Kā jau mēs pēc visu lielāko ziņu portālu virsrakstiem zinām tad Grieķija pašlaik cīnās ar smagāko ekonomisko krīzi, kādu ir piedzīvojusi kāda no attīstītajām valstīm, un pēc dažām aplēsēm izskatās, ka šī krīze ir pat lielāka un dziļāka nekā ASV lielā depresija 1930. gados. Par to, kāpēc šī krīze notika mēs rakstījām jau iepriekš, bet šodien es centīšos apskatīt to, kā šī krīze iespaido cilvēkus ārpus Grieķijas, un kāpēc pēkšņi kredītkartes un debetkartes ir kļuvušas daudz vērtīgākas nekā tās bija pirms tam.

Grieķijas finanšu situācija ir tik slikta, ka valstī visās bankās ir uzstādīta kapitāla kontroles politika, un dienā vienam cilvēkam ir iespējams izņemt tikai 60 Eiro no viena bankomāta, un vēl pie tam pie šiem bankomātiem parasti ir ļoti garas rindas, jo cilvēkiem, kuri parasti dzīvo no algas līdz algai aprasti nav izveidoti iekrājumi un viņiem šī nauda ir vitāli nepieciešama dzīvošanai. Tieši tāpēc, ka viens cilvēks dienā var izņemt tikai šos 60 Eiro, tad Grieķijā skaidrai naudai pašlaik ir ļoti liela vērtība un veikali un citas iestādes labprātāk pieņem tieši skaidru naudu nevis maksājumu kartes, lai šo skaidro naudu pēc tam varētu izmaksāt algās saviem darbiniekiem un tiem nevajadzētu stāvēt garās rindās, lai izņemtu saņemto algu pa šiem 60 Eiro dienā.

Bet otrs variants, kā nerēķināties dažādās iestādēs ir tieši šīs elektroniskās maksājumu kartes, kuras mūsdienās pieņem burtiski ikvienā vietā, un kurām nav noteikti nekādi limiti nedz maksājumu lielumiem, nedz darījumu skaitam, jo pa lielam šī nauda tiek pārskaitīta no vienas bankas uz otru vai arī vienas bankas ietvaros tikai no viena konta citam. Tas nozīmē, ka nauda neizplūst no Grieķijas un valsts nezaudē papildus naudas resursus, tādā veidā vēl vairāk nepadziļinot šo visu situāciju. Tieši tāpēc cilvēki arī pie mums Latvijā sāk prasīt saviem finanšu palīdzības sniedzējiem, vai nākamās ekonomiskās krīzes laikā kaut kas tāds varētu notikt arī Latvijā un, vai šīs maksājumu kartes var paglābt cilvēkus no šīs garās stāvēšanas rindās pie bankomātiem un pie citām problēmām, kas saistītas ar šo kapitāla kontroli. Protams, no vienas puses skatoties, ja tev ir vairāki maksājumu veidi, ko izmantot, tas uzreiz ir daudz drošāk un kredītkarte vai debetkarte var lieki noderēt daudz un dažādās situācijās, bet visticamāk, ka pie mums šāda situācija nenotiks, jo tomēr mēs esam vēl jauna tauta un mēs varam pieciest daudz lielākas grūtības un mēs noteikti neļautu situācijai nonākt tik tālu, kā tas pašlaik ir noticis Grieķijā.

Būtībā jau kredītkarte ir noderīgs finanšu līdzeklis dažādās situācijās un pat tad, kad tev nav paņemta līdzi skaidra nauda kādā ceļojumā tad tev ir iespējams iegādāties preces un pakalpojumus, ko tu vēlies, un arī otrādāk, ja tu visu laiku izmanto tikai kredītkarti, tad var gadīties, ka kādā veikalā to var nepieņemt un vajadzētu makā turēt arī nedaudz skaidru naudu. Tāpēc, ja šī Grieķijas krīze tev liek aizdomāties, vai nevajadzētu paņemt kredītkarti, es varu teikt, ka tas ir labs lēmums un papildus drošība nekad nenāk par ļaunu, ņemot vērā mazās gada maksas, ko mūsdienās bankas piedāvā par šādu karšu izmantošanu.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here