Vai tu nepārtraukti satraucies par naudu un savām finansēm? Un vai tu mēģini zaudēt svaru, bet as vienkārši nekrītas? Tava problēma varētu būt tā, ka tieši tavas finanšu problēmas liedz tev zaudēt svaru, un šo problēmu dēļ, tu, iespējams, tieši uzkrāj arvien lielāku svaru. Bet kāpēc tad pastāv šī korelācija starp svara nezaudēšanu un finanšu problēmām?

Ļauj man tev pastāstīt nelielu stāstu. Kad man bija nedaudz pāri 20 gadiem, mans svars bija par gandrīz 10 kilogramiem lielāks, un, lai gan es domāju, ka, vecumam palielinoties, šis svars tikai un vienīgi pieaugs, jo tā notiek – vielmaiņa palēninās un svars lēnām pieaug, bet tas tā nenotika. Tieši otrādi mans svars arvien samazinājās un tagad, vairāk kā 7 gadus vēlāk, mans svars ir mazāks, kāds tas bija, kad man bija 20 gadu. Šokā par šo faktu, es mēģināju rast atbildi, kādēļ tas tā ir. Rūpīgi padomājot, es atskārtu, ka mani ēšanas un treniņu paradumi nav tik būtiski mainījušies, lai es varētu novērot tik lielu svara zudumu, kas ir mainījies, ir mana finanšu situācija.

Par spīti tam, ka man bija pietiekami labs darbs un es lēnām kāpu pa karjeras kāpnēm, ap divdesmit gadiem mana finanšu situācija nebija laba. Lai neteiktu vairāk, tā bija sagājusi grīstē. Papildus tam, ka es tik tikko varēju savilkt galus kopā, man arī bija milzīgi kredītkaršu parādi, kurus es domāju, ka es nekas nevarēšu atmaksāt, un manā bankas kontā praktiski vispār nebija naudas. Tajā laikā man galīgi nepadevās menedžēt savu budžetu – attiecīgi sadalīt savus ienākumus un izdevumus un vēl atlikt naudu kredītu apmaksai un iekrājumiem. Es vienkārši to nemācēju darīt. Personālās finanses nebija mans lauciņš. Tādēļ es beidzot izlēmu, ka kaut kas tomēr man ir jāmaina, tāpēc sāku apgūt visu ko vien varu par naudas organizēšanu, kā arī vēroju, kā ar naudu rīkojas tie, kuri paši ir kļuvuši bagāti, un to, ko es iemācījos es sāku pielietot arī menedžējot savas finanses.

Drīz vien ne tikai mani ienākumi bija būtiski palielinājušies, bet es arī atmaksāju savu milzīgo kredītu un vēl pat spēju iekrāt pietiekami lielu naudas summu. Un tik līdz mana finanšu situācija sāka uzlaboties arī mans svars sāka samazināties. Daudziem tas šķiet neiespējami, taču, ja labi par to padomā, tad viss liekas pilnīgi loģiski.

Kad man nebija naudas, es nepārtraukti stresoju par naudu. Un, tā kā stress nozīmē augstus korizola līmeņus, kas ir tā sauktais stresa hormons, kurš automātiski liek mūsu ķermenim uzkrāt taukus, tad mans svars bija lielāks un noteikti nekritās. Bet kortizols ne tikai liek mums uzkrāt taukus, bet arī samazina mūsu muskuļu masu un palielina mūsu apetīti. Tāpēc, ņemot vērā pamata bioloģiju un anatomiju, jo vairāk manā ķermenī bija kortizols, jo vairāk es ēdu un lielāks bija mans svars.

Tātad šeit var redzēt, kāda tad ir korelācija starp svaru un finansēm un kādēļ tieši finanšu problēmas var būt liekā svara cēlonis. Ja mēs jūtamies labi, tai skaitā arī mūsu finanšu situācija ir laba, mūsu ķermenis dabiski sāk pārstrādāt lieko aizsarg slāni – taukus, un mēs paliekam tievāki, pat to nepamanot. Tāpēc uzlabo savu finanšu situāciju – atbrīvojies no savām kredītsaistībām un parādsaistībām, sāc ietaupīt, un samazini svaru. Bet, tā kā finanšu situācijas uzlabošana var paņemt ilgu laiku, paskaties uz mani – man tas paņēma 7 gadus – tu vari sākt meditēt, vairāk kustēties, uzsākt treniņus vai vienkārši darīt visu iespējamo, lai samazinātu savu stresa līmeni, kas tev palīdzēs ne tikai nomest svaru, bet arī ar skaidrāku galvu domāt par savām finansēm un tās efektīvi sakārtot.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here