Kredīta ņemšana un atmaksāšana var būt ne tikai grūts, bet arī visai sarežģīts process, jo tev ir jāsaprot gan sava finansiālā situācija, gan piedāvātās kredītu iespējas, likmes un visi pārējie ar kredītiem saistītie termini. Taču saprast to, kā atmaksāt kredītu, ja notiek pēkšņas tavas finansiālās situācijas izmaiņas, ir vēl grūtāk. Par laimi, mūsdienās ir pieejami dažādi profesionāļi, kuri tev var palīdzēt saprast to, kā labāk atmaksāt savu kredītu vai izkļūt no parādiem.

Šos profesionāļus sauc par kredītu konsultantiem, un tie specializējas tajā, ka tie palīdz cilvēkiem, kuri cīnās ar kredītiem vai parādiem. Kredītu konsultanti savu darbu uzsāk ar to, ka tie vispirms apskatās un izpēta tavu finansiālo situāciju un pēc tam palīdz tev izveidot tieši tev piemērotu kredītu vai aizņēmumu atmaksas plānu. Parasti, šādi konsultanti papildus palīdz izveidot arī efektīvāka budžeta plānu, kura rezultātā tev būs iespēja efektīvāk izlietot savus līdzekļus, un jo projām atrast naudu arī parādu atmaksai.

Daudzi kredītu konsultanti arī piedāvā dažādus seminārus un tā saucamās darbības jeb lekcijas, kuras palīdz cilvēkiem efektīvāk apieties ar saviem līdzekļiem, plānojot budžetus, sekojot līdzi saviem tēriņiem, un pat iemācot pamata likumus un stratēģijas veiksmīgu parādu atmaksas plānu izstrādei.

Lai gan došanās pie kredītu konsultanta var šķist visai nepatīkams process, patiesībā parasti tā ir ļoti pozitīva pieredze. Ja tu esi atradis kredītu konsultantu, kuram tu uzticies un kurš tev sniegs vislabākos padomus bez kaut kāda cita pašmērķa, tad tu noteikti būsi spējīgs veiksmīgi izmantot viņa ieteikumus un veiksmīgāk un ātrāk atmaksāt savus parādus.

Taču tas, kā norit tikšanās ar kredīta konsultantu nav tikai atkarīgs no paša konsultanta. Arī tev pašam ir jābūt spējīgam uzticēties šim cilvēkam un sniegt viņam pilnīgus datus par savu finansiālo stāvokli. Jo tikai tā kredītu konsultants spēs līdz galam novērtēt tavu situāciju un sniegt tev piemērotāko rīcības plānu.

Parasti kredīta konsultācijas nemaksā pārāk dārgi, taču tās nav arī ļoti lētas. Tev ir jārēķinās ar līdz 30 eiro lielu summu par vienu konsultāciju, taču, tā kā šāda konsultācija var ievērojami uzlabot tavu finansiālo situāciju, kā arī ļaut tev efektīvāk un ātrāk atmaksāt jebkādus parādus, tad, manuprāt, šī nauda ir tā vērta.

Kredīta konsultācijas piedāvā virkne dažādas firmas, bet pēdējā laikā šāda veida konsultācijās ir sākušas specializēties arī dažādas bezpeļņas organizācijas. Šīs organizācijas ir kā pretestība kredītu konsultāciju firmām, kuras nereti stādā konkrētas bankas vai citu ar finansēm saistītu organizāciju labā. Tādēļ, kad izvēlies savu kredītu konsultantu, noteikti vispirms papēti atsauksmes par viņu un vispārīgi informāciju par viņu, lai tu varētu būt drošs, ka viņš tev sniegs vislabāko iespējamo informāciju un tu spētu ātrāk sakārtot savu finansiālo situāciju un atbrīvoties no parādsaistībām.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here