Ģimenes finanšu krīzes laiki var piemeklēt ikvienu no mums, diemžēl mēs neesam absolūti imūni pret tiem. Brīžos, kad rūpīgi jāplāno ģimenes izdevumi un jāapjož izdevumu josta ciešāk, pirmais, kas tiek nogriezts kā nevajadzīgs, ir izdevumi, kas saistīti ar atvaļinājumiem un atpūtu. Tā vietā, lai iegādātos dārgas aviobiļetes un uzturētos viesnīcās, cilvēki sāk meklēt lētākas alternatīvas: gaida īpašos ceļojumu piedāvājumus tiešsaistē, apciemo radiniekus tuvējās pilsētās vai sagaida draugu un radinieku ierašanos pie sevis.

Kad visi ātrie kredīti internetā vienuviet jau ir izpētīti krustu šķērsu un, diemžēl, jūs esat secinājuši, ka šogad liekus līdzekļus atvaļinājumam tērēt nevarat atļauties, ir laiks ķerties pie radošākām idejām. Ja atvaļinājums ir jāpavada mājās, tas nebūt nenozīmē, ka tam ir jābūt garlaicīgam.

Iepazīstieties ar šīm vienkāršajām, bet iedarbīgajām idejām, lai jūs pilnībā izbaudītu atpūtu sava atvaļinājuma laikā pat tad, kad jums nav naudas, ko izšķiest:

  1. Ja laikapstākļi to atļauj – dodieties uz tuvāko jūras, ezera vai upes piekrasti vai pilsētas baseinu. Latvija ir bagāta ar savām piekrastes zonām un nav nekā revanšējošāka, kā atpūta ūdenī. Ūdens relaksē ne tikai visas muskuļu gripas, bet palīdz arī atbrīvoties prātam. Neesat pludmales tuvumā? Dodieties uz pilsētas baseinu, vai varbūt uzprasieties ciemos pie kaimiņa, kuram ir savs personīgais baseins.
  2. Apmeklējiet savas pilsētas vai pat valsts labākos muzejus: mākslas, dabas vai vēstures, botāniskos dārzus, zooloģisko dārzu, motormuzeju vai jebkuru citu, kas jūsos izraisa interesi. Kad jūs pēdējo reizi esat bijuši muzejā paši savā pilsētā? Tas šķiet tik loģiski tos apmeklēt savu ceļojumu laikā, bet kā ir ar vietējo miestu? Izpētiet, kuri muzeji piedāvā bezmaksas ieeju, īpašas izstādes vai pat jaunu izstāžu atklāšanu ar uzkodām un dzērieniem – jūs būsiet pārsteigti, cik izklaidēti (un informēti!) pēc tam jutīsieties. Esiet tūristi paši savā pilsētā!
  3. Patīk aktīvāka atpūta? Dodieties izbraucienā vai piknikā ar velosipēdu. Izbaudiet jaunas, vēl neatklātas velosipēdu takas un pie reizes uzturiet arī sevi fiziski labā formā. Nav pašam sava velosipēda? To par mazām naudiņām iespējams izīrēt vai arī aizņemties no radiem un draugiem.
  4. Kino vienmēr piemīt kas maģisks – spēja atslēgties no domām par darbu un ikdienas rutīnas. Jā, jūs varat iznomāt filmu tiešsaistes televīzijas kanālos un uztaisīt filmu vakaru mājās, bet tikpat labi jūs varat arī doties uz kādu no milzīgākajiem pilsētas teātriem un iegūt īstu 3D pieredzi. Katram kinoteātrim ir vismaz viena diena nedēļā, kad tas pārdod biļetes par ļoti zemām cenām, izmantojiet šo piedāvājumu, lai maksimāli ietaupītu uz izdevumiem. Noteikti neaizmirstiet par popkornu, tā ir kino sajūtu neatņemama sastāvdaļa.
  5. Izlasiet kādu jaunu grāmatu. Jums nav nepieciešams doties kaut kur tālu prom uz eksotiskām valstīm, lai izbaudītu labu lasāmvielu svaigā gaisā vai varbūt sava mīļākā dīvāna sniegtajā komfortā. Piešķiriet lasīšanai mazliet svētku sajūtas un dodieties uz vietējo kafejnīcu, apsūtiet kapučīno vai izbaudiet čalošanu ap jums. Grāmatā atspoguļotie stāsti spēs jūs aizvest daudz lielākos piedzīvojums kā vietējais autobuss vai nokavēts avioreiss.
  6. No sirds nosnaudieties. Brīvdienas taču ir paredzētas tam, lai izvairītos no ikdienas dzīves rutīnas, pienākumiem un atbildības, un tā vietā kārtīgi atpūsties. Izbaudiet savu mājas atvaļinājumu pavadot gulta tik daudz laika, cik jūsu ķermenis vēlas. Dodaties pie miera agri un izbaudiet rītus, kuros nav jāatsaucas uz modinātāja zvaniem.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here