Automašīnām nereti notiek kādas tehniska rakstura problēmas. Lielākoties tā ir kāda saplīsusi detaļa mehānismā. Tā kā šādu detaļu ir daudz, arī veikalos un servisos pieejami daudz šādu detaļu varianti. To cena atšķiras no ražotāja, kas, savukārt, ir kvalitātes rādītājs. Vislabākās detaļas, kas var būt automašīnai ir oficiālās firmas detaļas. Bet kāpēc tās bieži ir tik dārgas? Automašīnu oficiālās detaļas ir kvalitatīvākas un ražotas specifiski kādiem noteiktiem auto modeļiem. Tas nenozīmē, ka tās nevarētu izmantot citās automašīnās, bet tas iespējams nebūs tik efektīvi un automašīna nedarbosies uz maksimālo jaudu (atkarībā kādas detaļas tiek nomainītas). Jo dārgāka un retāka ir automašīna, jo grūtāk būs atrast tās rezerves detaļas. Ir vairāki padomi, kā automašīnas rezerves detaļas var nopirkt par saprātīgām cenām, ieguldot tikai nedaudz sava laika, jo iespējams jums auto detaļu veikalā centīsies pārdot detaļu par 5 eiro, bet tās uzcenojums būs 500% no patiesās cenas.

Jebkuram auto īpašniekam, kurš vēlas nopirkt jaunas detaļas obligāti ir jāapmeklē divas mājaslapas. Pirmā ir Car-Part.com. Tā ir lielākā auto rezerves daļu datubāze pasaulē. Otra noteikti ir daudz zināmāka – ebay.com. Šajā lapā iespējams iegādāties daudz jaunas auto detaļas. Meklējot auto detaļas šajās mājaslapās ir jāatzīmē kritēriji, kas vispirms uzrāda ģeogrāfiski tuvāk esošās detaļas un zemākās cenas. Īpašu uzmanību ir jāpievērš aptuvenajam piegādes laikam. Detaļas no okeāna otras puses var nākties gaidīt vairāk kā mēnesi.

Kad pasūtat detaļu, obligāti sazinieties ar detaļas pārdevēju un pārliecinieties par tās specifisko numuru. Ja jūs nesaņemsiet detaļas numura apstiprinājumu, jebkādi bojājumi ir jānovērš tikai un vienīgi jums pašiem, jo detaļas numurs, tāpat kā čeks veikalā, ir vienīgais pierādījums, ka tieši šī detaļa tika pārdota. Daudziem noteikti ir zināms, ka dažas detaļas ir unikālas un neaizvietojamas dažās dzinēja vai ātrumkārbas kombinācijās. Ja tiek izmantotas nepareizās detaļas, var sākties ķēdes efekts un šī efekta skarto detaļu klāsts ir liels. No auto datora vadības ierīcēm, moduļiem, sensoriem, līdz pat pamata elementiem kā akumulators vai starteris.

Kaulējieties, bet esiet pieklājīgi! Ļoti bieži auto detaļu veikals kādu auto daļu pārdod par tik pat zemu cenu, cik cits pārdevējs tuvākā apkārtnē. Šādos gadījumos ir jāievēro divas lietas. Ir jāsalīdzina vienāda kaluma lietas. Nevar sagaidīt, ka pārdevējs savam dzinējam ar 20 tūkstošu kilometru nobraukumu piestādīs tādu pašu cenu, kā tādam dzinējam ar 200 tūkstošu kilometru nobraukumu. Otrkārt, kaulējoties par cenu, droši vajadzētu izklāstīt informāciju par detaļām, kas pieejamas internetā. Tikai nevajadzētu sniegt nepatiesu informāciju, jo tieši to pašu internetā var atrast arī pārdevējs un viņam cenu lielums noteikti ir aktuālāka tēma.

Ļoti retas detaļas vislabāk ir pirkt dzīvē. Ja jūsu automašīnai ir nepieciešama kāda detaļa, kurai internetā pieejams tikai viens eksemplārs un tas pats ir pārmērīgi dārgs, tad jāmēģina šo detaļu atrast dzīvē. Ja auto ir pietiekami vecs, var doties uz auto kapsētu un censties dabūt šo detaļu tur. Iespējams, ka šādā veidā jūs varēsiet ietaupīt vairākus desmitus vai pat simtus eiro, jo nebūs nepieciešamība šo detaļu pasūtīt internetā. Ja dabūt vēlamo detaļu liekas tik neiespējami kā nokļūt no Zemes līdz Plutonam, tad var aicināt palīgā dažādu auto entuziastus. Internetā ir pieejami daudz un dažādi pašmāju un ārzemju auto forumi, kuros ir pietiekami daudz lietotāji, kuri noteikti būtu gatavi izpalīdzēt situācijā.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here