Nereti cilvēki paši sevi pieķer pie domas vai skaļi izteiktas frāzes – “Kaut man būtu miljons” vai arī “ Ja vien mana alga būtu lielāka”. Šādas frāzes patiesībā liecina tikai par vienu – izdevumi ir pārāk lieli, bet ienākumi ir tik, cik tie ir. Kad ienākumi tuvojas beigām, tad nākas atteikties no dažādiem pirkumiem vai arī izmantot kredītkartes sniegtās “priekšrocības”. Ja šāda situācija liekas pazīstama, tad laiks rīkoties, lai nebojātu savas iespējas kļūt bagātam.

Pats svarīgākais ir saprast, kāda ir finansiālā situācija. Respektīvi, jāvelta laiks, pārbaudot kredītkaršu stāvokli, bankas kontus. Ja šādi nav iespējams saprast visu reālo situāciju, tad noteikti vajag vienu mēnesi saglabāt visus čekus par katru pirkumu. Pēc tam mēneša beigās būs iespējams redzēt, kādos pirkumos un cik lielā apmērā nauda tiek iztērēta. Šis ir tas mirklis, kad ir jāsaprot, ja izdevumi daudzkārt pārsniedz ienākumus, tad iespēja kļūt bagātam vienkārši nav realizējama. Protams, ir svarīgi novērtēt, kādi tēriņi tiek veikti – obligātie maksājumi, piemēram, dzīvokļa īre, rēķini, kredītu maksājumi – tie ir jāveic un nav iespējams izvairīties. Tāpat tēriņi ir neizbēgami par pārtiku, jo cilvēks taču nevar izdzīvot neēdis, kā arī neuzņēmis šķidrumu. Jāizvērtē ir situācija, kur tiek iztērēta atlikusī nauda – lietderīgi izmantota (piemēram, remonti, ārsta apmeklējumi) vai arī vienkārši iztērēta dažādiem nevajadzīgiem pirkumiem, piemēram, trīs dažādu krāsu krekliem, jo veikalā bija grūtības izvēlēties. Līdz ar savu izdevumu izvērtēšanu ir iespējams saprast, kāda turpmākā rīcība ir nepieciešama – izdevumi ir neizbēgami, bet vienkārši ienākumi ir par maziem, respektīvi, jāmeklē atalgotāks darbs vai arī papildu ienākumu avots; ja izdevumi ir pārāk lieli, bet tie rodas, iegādājoties preces, bez kurām var arī iztikt, tad ir jāsāk sevi ierobežot un ietaupīt.

Iespēju kļūt bagātam var traucēt arī kredīti. Reizēm cilvēki ir tik ļoti jau pieraduši katru mēnesi izmantot kredītkartes piešķirtos līdzekļus, ka kredītkartes īpašnieks nemaz vairs nezina, kā ir dzīvot tikai un vienīgi par saviem personīgajiem ienākumiem. Tomēr, ja šādos gadījumos tiktu apskatīts, cik daudz naudas tiek samaksāts par procentiem, tad droši vien vēlme izmantot kredītkartes līdzekļus ātri vien pazustu. Svarīgi ir atcerēties, ka kredītkartes nav domātas regulāriem pirkumiem – tā tomēr ir bankas piešķirta nauda, kuru jāizmanto tikai gadījumos, kad citādāk nevar. Ja šķiet, ka ar gribasspēku vien nesanāks izvairīties no kredītkartes limita tērēšanas, tad varbūt ir labāk vērts padomāt par debetkartes izmantošanu nolūkā, lai izvairītos no liekiem izdevumiem par kredītkartes procentiem. Visticamāk, ka pirkumi, kuriem tiek tērēti kredītkartes līdzekļi, nav tik vitāli nepieciešami un bez tiem var arī kādu laiku iztikt.

Attiecībā uz kredītiem ir jāsaprot, ka, lai nebojātu sev iespēju kļūt bagātam, no visām kredītsaistībām ir jāatbrīvojas. Turklāt – jo ātrāk, jo labāk!! Protams, tas visticamāk nozīmē dažādu stingrāku ierobežojumu ieviešanu attiecībā uz iepirkumiem, noteikti būs jāatliek nedēļas nogaļu izklaides, kurās tiek tērēta nauda. Taču atbrīvošanās no kredītiem noteikti ir tā vērta, lai dažus mēnešus vairāk kontrolētu savu izdevumus. Tāpat var arī varbūt pārdot kādas sev piederošas lietas, kas vairs nav vajadzīgas – tādā veidā ar šiem ienākumiem paātrinot kredītu atmaksu. Ja kredītu ir daudz, bet ar tiem nav iespējams paša spēkiem tikt galā, turklāt visu laiku ir nepieciešams veikt termiņu pagarināšanu, lai izvairītos no soda procentiem, tad noteikti ir vērts vērsties pie finanšu konsultanta vai pie kreditora, kurš var piedāvāt iespēju mazos kredītu ar sliktu kredītvēsturi maksājumus apvienot vienā lielākā, kuram būs garāks atmaksas termiņš, kā arī zemāki kredītu procenti. Galvenais ir neignorēt šo problēmu un nedomāt, ka nekad nebūs iespējams izkļūt no kredītu sloga. Pats svarīgākais ir rīcība, kas var ļaut drīz vien kļūt finansiāli stabilam un no kreditoriem neatkarīgam.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here