Automašīnai ikdienā ir ļoti liela nozīme – lielākā daļa cilvēku to izmanto regulāri, piemēram, dodoties uz darbu vai skolu. Tāpat arī izdevīgāk ir braukt ar mašīnu iepirkties, jo tad visus pirkumus, īpaši ja to ir daudz, var salikt auto bagāžniekā un neuztraukties par to, ka ar visiem maisiem ir jābrauc pārbāztā sabiedriskajā transportā vai arī jānes uz mājām ar kājām. Tomēr mašīna ir dārgs prieks – kaut gan daudz kur iespējams iegādāties lietotas mašīnas, taču tāpat ir nepieciešami vairāki tūkstoši, lai izvēlēto spēkratu, turklāt braukšanas kārtībā, varētu nopirkt.

Protams, ideālajā variantā atliek atvērt savu maku vai arī izņemt naudu no bankomāta, atrast piemērotu mašīnu, samaksāt pieprasīto summu un viss. Diemžēl ne katram automašīnas iegāde bez ilgstošas naudas krāšanas un personīgā budžeta kontrolēšanas ir iespējama. Ja cilvēks jau laicīgi ir sācis domāt par mašīnas iegādi, tad iespējams nepieciešamo naudas summu sakrāt. Turklāt, tā kā naudas sakrāšanas process tādam lielam pirkumam kā mašīna, ir pietiekami ilgstošs, tad izvēlētās mašīnas cena pirkšanas brīdī būs zemāka. Taču bieži vien automašīna ir jāiegādājas pēc iespējas ātrāk, piemēram, iepriekš lietotā ir saplīsusi un remonts izmaksā pārāk dārgi, bet auto ir vajadzīgs. Šādos gadījumos viens no risinājumiem ir auto kredīts, ko piedāvā jau vairākas kreditēšanas kompānijas. Tomēr pirms aizņemties naudu no kredītiestādes, lai iegādātos auto, vajag pirms tam tomēr padomāt, vai šāds kredīts ar sliktu kredītvēsturi tiešām ir vienīgā izeja. Naudas aizdevums auto iegādei nav laba doma, pie tam skatoties no vairākiem aspektiem.

Viens no mīnusiem, kas var skart auto kredīta ņēmējus, ir mašīnas vērtības samazināšanās. Ja, krājot naudu spēkrata iegādei, apstāklis, ka pēc laika mašīnas tirgus cena kļūs zemāka, ir uzskatāms par priekšrocību, tad gadījumā, ja cilvēks ir paņēmis kredītu un uzreiz mašīnu iegādājies, tad šis faktors noteikti ir uzskatāms par mīnusu. Kredīts auto iegādei ir mērāms vairākos tūkstošus (protams, katrs gadījums ir individuāls), līdz ar to tas nozīmē, ka kredīta atmaksas process būs ilgstošs. Rezultātā, ja kredīta ņēmējs pēc tam gribēs mašīnu pārdot, tad tās vērtība būs zemāka. Pats par sevi tas ir pilnībā saprotams, taču tirgus cenas samazināšanās nemainīs apstākli, ka debitors maksās savam kreditoram to cenu, kāda mašīnai bija sākumā.

Tāpat dzīvē gadās visādi un mēdz notikt gan avārijas, kā arī mašīnas (kā jebkura prece) ar laiku nolietojas. Līdz ar to, kamēr kredīta ņēmējs vēl maksā par auto kredītu, mašīnai var arī kaut kas notikt – var būt kāda motora vaina, ir jāmaina akumulators vai kas cits, kas mašīnas īpašniekam neatmaksājas. Šādā situācijā cilvēks, kurš par mašīnu ir samaksājis uzreiz, var, piemēram, pārdot auto detaļas. Tāpat ir arī daudzi cilvēki, kuriem patīk ik pa laikam vienkārši samainīt mašīnas. Auto kredīta ņēmējiem šādas darbības nav izdevīgas. Kamēr auto kredīts vēl tiek atmaksāts, tad, protams, mašīnas īpašnieks var mašīnu pārdot vai sadalīt par detaļām, taču tas neatbrīvo no atbildības, ka kredīts ir jāsamaksā līdz beigām un pilnā apmērā. Rezultātā var gadīties, ka mašīnas, kas tik iegādāta par piešķirto kredītu, vairs nav, taču aizņēmuma summa jāmaksā vēl pusgadu.

Viens no lielākajiem mīnusiem, kas ir auto kredītam, ir tas, ka par mašīnu noteikti tiks pārmaksāts. Ja cilvēks pērk auto par savu naudu, tad viņš samaksā automašīnas tirgus vērtību un sāk mašīnu lietot, bez citām izmaksām. Taču auto kredīta gadījumā kredīta ņēmējs atmaksā kredīta devējam ne tikai kredīta pamatsummu, bet arī procentus. Tas nozīmē, ka gadā debitors pārmaksā diezgan daudz naudas, ko sastāda kreditora noteiktā procentu likme. Bet tas gan nenozīmē, ka mašīnas vērtība no tā celsies un pēc tam auto varēs pārdot izdevīgāk. Lai gan ir kredītu veidi, kuriem ir vēl augstākas procentu likmes, tomēr arī auto kredītam ir diezgan lieli procenti.

Kā redzams, auto kredīts nav pats izdevīgākais variants, kā tikt pie savas automašīnas. Labāk ir pašam sakrāt naudu – lai gan tas var prasīt diezgan daudz laika, tomēr šajā krāšanas procesā ir daudz ieguvumu. Svarīgākais, ka nav jāpārmaksā kreditoram par procentiem. Turklāt iespējams, ka, kamēr tiek krāta nauda, topošais mašīnas īpašnieks atradīs kādu labāku mašīnu, kas sagādās daudz vairāk prieka nekā sākotnēji noskatītā.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here