apstājieties un padomājiet par finanšu resursiem, kas jums ir pieejami. Ir daudz un dažādu veidu, kā iespējams atrisināt finanšu nebūšanas – atliek vien atrast sev piemērotāko. Lai nebūtu jāsaskaras ar šādām problēmsituācijām, rēķinieties ar tām un sāciet nodrošinieties pret tām jau šodien. Veidojiet iekrājumus ārkārtas situācijām, kā arī raugiet, lai jūsu kredītvēsture būtu pozitīva, ja vien jums ir kādas kredītsaistības, jo pozitīva kredītvēsture sniedz priekšrocības, kas negatīvas kredītvēstures īpašniekiem ir liegtas, tostarp zemākas procentu likmes un garāki atmaksas termiņi.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here