Ātrie kredīti vienmēr liekas labs risinājums situācijā, ja pēkšņi nepieciešama nauda, turklāt vēl steidzami. Ne vienmēr ir iespējams aizņemties no draugiem vai paziņām, tāpat arī bieža aizņemšanās no zināmiem cilvēkiem var ar laiku sabojāt savstarpējās attiecības. Ātrie kredīti ir izdevīgs variants tikai tādā gadījumā, ja tiek izmantots nebanku kredītdevēju piedāvātais bezprocentu jeb bezmaksas kredīts, kas nozīmē, ka, atmaksājot pirmo kredītu, nav jāpārmaksā par procentiem. Svarīgi ir, lai ātro kredītu izmantošana nekļūst par ieradumu ikvienā situācijā, kad nedaudz pietrūkst, jo, regulāri aizņemoties, reiz var pienākt brīdis, kad aizdevuma atmaksa var sagādāt problēmas, piemēram, cilvēks var pēkšņi zaudēt darbu, var notikt kas ārkārtējs, kam nauda ir patiešām vajadzīga vai kas cits.

Ātri kredīti patiešām ātri var cilvēkam radīt ieilgušas finansiālas problēmas. Lai gan tagad saņemt vēl vienu ātro kredītu ir diezgan grūti, ja reiz vienas šādas kredītsaistības jau ir, tomēr agrāk tieši viena kredīta dzēšana ar citu kredītu noveda cilvēku gandrīz līdz bankrotam. Pati lielākā kļūda ir ātrā kredīta izmantošana cita kredīta nomaksai, jo, lai gan ātro kredītu saņemt ir daudz vieglāk un ērtāk, tomēr tieši ātrie kredīti ir visneizdevīgākie. Ātrajiem kredītiem ir viena no augstākajām procentu likmēm, tāpat arī atmaksas laiks ir īss – vien 30 dienas. Protams, ja cilvēks saprot, ka atmaksas termiņa beigās vēl aizvien nav iespējams kredīta pamatsummu ar visiem procentiem atmaksāt, tad vienmēr ir iespējams termiņu pagarināt, tomēr tas ir maksas pakalpojums. Turklāt, jo garākas ir kredītsaistības ar konkrēto kreditēšanas uzņēmumu, jo vairāk naudas tiek pārmaksāts par procentiem. Vien pāris mēnešu laikā procentu summa jau var būt vienlīdzīga aizņēmuma pamatsummai – jo ilgāk tiek novilcināta atmaksa, jo vairāk naudas cilvēks zaudē procentos. Tieši šādi arī rodas ātro kredītu parādi – cilvēks var tik vien kā atļauties, lai samaksātu kredīta atmaksas pagarinājumu. Protams, ja tas netiek darīts, tad kredīta devējs piemēro soda naudas, kas arī ir lielas. Ja vēl tad nauda netiek atmaksāta, tad kreditoram ir visas tiesības piesaistīt parādu piedzinējus vai arī tiesu izpildītājus.

Kad cilvēks ir nonācis ātro kredītu parādos, pats svarīgākais ir sākt pārplānot savu budžetu un mēģināt saskatīt kādu risinājumu, kā rīkoties. Noteikti nevajag izlikties, ka nekas nenotiek – ļaušanās pašplūsmai var tikai situāciju daudzkārt pasliktināt. Pastāv dažādi risinājumi, kā atbrīvoties no ātro kredītu parādiem.

Pats svarīgākais ir informēt savu kreditoru, ka radusies problēma ar kredīta atmaksu. Protams, kredīta devējs nedos nekādas atlaides aizdevuma atmaksā, tomēr sava kredīta devēja informēšana noteikti uzlabos situāciju. Kreditors varēs sniegt padomu, kā labāk atbrīvoties no parādiem un kredītu atmaksāt, jo viņa interesēs ir, lai kredīta ņēmējs atmaksā naudas aizdevumu. Ja kredīta ņēmējs paziņos par maksātnespēju, tad kredīta devējam nekāda ieguvuma no tā nebūs. Kreditors var arī piedāvāt pārplānot maksājumu grafiku, kas ļaus lēnām no parādiem atbrīvoties.

Ja cilvēkam ir vairāki mazi kredīti, kuru procentu sastādītā summa strauji lielos apmēros pieaug, tad viens no labākajiem risinājumiem ir kredītu konsolidācija jeb apvienošana. Tas nozīmē, ka vairāki mazie kredīti ar augstiem procentiem tiek apvienoti vienā lielākā kredītā, taču tam ir mazāka procentu likme. Turklāt arī atmaksas termiņš noteikti būs ilgāks nekā 30 dienas, kā tas parasti ir ātrajiem kredītiem. Kredītu konsolidāciju iespējams veikts gan pie privātajiem kreditoriem, gan arī bankās. Protams, jārēķinās, ka bankas var būt grūtāk pārliecināt piešķirt, piemēram, hipotekāro kredītu. Kredīta ņēmējam būs jāapbruņojas ar pacietību un konkrētiem argumentiem, kāpēc šāds kredīts ir nepieciešams. Kredītu konsolidācija noteikti ir jāizmanto, ja ātro kredītu procentu summa jau vairākas reizes pārsniedz aizņēmuma pamatsummu. Kad konsolidācija jeb apvienošana ir veikta, tiek apmaksāti visi mazie kredīti un to procenti, bet cilvēkam atliek izveidot savām iespējām atbilstošu maksājumu grafiku. Ja iepriekš bijuši vairāki kredīti, tad, tos apvienojot lielākā kredītā, ik mēnesi būs jāveic tikai viens maksājums. Tomēr, lai gan lielākam kredītam procenti ir mazāki, tomēr jārēķinās, ka kredītsaistības ar iestādi, kas veikusi kredītu konsolidāciju, var būt vairāki gadi, kad būs jāveic jaunā kredīta procentu maksājumi.
Lai kredītu atmaksa būtu sekmīgāka un saistības būtu iespējams izbeigt pēc iespējas ātrāk, ja vien iespējams, cilvēkam noteikti vajadzētu meklēt iespēju, kā gūt papildu ienākumus. Ja ir jau viens pastāvīgs darbs, varbūt var atrast kādu pusslodzes darbu. Protams, tas noteikti būs nogurdinoši, bet ir vērts ziedot savu laiku, lai sapelnītu naudu, kas nepieciešama kredītiem. Turklāt kredītu atmaksa neilgst visu dzīvi – līdz ar to, kad visas parādsaistības būs nokārotas, no pusslodzes darba var aiziet un turpināt savu iepriekšējo ikdienas ritmu bez parādiem.

Vēl papildu ienākumus var gūt, piemēram, pārdodot lietas, kas vairs nav nepieciešamas. Var pārdot savas vecās drēbes. Tāpat, ja parādu situācija patiešām ir ļoti smaga, tad var sameklēt lētāku dzīves vietu. Noteikti vairākas reizes jāpārskata savs budžets – reģistrējot visus ienākumus un izdevumus, iespējams saprast, kur nauda varbūt tiek tērēta vairāk nekā tas būtu nepieciešams. Tāpat noteikti jāatsakās no ēšanas ārpus mājas – pat ja tā ir tikai kafijas tase. Naudu var ietaupīt arī iepērkoties – akcijas preču iegāde, atteikšanās no saldumiem vai kādiem citiem produktiem, bez kuriem iespējams ikdienā iztikt.
Nonākšana parādu slogā nekad nav patīkama. Tāpēc vienmēr ir svarīgi apsvērt, vai patiešām ir nepieciešams ņemt kredītu. Pret aizdevumiem, īpaši to atmaksu, vienmēr ir jāizturas ļoti rūpīgi un atbildīgi – atliek nokavēt vienu maksājumu, kad var sākt uzkrāties soda procenti. Kredītus nevajag izmantot parādu segšanai, jo šādi ir visvienkāršākais veids, kā nonākt parādnieku sarakstā. Nonākšana kredītu jeb parādnieku reģistrā ietekmē cilvēka izredzes saņemt kredītu nākotnē, tāpēc aizņemšanās vienmēr ir jāveic atbildīgi, apsverot kredīta atmaksas iespējas un visas iespējamās sekas, kas var būt, ja kredīts netiek atmaksāts.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here