Var gadīties, ka cilvēks nonāk situācijā, kurā steidzami nepieciešama nauda, bet paša finanses nav tik lielas vai arī ir jau iztērētas. Šādā gadījumā viens no risinājumiem ir ātrais kredīts, kas tieši paredzēts ārkārtas situācijām, kad steidzami nepieciešama papildu nauda. Tomēr ne vienmēr šāda neparedzēta situācija notiek dienas gaišajā laikā. Nauda var būt nepieciešama arī vēlu naktī. Ātrie kreditori gan reklamē, ka naudas aizdevumu iespējams saņemt visu cauru diennakti, taču patiesībā tā nemaz nav. Lai saņemtu ātro kredītu ir jāiesniedz kredīta pieprasījums, kuru pēc tam, balstoties uz kreditēšanas kompānijas noteiktiem kritērijiem, izskata kredīta devējs. Protams, kredīta pieprasījumu ir iespējams iesniegt jebkurā diennakts laikā, tomēr tas nenozīmē, ka arī nauda tiek ieskaitīta ikvienā diennakts stundā. Līdz ar to jāsaprot, ka reāli nepastāv tāds kredīts, ko iespējams saņemt jebkurā diennakts laikā.

Ātro kredītu izsniedzējiem, kā jebkuriem strādājošiem cilvēkiem un uzņēmumiem, arī ir savs darba laiks. Tā kā šāda veida kredītu iespējams pieteikt ar interneta palīdzību, tad naudas aizdevuma pieprasījumu ir iespējams pieteikt pat 3.00 naktī, taču kreditors naudas pieprasījumu izskatīs un apstiprinās vai noraidīs tikai attiecīgajā darba laikā. Tā kā kreditoru Latvijā, kas nodarbojas ar ātro kredītu izsniegšanu, ir daudz, tad arī katram no uzņēmumiem ir savs darba laiks. Ir kredīta devēji, kas kredīta pieprasījumus izskata pat līdz pusnaktij, taču lielākā daļa kreditoru noteikuši darba laiku no 8.00 – 17.00. Ja personai naudas aizdevums ir nepieciešams pēc iespējas ātrāk, tad noteikti ir jāsalīdzina visu kreditēšanas uzņēmumu darba laiki, jo katram tie ir atšķirīgi. Protams, jāsaprot, ka pēc pusnakts līdz 7.00 no rīta neviens kreditors naudu nepiešķirs, tomēr, ja nauda nepieciešama līdz plkst. 24.00, tad ir iespējams atrast arī kredīta devēju, kas pieprasījumu izskatīs un attiecīgi noraidīs vai apstiprinās.

Kopš 2007. gada, kad ātro kredītu kompānijas Latvijā parādījās pirmo reizi, daudzi kredīta saņemšanas nosacījumi ir mainījušies. Kādreiz ātros kredītus bija iespējams iegūt daudz vieglāk – nebija tik stingri vecuma ierobežojumi, cilvēkam varēja būt arī citas, vēl nenokārtotas kredītsaistības. Tomēr kreditori sākumā cieta daudz vairāk zaudējumi, kā arī kredīta ņēmēji daudz biežāk nonāca parādos, jo mēģināja vienu kredītu dzēst ar cita naudas aizdevuma palīdzību. Arī diennakts kredīts vairs nav iespējams, jo liela daļa kredīta ņēmēju nakts stundās iesniedza kredīta pieprasījumu tikai tādēļ, ka bija nepieciešams finanšu papildinājums, lai turpinātu nakts uzdzīvi. Arī kredīta ņēmēju ienākumu stabilitāte un kredītvēsture netika tik rūpīgi pārbaudīta. Tomēr tagad veikti vairāki grozījumi, kas saistīti tieši ar ātri kredītu saņemšanas iespēju. Līdz ar to kreditori daudz rūpīgāk kontrolē klientu regulāro ienākumu stāvokli, kredītvēsture nedrīkst būt sabojāta, kā arī nevar būt nenokārtotas kredītsaistības. Turklāt arī lielākā daļa kreditoru naudu izsniedz tikai no 20 gadu vecuma. Grozījumi arī veica izmaiņas kredīta piešķiršanas laikos – tagad naudu kontā var saņemt tikai kreditoru darba laikā, kas nav 24 stundas. Tāpat arī daļa kredītu izsniedzēju nestrādā brīvdienas un svētku dienās.

Tomēr, ja cilvēkam ir nepieciešams ātrais kredīts, nepietiek tikai ar kreditoru darba laika izpēti. Protams, arī šis aspekts ir svarīgs, ja tieši laiks ir noteicošais, tomēr ātrie kredīti ir jāsalīdzina arī pēc citiem aspektiem. Viens no svarīgākajiem ir procentu likme. Tas nozīmē, ka cilvēkam ir jārēķinās, ka, ņemot kredītu, papildu pamatsummai būs jāmaksā arī par procentiem. Pie tam ātrie kredīti šajā ziņā ir visneizdevīgākie no kredītu veidiem, jo procentu likme ir augsta. Tāpat arī atmaksas laiks ir īss – vien 30 dienas. Protams, iespējams atmaksas termiņu pagarināt, taču jārēķinās ar papildu izdevumiem par šo pakalpojumu. Tomēr kreditori, lai piesaistītu jaunus klientus, kā arī izturētu savstarpējo konkurenci, piedāvā jaunajiem klientiem saņemt bezprocentu jeb bezmaksas kredītu, kas nozīmē, ka kredīta devējam jāatmaksā tieši tā pati naudas summa, ko cilvēks sākumā aizņēmās. Papildu šiem faktoriem, noteikti jāsalīdzina arī, kāda ir maksimālā naudas summa, ko pie kreditora iespējams saņemt. Jārēķinās, ka jaunajiem klientiem maksimālā summa būs mazāka nekā tiem cilvēkiem, kas pie viena kredīta devēja aizņemas atkārtoti.

Taču, lai saņemtu naudas aizdevumu, ir ne tikai jāsalīdzina paši kreditori. Arī kredīta devējiem ir savi kritēriji, pēc kuriem tie izvērtē, kuriem cilvēkiem naudu var piešķirt, bet kuriem nē. Viens no svarīgākajiem faktoriem ir potenciālā klienta ienākumu stāvoklis. Ja cilvēkam nav darba vietas un nav iespējams uzrādīt stabilus ienākumus, tad visticamāk, ka kredīts tiks atteikts. Tāpat personai jābūt arī labai un nesabojātai kredītvēsturei. Personas kredītvēsture ļauj kredīta devējam apskatīties, kādas ir bijušas iepriekšējās kredītsaistības un cik veiksmīgi tās ir izbeigtas. Ja persona ir ilgstoši kavējusi kredīta atmaksu un ir bijuši parādi, tad kredīta devējs var kredītu nepiešķirt. Negatīva kredītvēsture un nonākšana parādnieku jeb kredītu reģistrā ierobežo cilvēka iespējas aizņemties nākotnē, tāpēc vienmēr ir rūpīgi un laicīgi jāveic kredīta maksājumi.

Tāpat svarīgs ir klienta vecums, jo kredīta devēji lielākoties izsniedz kredītu tikai no 20 gadu vecuma. Tāpat arī pensionāriem, kuriem ir vairāk par 75 gadiem, kredītu saņemt ir daudz grūtāk. Kredīta ņēmējam ir jābūt arī Latvijas pilsonim, ir jābūt arī aktīvam kontam kādā no bankām. Ja persona vēlas saņemt kredītu no kreditora, ar kuru iepriekš nav bijušas nekādas saistības, tad jāveic ir arī reģistrēšanās, kuras laikā ir jāpārskaita 0,01 eiro uz norādīto kreditora bankas kontu, lai kredīta devējs varētu pārliecināties par kredīta ņēmēja identitātes patiesumu.

Kredīts ir nopietns un atbildīgs lēmums, kuru noteikti nevar pieņemt steigā. Ātros kredītus nevar ņemt vieglprātīgi, jo bezrūpīga attieksme pret kredītiem var novest cilvēku parādos, kas var ļoti ietekmēt izredzes saņemt kredītu nākotnē, kad tas tiešām būs vitāli nepieciešams.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here