Labi kredītu rādītāji ir nepieciešami ne tikai, lai varētu saņemt naudas aizdevumu. Rādītāji, kas iekļauj pozitīvu kredītvēsturi, kā arī stabilus un regulārus ienākumus, vajadzīgi arī citās dzīves situācijās, līdz ar to ir svarīgi vienmēr rūpēties par to, lai personīgie finanšu rādītāji ir labi un pat augsti. Labi kredīta rādītāji dažādās dzīves situācijās var palīdzēt izvairīties no liekiem maksājumiem, līdz ar to ietaupīto naudu var izmantot citiem mērķiem.

Viena no dzīves jomām, kur zemi kredīta rādītāji var sagādāt nepatīkamu pārsteigumu, ir dzīvokļa pirkšana vai īrēšana. Protams, lielākoties dzīvokļu īrēšanas vēsture un īres maksājumi netiek iekļauti kredīta rādītājos. Tomēr nekad nevar zināt, vai kāds no dzīvokļa īpašniekiem, īpaši, ja īrēšanas tiesības tiek nodotas ar māklera palīdzību, nepārbauda kredītvēsturi. Īrējot dzīvokli, topošajam īrniekam var būt kredītsaistības. Tikpat labi šīs kredītsaistības ir radušās tieši īrējamā dzīvokļa dēļ. Tomēr, lai šādi kredītu rādītāji negatīvi neietekmētu iespēju īrēt vēlamo dzīvokli, kredītu rādītājus nevajag sabojāt, dažkārt neapmaksājot rēķinus laikā. Noteikti, ja ir jau iepriekšējas kredītsaistības, tad jācenšas no tām iespēju robežās ātrāk atbrīvoties, kā arī nevajag steigties saņemt jaunu naudas aizdevumu, ja vien pastāv vēl kāda iespēja, kā nepieciešamos finanšu līdzekļus iegūt bez kredītu devēju starpniecības.

Komunālo rēķinu maksāšana par ūdeni, elektrību, gāzi ir viens no aspektiem, kas arī var pasliktināt personas kredīta rādītājus. Lielākoties gan, kavējot komunālo rēķinu maksājumus, netiek ziņots kredītiestādēm, tomēr ne tikai kredīta rādītāju dēļ ir svarīgi vienmēr laicīgi apmaksāt rēķinus; laicīga apmaksa ir izdevīga pašam klientam – nav jāmaksā soda procenti, kā arī nepastāv iespēja, ka kāds no pakalpojumiem, piemēram, ūdens tiks atslēgts. Taču var gadīties, ka, pieslēdzot kādu no pakalpojumiem, tiek pārbaudīti kredīta rādītāji. Šādā gadījumā var tikt informēts dzīvokļa izīrētājs, kas var, balstoties uz šo informāciju, pieprasīt īrniekam maksāt depozītu vai arī palielināt sākotnējā depozīta apmēru. Protams, ja pēc tam maksājumi tiek veikti laikā, tad iemaksātā nauda tiek atgriezta un netiek izmantota zaudējumu atlīdzināšanai. Taču, ja šādi izdevumi nav gaidīti, tad tie var diezgan stipri ietekmēt izdevumu skaitu vienā mēnesī, kā rezultātā naudas nepietiek kam citam vai arī ir nepieciešama finansiāla palīdzība.

Viena no dzīves situācijām, kuru noteikti ietekmē kredītu rādītāji, ir mašīnas iegādāšanās. Protams, ja cilvēks ir iekrājis tik daudz naudas, lai bez naudas aizdevumiem spētu kāroto mašīnu iegādāties, tad kredītu rādītājiem nav pilnīgi nekādas nozīmes. Taču biežāk cilvēkiem ir nepieciešams naudas aizdevums jeb auto kredīts. Šādā gadījumā augsti finanšu rādītāji var nodrošināt zemākas procentu likmes. Negatīva kredītvēsture var būt diezgan ievērojams šķērslis, lai vispār būtu iespējams saņemt šāda veida naudas aizdevumu. Kredītvēsture, protams, ir viens no kredītu rādītāju aspektiem. Tāpat arī ienākumu līmenis var ietekmēt personas izredzes iegūt auto kredītu. Līdz ar to, ja spēkrats patiešām ir nepieciešams, īpaši ja vēl diezgan ātri, tad kredītu rādītājiem ir jābūt labiem un augstiem, lai nenāktos aizķerties ar automašīnas iegādi. Nav svarīgi, vai iegādāta tiek jauna vai lietota automašīnas – kredītvēsturei ir jābūt pozitīvai. Turklāt kredītu rādītāji var ietekmēt ne tikai pašu automašīnas iegādi, arī automašīnas apdrošināšanā šie rādītāji spēlē diezgan nozīmīgu lomu. Tāpēc ir svarīgi, lai kredītu rādītāji ir labi.

Laika gaitā, nodibinot ģimeni, kā arī plānojot ģimenes pieaugumu, daudzi cilvēki domā par mājas iegādi. Šis noteikti ir tas dzīves gadījums, kad kredīta rādītājiem ir ļoti liela nozīme. Mājas iegāde ir dārgs prieks, kam lielākoties tiek izmantots hipotekārais kredīts. Lai saņemu hipotekāro kredītu, kredīta reitingi nekādā ziņā nedrīkst būt slikti. Ja doma par mājas iegādi liekas tikai kā attāla nākotnes darbība, tomēr jau laicīga kredītu reitingu uzlabošana un galvenokārt nesabojāšana ļaus piepildīt sapni nākotnē.

Labi kredītu rādītāji noteikti noderēs ārkārtas situācijās. Piemēram, steidzami ir jāsaņem medicīniskā palīdzība, taču nav personīgo iekrājumu. Līdz ar to ir nepieciešams aizņemties pie kredītu devējiem. Ja būs gan atbilstoša maksātspēja, gan arī laba kredītvēsture, tad šie rādītāji nekļūs par šķērsli, lai ārkārtas situācijā varētu ātri saņemt naudas aizdevumu.

Studējošiem cilvēkiem vai arī studēt gribētājiem, nereti nepieciešams arī studiju vai studējošā kredīts. Šie kredīti ir jāsāk atmaksāt pēc mācību iestādes beigšanas. Nereti uzreiz pēc augstskolas vai koledžas ir ir grūti atrast labi apmaksātu darbu, tāpēc kredīts ar augstiem procentiem noteikti nav tas, kur absolvents vēlas izdot visu savu algu. Ja kredīta rādītāji būs labi, tad ir lielākas iespējas saņemt šāda veida kredītu ar izdevīgiem nosacījumiem un zemiem procentiem. Labi kredītu rādītāji kaut nedaudz nodrošinās to, ka pēc tam kredīta atmaksa nebūs ikmēneša murgs.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here