Ātrie kredīti ir viens no vieglākajiem veidiem, kā saņemt naudas aizdevumu, ja pašam cilvēkam nepieciešamās naudas summas nav un no draugiem, paziņām, ģimenes locekļiem aizņemties nav iespējams vai vienkārši kauns to darīt.

Latvijā pirmā ātrās kreditēšanas kompānija parādījās 2007. gadā. Kopš tā laika līdz mūsdienām ir radušies ļoti daudzi privāto kreditoru uzņēmumi. Līdz ar to, ja cilvēks ir nonācis situācijā, kad nepieciešams izmantot ātro kredītu, svarīgi ir savstarpēji salīdzināt visu kredītu devēju piedāvājumus. Protams, lielākoties ātrie kredīti ir diezgan vienādi, kā arī nosacījumi ir ar minimālām atšķirībām, tomēr tos tāpat ir vajadzīgs salīdzināt. Sākumā ir jānoskaidro, kādi ir kredītu devēju nosacījumi, lai ātro kredītu saņemtu. Kredīta ņēmējam ir jābūt Latvijas pilsonim, cilvēkam ir jābūt labai kredītvēsturei un regulāriem ienākumiem. Tāpat arī ir noteikts vecuma ierobežojums. Lai gan sākotnēji ātros kredītus varēja saņemt jebkurš 18 gadu vecumu sasniedzis Latvijas pilsonis, taču kopš 2013. gada LNKA (Latvijas nebanku kredītdevēju asociācija) ir noteikusi, ka kredītus var saņemt personas, kurām ir vismaz 20 gadi. Tāpat arī kredītus ir grūtāk saņemt, ja potenciālajam kredīta ņēmējam ir vairāk kā 70 gadi. Protams, ir kreditori, kas piedāvā kredītu arī 18 un 19 gadus veciem jauniešiem, tāpat ir arī kredīta devēji, kas izsniedz kredītu arī 75 gadus sasniegušiem cilvēkiem, tomēr šādu kreditoru skaits ir krietni mazāks nekā agrāk.

Ātros kredītus grūtāk ir saņemt arī personām, kuram nav stabilu ikmēneša ienākumu. Arī sabojāta kredītvēsture apgrūtina kredīta saņemšanas iespēju. Tomēr, savstarpēji salīdzinot visus kreditoru piedāvājumus un rūpīgi izlasot visus kritērijus un nosacījumus, arī šādām personām ir vēl iespēja ātro kredītu saņemt.

Ja cilvēks atbilst visiem kreditoru nosacījumiem, respektīvi, ir 20 – 70 gadu vecumā, ir stabili un regulāri ienākumi, kā arī pozitīva kredītvēsture, tad atliek tikai izvēlēties ātro kreditoru starpā. Sākumā ir jāsaprot, kāda naudas summa ir nepieciešama. Ātrie kredīti ir viegli un ērti iegūstami, taču to piedāvātais maksimālais naudas apjoms ir daudz mazāks nekā ņemot, piemēram, patēriņa kredītu. Taču tagad, lai konkurētu ar pārējiem uzņēmumiem, daudzi kreditori ir paaugstinājuši maksimālo kredīta summu līdz pat vairāk kā 1 000 eiro. Pārsvarā gan no ātrajiem kreditoriem aizņemas vien dažus simtus eiro.

Kad atlasīti kreditori pēc nepieciešamās naudas summas, noteikti ir jāpievērš uzmanība procentu likmei. Ātrie kredīti ir vieni no neizdevīgākajiem kredītiem tieši tāpēc, ka tiem ir augsti procenti. Tie ir sākot no 10% un vairāk. Taču, salīdzinot kreditēšanas uzņēmumus savā starpā, var atrast tādus, kam procentu likme nav pārmērīgi augsta. Viens no paņēmieniem, kuru izmanto kredīta devēji, lai piesaistītu sev jaunus klientus, ir piedāvāt bezprocentu jeb bezmaksas kredītu. Tas nozīmē, ka pirmo reizi aizņemoties pie kāda no kreditoriem, atmaksas termiņa beigās ir jāatdod tieši tā pati naudas summa, ko cilvēks sākumā aizņēmās. Respektīvi, nav jāpārmaksā par procentiem. Tagad gan praktiski lielākā daļa ātro kreditoru piedāvā šādu iespēju, tomēr ne visi. Līdz ar to, ja nepieciešamā naudas summa nav pārmērīgi liela, kā arī iepriekš kredīts nav ņemts, tad noteikti jāizmanto iespēja saņemt bezmaksas kredītu.

Pat ja tiek izmantots bezmaksas kredīts, arī tad ir jāizvēlas par labu tam kredīta devējam, kam ir mazāki procentu maksājumi. Kā arī svarīgi izpētīt, kāda maksa jāveic, ja nepieciešams kredīta pagarinājums, jo tas ātrajiem kredītiem ir maksas pakalpojums. Nekad nav iespējams paredzēt, vai kredītu būs iespējams atmaksāt sākumā paredzētajā laika periodā. Tā kā ātrajiem kredītiem ir īss atmaksas termiņš – vien 30 dienas, tad labāk ir izpētīt arī visas pārējās izmaksas, kas saistītas ar to, ja nepieciešams kredīta pagarinājums. Tomēr ne visiem ātrajiem kredītiem atmaksas termiņš ir 30 dienas, tāpēc jāsalīdzina arī šis faktors.

Ātro kredītu salīdzināšana ir nepieciešama, lai cilvēks, kurš vēlas ņemt kredītu, varētu atrast sev izdevīgāko un labāko variantu, kā arī tādu kredīta piedāvājumu, kas var apmierināt viņa naudas vajadzību.

Ātrie kredīti ir viegli un ērti pieejami, lai iesniegtu kredīta pieprasījumu nepieciešams vien dators un internets. Tā kā visa kredīta pieteikšana notiek pārsvarā tieši ar interneta starpniecību, tad arī tieši tur ir iespējams atrast visu informāciju gan par kredītu devējiem, gan to piedāvātajiem kredītiem – procentu likmēm, atmaksas termiņiem, soda sankcijām un visu pārējo. Dažādās interneta vietnēs arī ir pieejamas pārskatāmas tabulas, kur savstarpēji salīdzināti ātro kredītu piedāvājumi. Līdz ar to potenciālajiem kredīta ņēmējiem tiek atvieglota šī salīdzināšana. Tomēr svarīgi atcerēties, ka ne visu interneta vietņu informācija vienmēr tiek atjaunota, līdz ar to nepieciešams vēlreiz informāciju par kredīta nosacījumiem pārbaudīt arī attiecīgā kreditēšanas uzņēmuma mājas lapā. Svarīgi ir arī izlasīt atsauksmes no klientiem – šādi būs iespējams iegūt godīgu viedokli par uzņēmuma priekšrocībām un trūkumiem.

Kad cilvēks ir izvēlējies no visiem ātrajiem kreditoriem vienu uzņēmumu, kurā viņš vēlas saņemt kredītu, nepieciešams doties uz izvēlēta kreditora mājas lapu un aizpildīt visu pieprasīto informāciju. Lai kredīta pieprasījums tiktu apstiprināts, svarīgi visu informāciju par sevi norādīt pareizi. Tāpat arī ne tikai nevajag, bet arī nedrīkst sniegt nepatiesu informāciju, īpašu par ienākumu stāvokli, jo tas ir kriminālpārkāpums. Potenciālajam kredīta ņēmējam būs jānorāda arī sava kontaktinformācija – tālruņa numurs – uz kuru tiks nosūtīta atbilde par kredīta pieprasījumu. Tāpat cilvēkam jābūt arī aktīvam bankas kontam. Lai apstiprinātu savu identitāti un beigtu reģistrēšanos, cilvēkam būs jāpārskaita 0,01 eiro uz norādīto kreditēšanas uzņēmuma kontu. Pēc tam ir jāgaida atbilde, vai kredīts tiks vai netiks piešķirts.

Ātrais kredīts var likties vilinošs un izdevīgs piedāvājums situācijā, ja steidzami ir nepieciešama nauda. Tomēr, tā kā kreditoru ir daudz, vienmēr tie ir jāsalīdzina. Taču pirms izvēlēties kredīta devēju, cilvēkam noteikti ir vairākas reizes jāpārdomā kredīta nepieciešamība. Ar ātrajiem kredītiem cilvēks var ātri vien nonākt arī parādos – gan īsā atmaksas termiņa, gan lielo procentu dēļ. Svarīgi pirms kredīta ņemšanas vienmēr ir apzināties, ar kādiem naudas līdzekļiem kredīts tiks atmaksāts. Kredīts ir nopietns solis, tāpēc šāds naudas aizdevums vienmēr ir jāņem atbildīgi.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here