Kad es mācījos koledžā, man bija automašīna, par kuru varēja teikt, “grauzts”. Bija skaidrs, ka pienāks diena, kad man vajadzēs ko nopietnāku un uzticamāku, tomēr problēma bija tajā, ka es nevēlējos iegādāties automašīnu kredītā. Ko es izdarīju? Es kā dulls krāju naudu, lai tikai iegādātos lietotu automašīnu skaidrā naudā. Man nācās veidot iekrājumus no naudas, kuru ieguvu koncertējot koledžas laikā un savā pirmajā darbā uzreiz pēc koledžas.

Kad beidzot biju sakrājis pietiekoši daudz naudas, devos savas jaunās automašīnas meklējumos. Ja visu šo laiku es biju domājis pirkt lietotu auto, tad rezultātā es pārdomāju un nonācu pie argumentiem, kādēļ nevajadzētu pirkt lietotu auto. Pēc šīs nostājas maiņas es iegādājos jaunu 2010. gada Honda Civic. Neskaitoties uz to, ka es varēju to iegādāties par naudu, es to iegādājos kredītā. Kādēļ? Turpinājumā lasiet iemeslus, kādēļ es nonācu pie tāda lēmuma.

 

Man bija nepieciešams uzlabot savu kredītreitingu

Viens no faktoriem, kas ietekmē kredītreitingu, ir aizņemto kredītu veidi. Šis faktors veido tikai 10% no kredītreitinga, bet tomēr ir nozīmīgs. Kredītu veidi ietver hipotekāro kredītu, kredītkartes, auto līzingu, kā arī studiju kredītu. Koledžu es biju pabeidzis bez studiju kredīta un esmu neizsakāmi laimīgs par to. Man ir bijušas vairākas kredītkartes, tomēr visas no tām es esmu veiksmīgi nomaksājis. Man nekad nav bijis hipotekārais kredīts, bet tuvāko gadu laikā es plānoju to aizņemties. Lai maksimāli paaugstinātu savu kredītreitingu un savam nākotnes hipotekārajam kredītam iegūtu maksimāli izdevīgu procentu likmi, man bija nepieciešams noformēt arī auto līzingu. Tas bija viens no faktoriem, kādēļ es nolēmu par labu auto kredītam.

Mana kredīta procentu likme bija ārprātīgi augsta

Pēc pasaules ekonomiskās krīzes iegūt auto līzingu nebija viegli. Ja arī to bija iespējams iegūt, tā procentu likme bija nenormāli augsta. Šo iemeslu dēļ arī automašīnu pārdevējiem nebija liels auto noiets, un līdz ar to tie izdevīgi piedāvāja iegādāties pat jaunas automašīnas. Tajā laikā tie piedāvājumi šķita vilinoši un es nolēmu kādu no tiem izmēģināt. Biju jau nodrošinājies ar čeku grāmatiņu, ja nu gadījumā mani iekrājumi izrādītos par mazu. Izskatot manu iesniegumu, kredītvēstures un finanšu situācijas rādītājus, manis izvēlētais auto tika piedāvāts uz vēl izdevīgāku nosacījumu pamata nekā es biju plānojis. Tās bija lieliskas ziņas, jo arī mana krājkonta nosacījumi tajā laikā bija lieliski piemēroti noformētajam auto kredītam. Vienu vārdu sakot, visi tā laika nosacījumi nodrošināja izdevīgus nosacījumus manam nākotnes hipotekārajam kredītam.

Ir labi, ka bankas kontā ir nauda

Auto kredīts nozīmēja to, ka auto kredīta maksājumu līdzekļi man bija jātur krājkontā. Tajā laikā manā krājkontā jau bija uzkrājumi ārkārtas situācijām sešu mēnešu apmērā, bet mēs nekad nevaram zināt, ko nākotne mums ir paredzējusi. Pateicoties īpašiem nosacījumiem, rezultātā auto kredītam paredzētos līdzekļus es varēju turēt atsevišķā uzkrājumu subkontā. Šis konts piedāvāja veikt kredīta maksājumus automātiski, ko es arī izmantoju un visu šo laiku esmu par tiem aizmirsis, paļaujoties uz subkonta opcijām.

Vai šāds lēmums ir piemērots ikvienam?

Protams, ka šāda rīcība var neizrādīties tik veiksmīga kā aprakstītajā situācijā, tomēr attiecīgos apstākļos dažkārt ir nozīme tam, vai auto tiek pirkts kredītā vai par naudu. Kā rāda pieredze, vairākumā gadījumu auto iegāde par naudu ir izdevīgāka nekā auto kredīta noformēšana, tomēr, kā redzams, ir izņēmuma gadījumi, kad izdevīgāk ir dot priekšroku tieši kredītam.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here