Mūsdienās cilvēkiem ir daudz un dažādu vajadzību, sākot no nelieliem iepirkumiem līdz pat lieliem ieguldījumiem, piemēram, mājas iegāde. Diemžēl ne vienmēr, lai visu nepieciešamo iegūtu, cilvēkam pietiek tikai ar saviem ienākumiem un iekrājumiem. Tāpēc ir iespēja vajadzīgo naudas summu aizņemties gan no bankām, gan privātajiem kreditoriem. Ja nepieciešams ir naudas aizdevums, protams, ikviens topošais kredīta ņēmējs vēlas aizņemties pēc iespējas izdevīgāk. Līdz ar to bieži vien rodas jautājums, kurš ir izdevīgākais kredīts? Tomēr vienotas atbildes uz šo jautājumu nav un arī nebūs, jo katra vēlmes, kur naudas aizdevums tiks izmantots, ir individuālas, līdz ar to ir jāatrod visatbilstošākais kredīta veids, kas cilvēkam var līdzēt vislabāk.

Izdevīgāko kredītu ir iespējams atrast tad, ja cilvēks saprot, kam nauda ir nepieciešama. Respektīvi, jāzina, cik liels naudas apjoms ir jāaizņemas. Tad arī, izvērtējot savas finanses un iespējas atmaksāt kredītu, var aprēķināt, cik ilgs būs nepieciešamais atmaksas termiņš. Balstoties uz šiem faktoriem gan pats potenciālais kredīta ņēmējs, gan arī finanšu konsultants var palīdzēt izlemt, kurš no visiem kredītu veidiem ir visizdevīgākais variants. Katram cilvēkam ir jāsaprot, vai nepieciešams vien īstermiņa aizdevums vai arī vajadzīgs naudas aizdevums vairāku tūkstošu apmērā, kas nozīmē, ka kredītsaistības ar kredīta devēju būs ilgtermiņā.

Ja cilvēkam ir vien nepieciešams neliels naudas aizdevums – daži simti eiro, tad noteikti nav nepieciešams doties uz banku un pārliecināt tās darbinieku par hipotekārā kredīta nepieciešamību. Izvēloties atbilstošāko kredītu, svarīgākais ir zināt mērķi, kam nauda nepieciešama. Ilgtermiņa kredīti paši tiek izdalīti pēc mērķiem. Cilvēkam, kuram nepieciešams auto kredīts, nav iespējams saņemt studējošā kredītu, jo šāda veida kredīta mērķis ir pilnīgi cits. Īstermiņa kredītiem, piemēram, ātrajiem kredītiem, kā arī patēriņa kredītiem, lielākoties nav vajadzīgs uzrādīt, kāds būs naudas aizdevuma izlietojuma mērķis. Šādi kredīti paredzēti steidzamiem gadījumiem (ātrie kredīti), kur naudu vajadzīgs iegūt pēc iespējas ātrāk. Bankā šādu kredītu iegūt praktiski nav iespējams, jo kredīta noformēšanai ir nepieciešamas pat vairākas dienas. Ātrie kredīti ir izdevīgākie, ja naudas aizdevums nepieciešams pēc iespējas ātrāk, kā arī vajadzīgā summa ir salīdzinoši neliela. Pēc savas būtības ātrie kredīti gan tomēr ir vieni no neizdevīgākajiem kredītiem tikai tāpēc, ka tiem ir piemēroti lieli procenti, tomēr šobrīd gandrīz katrs ātrās kreditēšanas uzņēmums piedāvā saviem jaunajiem klientiem iespēju saņemt pirmo kredītu bez maksas. Ja klients saņem bezmaksas jeb bezprocentu kredītu, tad noteikti var teikt, ka ātrais kredīts uz šādiem nosacījumiem ir izdevīgs. Bezprocentu jeb bezmaksas kredīts nozīmē, ka, ja cilvēks aizņemas, piemēram, 200 eiro, tad atmaksas termiņa beigās kredīta devējam ir jāatmaksā tieši tas pats naudas apjoms – 200 eiro. Ja nepieciešams neliels naudas aizdevums, tad noteikti bezprocentu jeb bezmaksas kredīts pie ātrajiem kredītu devējiem ir pats izdevīgākais. Protams, ja nauda netiek atmaksāta sākumā paredzētajā laikā un ir nepieciešama termiņa pagarināšana, tad gan naudas aizdevums ir jāatmaksā ar visiem kredīta devēja noteiktajiem procentiem. Līdz ar to šāds kredīts vairs nav tik izdevīgs kā sākumā. Tāpēc vienmēr pirms šāda bezprocentu kredīta izmantošanas ir jāizvērtē savas atmaksas iespējas.

Pie īstermiņa kredītiem tiek ieskaitīti arī patēriņa kredīti, lai gan bieži to atmaksas termiņš var būt arī lielāks nekā tikai 1 gads. Patēriņa kredītiem arī nav jānorāda naudas izmantošanas mērķis, kā arī lielākoties nav vajadzīga ķīla. Tos var izmantot gan ceļojumiem, gan sadzīves tehnikas iegādei. Šāda kredīta naudas apjoms ir lielāks nekā ātrajiem jeb mazajiem kredītiem. Tomēr, ja cilvēks saprot, ka viņa situācijā izdevīgāk ir izmantot patēriņa kredītu, tad svarīgi ir atcerēties, ka patēriņa kredīts vienmēr būs izdevīgāks, ja tas tiks ņemts bankā. Aizņemoties pie privātajiem kreditoriem, nosacījumi būs neizdevīgāki, kā arī jāpārmaksā būs vairāk nekā bankās.

Tāpat arī ilgtermiņa kredīti, kuri jāatmaksā vairāku gadu garumā vienmēr būs izdevīgāki, ja tiks ņemti bankās. Banku darbinieks un konsultants palīdzēs kredīta ņēmējam atrast izdevīgāko variantu, aprēķinās kādu ikmēneša maksājumu persona var atļauties. Ja kredīta ņēmējs gribēs saņemt, piemēram, hipotekāro kredītu bankā, kuras klients ir jau vairākus gadus, ļoti iespējams, ja vien iepriekš nav bijušas problēmas, ka banka varēs piedāvāt saņemt kredītu uz vēl izdevīgākiem nosacījumiem, šādā veidā sniedzot priekšrocības un paužot uzticību saviem lojālajiem klientiem.

Kā jau iepriekš tika minēts, tad, vēloties saņemt ilgtermiņa kredītu, labākus un izdevīgākus nosacījumus varēs iegūt tad, ja klients izvēlēsies to kredītu veidu, kas paredzēts klienta izvēlētajam mērķim. Piemēram, ja nepieciešama nauda, lai samaksātu studiju maksu, tad tiek piedāvāts studiju kredīts, kas tieši paredzēt šim nolūkam. Tāda pati sistēma attiecas arī uz citiem ilgtermiņa kredītiem. Svarīgi ir atcerēties, ja cilvēks saņem, piemēram, hipotekāro kredītu, kas paredzēts mājas būvēšanai, bet patiesībā šo naudu šādam mērķim neizmanto, tad bankai ir tiesības noslēgto līgumu lauzt un piemērot kredīta ņēmējam soda sankcijas.

Nav tāda izdevīgākā kredīta, tāpēc ir svarīgi saprast, kādam mērķim nauda nepieciešama. Pēc tam atliek izvēlēties kredīta devēju, kurš piedāvā izsniegt naudas aizdevumu cilvēka mērķa izpildei. Protams, potenciālajam kredīta ņēmējam ir pirms tam jāizvērtē, kurš no kredīta devējiem, kas piedāvā nepieciešamo naudas aizdevumu, var piedāvāt klientam visizdevīgākos nosacījumus. Šādā gadījumā pašam cilvēkam ir jāveic savstarpēja kredīta devēju izpēte. Un vēl ir jāatceras, ka lojāliem un ilggadējiem klientiem visticamāk tiks piemēroti izdevīgāki kredīta ņemšanas un atmaksas nosacījumi.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here