Jūs esat izlasījuši visu finanšu “guru” grāmatas, jūs esat izveidojuši izklājlapu savas finanšu plūsmas uzraudzīšanai, jūs sekojat 20 finanšu blogiem, kā arī esat pievērsušies aplokšņu sistēmai, bet jūsu budžeta plāns vēl aizvien nestrādā tā, kā jūs to vēlētos. Vai skan pazīstami? Šķiet, ikviens, kurš beidzot nolemj nopietni pievērsties personīgās finanšu situācijas uzlabošanai, sāk ievērot tādus vispārzināmus principus kā, piemēram, izvairīties no kredītiem, nokārtot parādsaistības, piekopt taupīgas dzīves paradumus, kā arī pielietot budžeta sistēmu, kas ietver skaidras naudas likšanu aploksnēs saskaņā ar budžeta plāna pozīcijām. Šķiet, izvairīties no kredītiem un nokārtot parādsaistības ir vieglākie uzdevumi, ja tos salīdzina ar, piemēram, budžeta plānošanu. Pastāv daudz un dažādas budžeta plānošanas metodes, tomēr, kā zināms, nav tādas metodes, kas derētu it visiem. Turpinājumā iepazīstieties ar izplatītākajām problēmām, kas traucē plānot budžetu, un to, kā tās risināt.

1. Jums neizdodas piekopt aplokšņu sistēmu

Aplokšņu sistēmai vajadzētu atturēt jūs no naudas tērēšanas, jo jūs redzat, cik daudz vai maz naudas atrodas katrā aploksnē, tomēr nereti visas aploksnes tiek iztukšotas, nepaejot ne pus mēnesim, jo nauda ir viegli pieejama. Lai vai kā, jāsaka, ka aplokšņu sistēmai ir daudz priekšrocību un ieguvumu, bet tā pavisam noteikti nav domāta visiem. Lai nauda nebūtu tik viegli pieejama, var mēģināt turēt to bankas kontā un nepieciešamības gadījumā norēķināties tikai ar debetkarti. Viens no lielākajiem debetkartes ieguvumiem ir tas, ka jūsu izdevumi tiek fiksēti automātiski un ir apskatāmi bankas konta pārskatā.

2. Jūs domājat, ka budžeta plānošana ir pārāk sarežģīta

Patiesībā budžeta plānošana nav tik sarežģīta, kā mēs domājam. Ir cilvēki, kuriem gluži vienkārši patīk izveidot interesantas izklājlapas, kurās fiksēt ikvienu centu, kas nāk un iet. Šiem cilvēkiem budžeta plānošana sagādā prieku. Tas, ka citi lieto izklājlapas savas finanšu plūsmas fiksēšanai, nenozīmē to, ka arī jums tas ir jādara. Ir cilvēki, kuriem viss ir jo vienkāršāk, jo labāk. Ja arī jums patīk vienkāršība, izvēlieties automātisko maksājumu funkciju, kā arī automātisko uzkrājumu veidošanu, kurā daļa līdzekļu no ienākumiem jūsu bankas kontā tiek novirzīta uz krājkontu. Izvēloties automatizēt būtiskākās no budžeta plānošanas darbībām, jums nebūs nekas jādara, jo viss tiks izdarīts automātiski jūsu vietā. Izvēloties automatizāciju, neaizmirstiet vismaz reizi mēnesī ielūkoties savā bankas kontā, lai pārliecinātos, ka viss ir kārtībā.

3. Jums ir budžeta deficīts

Skaidrs, ka budžeta deficīts nav nekas patīkams, jo tas nozīmē to, ka jūsu izdevumi pārsniedz ienākumus. Nav patīkami atrasties situācijā, ka ar jūsu ienākumiem nepietiek pat tam, lai apmaksātu ikmēneša rēķinus. Rodas bezpalīdzības sajūta, tomēr būtiskākais ir koncentrēties uz to, ko jūs varat kontrolēt. Visupirms sāciet ar savu izdevumu pārskatīšanu un atsakieties no it visiem izdevumiem, kas nav svarīgi. Ja arī pēc finanšu plūsmas pārskatīšanas un koriģēšanas jums ir budžeta deficīts, pārdomājiet savas prioritātes un vienmēr sāciet ar būtiskāko izdevumu segšanu, piemēram, pārtikas, dzīvesvietas, komunālo pakalpojumu, kā arī transporta izmaksām. Ja, nomaksājot primāros izdevumus, jums paliek pāri nauda, veiciet kredīta maksājumus. Apmaksājiet kaut vai dažus būtiskākos rēķinus, lai tikai nebūtu jāmaksā soda naudas par maksājumu kavēšanu. Ja vien iespējams, kaulējieties par rēķinu cenu, izvēloties izdevīgāko pakalpojumu sniedzēju. Tāpat nevajag aizmirst par tādu vienkāršu patiesību kā savu ienākumu palielināšanu. Sameklējiet otru darbu, strādājiet garākas darba stundas vai dariet dažādus piedarbus. Būtiskākais ir koncentrēties uz lietām, kuras jūs varat kontrolēt un kuras jūs varat izdarīt.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here