Mūsdienās nespēja atmaksāt paņemtos kredītus ir visai izteikta problēma, ar ko cīnās samērā daudzi un tieši tāpēc ļoti daudz tiek runāts par to, kā izkļūt no parādiem. Ir ļoti labi, ka tiek doti noderīgi padomi cilvēkiem, kas cīnās ar kredītiem, taču ir jāsaprot, ka ar to viss nebeidzas. Ja jūs esat atmaksājis savus parādus, tas nenozīmē, ka jūsu finansiālā situācija pēkšņi ir kļuvusi stabila un jūs varat dzīvot, neuztraucoties par nākotni. Ja jūs vienreiz esat nonācis kredītu slazdā, tad pastāv ļoti liela iespēja, ka tas notiks atkal, ja vien jūs neveiksiet konkrētus finanšu soļus arī pēc kredīta atmaksas, nekas būtiski nemainīsies. Šeit būs finanšu soļi, kas jāveic pēc tam, kad esat ticis vaļā no visiem parādiem.

1. Saprotiet, kas ir visas problēmas sakne

Neiekulties parādos atkārtoti ir tik pat grūti, kā tikt no tiem vaļā, tāpēc pirms vispār uzsākat veikt kādas praktiskas darbības ar savām finansēm, padomājiet, kā jūs vispār nokļuvāt līdz tādai situācijai? Daudziem atbilde varētu šķist vienkārša, piemēram, negaidītu tēriņu dēļ nācās ņemt kredītus, ko nebija iespējams atmaksāt, taču tā nav pilnīga atbilde. Pati nepieciešamība pēc kredīta un kredīta paņemšana ir tikai sekas daudziem cēloņiem. Šie cēloņi var būt, piemēram, uzkrājumu neveidošana, necenšanās risināt problēmas bez kredītiem, vieglprātīga attieksme pret kredīta atmaksu utt. Tikai tad, kad būsiet sapratis savu vainu konkrētajā situācijā, būs iespējams kaut ko mainīt un panākt, ka nākotnē jūs vairs nekad nenonāksiet finanšu grūtībās, vai vismaz spēsiet tās risināt daudz saprātīgāk.

2. Neatgriezieties pie iepriekšējiem paradumiem

Ja reiz jums ir izdevies atmaksāt savus parādus, jūs noteikti zināt, ko nozīmē taupīt un atteikties no dažādām vēlmēm. Principā tas nozīmē, ka esat sev pierādījis to, ka spējat dzīvot arī citādāk un pie vainas jūsu finansiālajām problēmām vienmēr ir bijusi vieglprātība, nevis pārāk mazi ienākumi. Parasti gan tūlīt pēc izkļūšanas no parādiem, cilvēki domā, ka beidzot var uzelpot un atsākt dzīvi pēc vecajiem principiem un ievērot iepriekšējos ieradumus, taču tā nav. Tas ir ceļš atpakaļ uz parādiem. Arī pēc kredītu atmaksas ir jātaupa. Varbūt jaunajam taupības plānam nav jābūt tik drastiskam un varat tērēt mazliet vairāk, nekā laikā, kad jums bija parādi, taču nekādā gadījumā nepieļaujiet, ka atkal visu naudu notriecat nevajadzīgām lietām un dzīvojiet no algas līdz algai.

3. Uzstādiet jaunus finanšu mērķus

Maksājot kredītus, galvenais vai varbūt pat vienīgais, finanšu mērķis bija, atmaksāt kredītus, taču pēc tam, ir jāuzstāda jauni mērķi. Viens no būtiskākajiem, noteikti ir veidot uzkrājumus neparedzētām situācijām. Kā jau iepriekš tika minēts, viens no biežākajiem cēloņiem iekļūšanai kredītu slazdā, ir iekrājumu neveidošana. Daudzi cilvēki domā, ka iekļūst parādos tāpēc, ka notiek, kas negaidīts un viņiem steidzami ir vajadzīga nauda, taču kredīti nebūtu jāņem, ja jums pašiem būtu sava nauda, ko izmantot tieši šādām situācijām. Minimālais iekrājumu apjoms neparedzētām situācijām ir trīs jūsu mēnešalgas. Tikai tad, ja esat izveidojis vismaz minimālo uzkrājumu fondu, jūs varat apsvērt domu par taupības pasākumu samazināšanu, tomēr, arī pēc tam, vajadzētu domāt par nākotni. Noteikti vajadzētu uzstādīt arī tālākus mērķus, piemēram, krāt naudu privātajā pensiju fondā vai veikt kādas citas investīcijas.

4. Izziniet citus veidus, kā atrast naudu

Visbeidzot, ir jāsaprot, ka ne vienmēr ir jāņem kredīti, lai atrisinātu savas finansiālās problēmas. Jums ir jāizzina visdažādākie veidi, kā iespējams iegūt naudu, brīžos, kad tā steidzami vajadzīga. Arī ietaupījumi ne vienmēr var visu atrisināt, tāpēc ir ļoti būtiski jau laikus, izdomāt, kā vēl varētu rīkoties, nonākot finansiālās grūtībās. Piemēram, padomājiet, vai jums nav kāds talants vai zināšanas, ar ko jūs varētu pelnīt naudu? Vēl varat savā darba vietā painteresēties par iespējām strādāt virsstundas. Tāpat varat jau laicīgi izstrādāt taupības plānus tām raizēm, kad nauda patiešām ir nepieciešama un savas vēlmes ir jānoliek otrajā plānā. Mūsdienās ir patiešām daudz iespēju nopelnīt naudu, ir tikai jādomā ārpus rāmjiem, nevis pie pirmajām grūtībām, jāskrien ņemt vairāki ātrie kredīti.

Kad jūsu kredīti ir nomaksāti, jūs varat uzsākt skaistu, finansiāli neatkarīgu dzīvi, bet ir jāzina, kā to paveikt. Svarīgākais ir mācīties no savām kļūdām un saprast, ka neko nemainot, nekas pats no sevis arī nemainīsies. Jūs neverat atmaksāt savus parādus un naivi cerēt, ka visām jūsu finansiālajām grūtībām nu ir pienācis gals. Ja vien jūs rūpīgi nepārstrādāsiet savu personīgo budžetu un turpināsiet nedomāt par savu nākotni un finansiālo labklājību, nav nekādas lielās cerības, ka jūsu nedienas ir beigušās.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here