Tagad ir daudz un dažādu preču un piedāvājumu, kurus cilvēks vēlas iegādāties, lai uzlabotu savus dzīves apstākļus, kā arī nereti var rasties kāda steidzama vajadzība. Taču ne vienmēr iespējams uzreiz vēlamo preci vai pakalpojumu iegādāties, jo nepietiek finanšu. Tāpēc, lai sniegtu iespēju cilvēkiem bez lielas naudas taupīšanas nepieciešamo lietu iegādāties, tiek piedāvāti kredīti jeb naudas aizdevumi. Ir daudz un dažādi kredītu veidi, taču lielu popularitāti guvuši tieši ātrie kredīti, kas dod iespēju ātri vajadzīgo naudas summu iegūt, kā arī bezprocentu piedāvājumi. Tā kā ātros kredītus piedāvā daudzi kreditori, tad, lai izvēlētos izdevīgāko un labāko ātro kredītu, nepieciešams tos iepriekš salīdzināt, jo katra kredītu kompānija piedāvā citus noteikumus un kritērijus, lai kredītu varētu saņemt.

Ātrais kredīts ir naudas aizdevums, kuru iespējams saņemt īsā laika posmā, parasti pat dažu minūšu laikā. Taču, tā kā tas ir īstermiņa kredīts, tiem ir arī augsta procentu likme. Dažādām kompānijām, kas nodarbojas ar ātro kredītu izsniegšanu, ir arī atšķirīgi termiņi, kuru laikā naudas summa ir jāatmaksā, atšķirīga naudas summa, ko tā izsniedz, un arī atšķirīga procentu likme, kas jāmaksā papildu pamatsummai. Lai persona, kas nolēmusi ņemt ātro kredītu, neapjuktu neskaitāmajos piedāvājumos CredPro portālā ir iespējams sameklēt informāciju un tabulas, kur pārskatāmā veidā salīdzināta lielākā daļa kredītu izsniedzēju. Tabulās tiek salīdzināti svarīgākie kritēriji, pēc kuriem kredīta ņēmējs var saprast, kura no kredītu kompānijām var piedāvāt izdevīgāko variantu.

Ātro kredītu izsniedzēji lielākoties tiek salīdzināti pēc šādiem kritērijiem:

  • Pirmkārt, pēc tā, vai pirmais kredīts konkrētajā uzņēmumā ir bezmaksas. Tas nozīmē, ka, ja cilvēks ātro kredītu ņem pirmo reizi, tad liela daļa kreditoru, lai piesaistītu sev jaunus klientus, piedāvā ņemt naudas aizdevumu, taču, to atmaksājot, klientam ir jāmaksā tieši tā pati naudas summa, ko viņš aizņēmās. Personai nav jāmaksā procenti, kas nozīmē, ka nekas netiek pārmaksāts par kreditoru sniegtajiem pakalpojumiem. Vienīgais, kas ir neatgriezeniski jāsamaksā, ir reģistrēšanās maksa 0,01 eiro apmērā.
  • Otrkārt, nepieciešams salīdzināt, kāda ir maksimālā summa, ko iespējams aizņemties, ja kredīts tiek ņemts pirmo reizi. Katram uzņēmumam ir atšķirīga naudas summa, ko tas piedāvā, tāpēc, ja nepieciešams lielāks aizdevums, var gadīties, ka tikai daži kreditori šādu iespēju piedāvā, kā arī visticamāk, ka tieši šī kredītu izsniedzošā kompānija nepiedāvā iespēju pirmo kredītu ņemt bez maksas. Ja cilvēks izlēmis, ka kredītus vienmēr ņems tikai vienā uzņēmumā, tad svarīgi arī aplūkot un salīdzināt, kāds ir iespējamais aizdevuma apjoms, ja kredīts tiek ņemts atkārtoti.
  • Treškārt, jāsalīdzina kāds ir maksimālais laika posms, uz kādu ātro kredītu iespējams saņemt. Lielākoties tas ir 1-2 mēneši, taču daži kreditori piedāvā arī garāku atmaksas termiņu. Šis kritērijs vienlīdzīgi attiecas kā uz jaunajiem kredīta ņēmējiem, tā arī uz tiem, kas kredītu ņem konkrētajā uzņēmumā jau atkārtoti.
  • Ceturtkārt, svarīgi salīdzināt arī to, cik lielas izmaksas katrs no kreditoriem nosaka, ja nepieciešams kredīta atmaksas termiņa pagarinājums. Tā kā šis ir ātrais kredīts, tad noteikti termiņa pagarināšana ir maksas pakalpojums pat, ja kredīts tiek ņemts pirmo reizi. Bet jāatceras, ka pastāv arī kompānijas, kas šādu iespēju nemaz nepiedāvā.
  • Piektkārt, viens no svarīgākajiem aspektiem, kas noteikti ir savstarpēji jāsalīdzina, ir kredīta procentu likme. Ātrajiem kredītiem tā ir ļoti augsta, sākot no 10% mēnesī. Procentu likme sastāda naudas summu, kas mēnesī tiek maksāta vēl papildu pamatsummai.
  • Sestkārt, ja cilvēks ir tikko sasniedzis pilngadību vai arī gluži otrādi – ir jau pensijas vecumā, noteikti jāapskatās, kādi ir vecuma ierobežojumi. Ne katrs kreditors piedāvā iespēju ņemt aizdevumu jau no 18 gadu vecuma – daži piedāvā no 19, 20 un citi no 22 gadu vecuma. Tāpat arī lielākajai daļai kredīta izsniedzošo kompāniju ir arī vecuma robeža, līdz kurai kredīti tiek izsniegti. Pārsvarā tie ir 65-75 gadi.

Šie seši kritēriji ir vieni no svarīgākajiem, tāpēc tie tiek salīdzināti, lai potenciālais kredīta ņēmējs varētu atrast tādu kredīta kompāniju, kas piedāvā viņam visizdevīgāko variantu. Tomēr papildus šiem aspektiem, tiek salīdzināti arī citi faktori. Viens no šādiem faktoriem ir laiks, kādā kredītu iespējams saņemt bankas kontā. Kā jau norāda ātro kredītu nosaukums, tad kreditori piedāvā aizdevumu izsniegt ātri, respektīvi, dažu minūšu laikā. Pārsvarā naudas summa tiek solīta cilvēka bankas kontā ieskaitīt 15 minūšu laikā, tomēr svarīgi apzināties, ka, ja cilvēks kredītu ņem pirmo reizi, tad visticamāk šis laiks būs ilgāks:

  • Pirmkārt, reģistrēšanās prasa laiku, kā arī vēl potenciālajam klientam ir jāpārskaita 1 cents, lai apstiprinātu savu reģistrāciju.
  • Otrkārt, noteikti jārēķinās arī ar papildu laiku, kurā personas pieprasījums tiks izskatīts.

Svarīgi ir arī rēķināties, ka daudziem kreditoriem ir laika ierobežojums, kurā cilvēku aizdevumu pieprasījumi tiek izskatīti. Tāpēc ātros kredītus iespējams salīdzināt arī pēc to darba laika. Ne visas kredītu izsniedzošās kompānijas piedāvā iespēju saņemt naudu pēc pusnakts, kā arī daži no kreditoriem nestrādā brīvdienās. Kā papildu iespēja tiek piedāvāta arī kredīta saņemšana ar īsziņas palīdzību, jeb SMS kredīts.
Izvēloties kādu no ātrajiem kredītiem, svarīgi noteikti ir izpētīt atsauksmes. Šādā veidā būs iespējams uzzināt reālu cilvēku pieredzi, ņemot naudas aizdevumu, ne tikai redzēt kreditoru reklāmas, kurās nav uzskaitīts neviens no ātro kredītu trūkumiem. Turklāt, pirms nosūtīt pieprasījumu pēc naudas aizdevuma nepieciešamības, vienmēr ir svarīgi vēlreiz apdomāt, vai šāds solis patiešām ir nepieciešams. Noteikti ir arī jāapzinās, vai nepieciešamo naudas summu būs iespējams arī laikā atmaksāt, jo, veicot pagarināšanas pieprasījumu, sāks krāties naudas summas, kas tiek iztērētas vēl papildu pamatsummas atmaksai. Sākoties problēmām ar kredīta atmaksu, jo nav iespējams paredzēt, vai nenotiks kas ārkārtējs, kas var iztraucēt sākotnējo atmaksāšanas plānu, un cilvēks var iekļūt lielos naudas parādos. Tāpēc svarīgi izvērtēt, vai nepastāv kāda alternatīva, kā nepieciešamo naudas summu iegūt, piemēram, palūdzot ģimenei vai draugiem, kā arī varbūt atlikt nepieciešamā pirkuma iegādāšanos uz kādu laiku, kamēr cilvēks pats var iekrāt nepieciešamo summu. Un vienmēr jau pastāv arī iespēja, ka vēlamā prece nemaz nav tik akūti vajadzīga un bez tās ir iespējams arī vispār iztikt.

Kredītsaistību veidošana ir nozīmīgs solis, tāpēc vienmēr ir rūpīgi jāizvērtē, vai kredīts patiešām ir nepieciešams.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here