Vienalga, vai tev pēkšņi saplīst dators un ir nepieciešams iegādāties jaunu, vai kaut kas notiek ar tavu automašīnu, un tev ir jāizdod liela naudas summa mašīnas remontam, no šādiem neplānotiem izdevumiem un tā sauktajām finansiālajām ārkārtas situācijām mēs bieži vien nevaram izbēgt, kas tāds var notikt jebkurā brīdī. Un, lai cik ļoti mums negribētos, šajās situācijas mums gandrīz vienmēr sanāk izdot daudz naudas, kas nāk vai nu no mūsu ikdienas izdevumu vai pat iekrājumu fonda, kas liek mums justies slikti, par to, ka atkal ir jāveic lieli izdevumi. Tādēļ es domāju, ka būtu vērts sniegt tev dažus padomus, kā vieglāk pārdzīvot šādas situācijas un kā tik ļoti nevainot sevi par situāciju, ko visbiežāk tu vienkārši nevari ietekmēt.

  1. Pirmais padoms, ko es tev varu sniegt, ir, es iesaku tev konkrēti noskaidrot to, par cik lielu summu no šīm neparaudzētajām izmaksām esi atbildīgs tieši tu. Praktiski vienmēr, kad mums ir jāveic neparedzētas un lielas izmaksas, mēs automātiski pieņemam, ka mēs paši esam pie vainas. Taču patiesība ir tāda, ka bieži mēs neesam pie vainas nemaz un dators, automašīna vai kāda cita ierīce vienkārši pati saplīst. Protams, ja tu izraisīji auto avāriju un tā sabojāji savu auto, tas ir cits stāsts, un šādā gadījumā tu 100% pats esi atbildīgs par izmaksām, kuras radīsies no auto remonta, taču, piemēram, ja pēkšņi saplīst dators vai kāda cita ierīce, par kuru tu esi rūpējies, tad visdrīzāk vainojams esi nevis tu, bet gan pati šī ierīce, un tev tik un tā agrāk vai vēlāk būtu jāveic šīs izmaksas un ierīce jālabo vai jāaizvieto. Tādēļ vienmēr, pirms automātiski vaino sevi par to, ka tev tagad neplānoti būs jāizdod liela naudas summa, aizdomājies par to, vai tu tiešām varēji kaut ko mainīt, vai tomēr ierīce vai lieta tik un tā, ja ne tagad, tad pēc kāda laika būtu saplīsusi.
  2. Veids, kā tu vari atvieglot sev jebkuru neplānoto izdevumu situāciju, ir, ka tu jau iepriekš vari paredzēt šīs situācijas. Protams, es nerunāju par to, ka tev tagad ir jādodas pie gaišreģa, lai tas tev pateiktu, kas ar tevi nākotnē notiks. Nē, tev pietiek vienkārši izveidot krājkontu, kurš ir ekskluzīvi paredzēts neparaudzētiem gadījumiem. Šis krājkonts tev nodrošinās, ka nākotnē pat neparedzētu izdevumu gadījumā šis trieciens tavam budžetam nebūs tik liels, kā rezultātā tev vieglāk būs atkal atgrieztie iepriekšējās izdevumu/ ienākumu sliedēs.
  3. Trešais padoms, kuru es tev varu piedāvāt, ir izlaid kādas lielākas preces iegādi, pat ja tā bija jau sen plānota. Piemēram, vēl nedaudz atliec jauna televizora vai datora iegādi ka tavas pašreizējās iekārtas vēl joprojām darbojas. Šādi tu šo ietaupīto naudu varēsi novirzīt neparedzētajiem izdevumiem un nenodarīt tik lielus bojājumus savam budžetam. Un tad, kad tu esi atmaksājis visus izdevumus, kuri ir saistīti ar šo ārkārtas gadījumu, tu atkal vari vai nu iekrāt un beidzot patiešām arī iegādāties preci, kuru tu vēlējies nopirkt.

Un pēdējais padoms, kuru es tev varu sniegt, lai tu un tava finansiālā situācija vieglāk pārdzīvotu ikvienu neplānoto izdevumu, ir apsvērt aizņemties kredītu. Zinu, ka kredīts daudziem var šķist ļoti ekstrēms paņēmiens, kā apmaksāt izdevumus, kuri rodas, piemēram, pēkšņi iegādājoties jaunu datoru vai automašīnu, taču nereti tieši kredīts tevi var atturēt no ieslīgšanas vēl lielāko parādus un no tā, ka tu tā sabojā savu finansiālo situāciju, ka tu vēl ilgi nevari atkal kļūt finansiāli stabils. Šajā gadījumā noteikti apsver ātrā interneta kredīta, kredītlīnijas vai patēriņa kredīta aizņemšanos, jo šie kredīti ir speciāli domāti, lai klienti tos aizņemtos paši savām vajadzībām, nenorādot konkrētu mērķi, kam tie to vēlas tērēt, kā arī tieši šiem kredītiem ir vislielākais piedāvājums un bieži arī dažādas akcijas, kuras var izmantot, lai iegūtu kredītu vēl izdevīgāk.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here