Online kredīts, kas zināms arī kā ātrais kredīts, ir īslaicīgs naudas aizdevums. Galvenā šāda kredīta priekšrocība ir tāda, ka to iespējams saņemt pat neizejot no mājas. Online kredīta saņemšanai nepieciešams dators ar interneta pieslēgumu, jo naudas aizdevuma pieprasījumu var iesniegt internetā, piereģistrējoties attiecīgā kreditēšanas uzņēmuma mājas lapā.

Online kredīts jeb ātrais kredīts ir īstermiņa naudas aizdevums, kurš populārs tieši tā izdevīgās, ērtās un ātrās ieguves dēļ. Latvijā šobrīd pieejami vairāki online kredītu devēji, piemēram, ondo.lv, crediton.lv, vivus.lv un daudzi citi. Šie kreditori piedāvā iespēju iesniegt kredīta pieprasījumu ar interneta starpniecību – atliek tikai norādīt nepieciešamo informāciju par sevi, piereģistrēties un pārskaitīt 0,01 eiro. Pēc tam kreditors izvērtēs kredīta pieprasījumu un kredīta ņēmēja maksātspēju. Kredīta devējs, balstoties uz norādīto informāciju un kredīta ņēmēja kredītvēsturi, izvērtēs, vai kredīta pieprasījumu apstiprināt vai noraidīt. Pozitīvas atbildes gadījumā nauda pāris minūšu laikā tiks ieskaitīta personas bankas kontā.

Privātie kreditori, kas piedāvā online kredītus, šobrīd Latvijā ir ļoti daudz, tāpēc, pirms iesniegt kredīta pieprasījumu, nepieciešams izvērtēt visus kreditoru piedāvājumus, jo tiem ir atšķirīgas naudas summas, kas tiek izsniegtas, dažādi vecuma ierobežojumi, darba laiki, atmaksas termiņi un citi aspekti.

Kopš 2013. gada februāra LNKA (Latvijas nebanku kredītdevēju asociācija) ir noteikusi, ka online kredītus lielākoties var saņemt tikai no 20 līdz 70 gadu vecumam. Ja kredīts nepieciešams personai, kurai ir 18 vai 19 gadi, kā arī pensionāriem, kuriem ir vairāk nekā 70 gadi, tad var rasties grūtības ar piemērota kredīta devēja atrašanu. Tomēr pastāv iespēja naudas aizdevumu saņemt, tāpēc nepieciešams izpētīt visus kredīta devējus un to noteiktos vecuma ierobežojumus. Dažādās interneta vietnēs pieejamas tabulas, kur tiek salīdzināti ātro online kredītu devēji, kas atvieglo potenciālā kredīta ņēmēja salīdzināšanas procesu.

Online kredīta devējiem ir arī atšķirīgas maksimālās naudas summas, ko tas piedāvā aizņemties. Ja persona iepriekš nav uzņēmusies kredītsaistības vai arī vēlas aizņemties uzņēmumā, kura pakalpojumus līdz šim nav izmantojusi, tad jārēķinās, ka piedāvātā naudas summa jaunajiem klientiem var būt krietni mazāka nekā cilvēkiem, kuri pie viena kreditora aizņemas jau atkārtoti. Taču kreditori jaunajiem klientiem piedāvā arī kādu izdevīgu kredīta piedāvājumu – bezprocentu jeb bezmaksas kredītu. Tas nozīmē, ka jaunie kredīta ņēmēji, saņemot pirmo kredītu bez maksas, kredīta atmaksas termiņa beigās kredīta devējam atdod tieši tikpat daudz naudas, cik aizņēmās. Šādam kredītam, ja netiek veikta kredīta termiņa pagarināšana, netiek piemēroti procentu maksājumi.

Procentu likme, kas jāmaksā papildus aizdevuma pamatsummai, ir vēl viens svarīgs aspekts, kas noteikti ir jāsalīdzina, jo procenti sastāda to naudas summu, kas par šādu naudas aizdevumu ir jāpārmaksā. Online kredītiem ir ļoti augsti procenti, tāpēc, ja cilvēks nevēlas pārmaksāt ļoti daudz, tad jāizvēlas kredīta devējs ar zemākajiem procentiem. Pat ja cilvēks cer saņemt bezmaksas jeb bezprocentu kredītu, arī šādā gadījumā vienmēr jāapskata procentu likme, jo, ja nepieciešams kredīta atmaksas termiņa pagarinājums, tad bezprocentu kredīta nosacījumi vairs nedarbojas – kredīts ir jāatmaksā ar visiem procentiem.

Svarīgi arī izpētīt, kāds ir kredīta atmaksas termiņš. Lielākā daļa kreditoru piedāvā online kredītus atmaksāt līdz 30 dienām. Var pieprasīt arī īsāku atmaksas termiņu – 7 vai 14 dienas, bet vienmēr labāk ir izvēlēties maksimālo atmaksas termiņu, jo nevar zināt, vai neradīsies problēmas ar kredīta atmaksu.

Lai gan bieži dzirdēts par online kredītiem, kurus iespējams saņemt bankas kontā visu diennakti, potenciālajam kredīta ņēmējam jāsaprot, ka tāda iespēja patiesībā nepastāv. Kredīta pieprasījumu gan var iesniegt jebkurā diennakts stundā, tomēr kredīta pieprasījums tiek izvērtēts tikai kreditora darba laikā. Līdz ar to, ja naudas saņemšanas laiks ir būtisks aspekts, tad noteikti jāizpēta, kurš no kredīta devējiem pieprasījumus izvērtē visilgāk. Tāpat arī daļa kreditoru vispār nestrādā vai strādā īsāku darba laiku brīvdienās un svētkus dienās.

Online kredītu salīdzinājumu tabulās iespējams arī aplūkot laiku, kādā kreditori piedāvā naudu ieskaitīt kredīta ņēmēja kontā. Tomēr, ja cilvēks aizņemas pirmo reizi, tad jāatceras, ka laiks noteikti būs garāks nekā kreditori to norādījuši, jo nepieciešams veikt arī reģistrāciju. Reģistrēšanās gan nav ilgs process, tomēr jārēķinās, ka naudu nebūs iespējams saņemt vien pāris minūšu laikā, jo arī kredīta devējam ir vajadzīgs laiks, lai kredīta pieprasījumu izvērtētu.

Tāpat arī cilvēkam, kurš nolēmis saņemt online kredītu, ir jāatbilst kredīta devēja noteiktajiem kritērijiem. Ja agrāk šādus kredītus bija iespējams viegli saņemt, tad tagad ir veikti vairāki grozījumi, kas ierobežo kredīta izsniegšanas iespējas. Kredīta ņēmējam ir jābūt Latvijas pilsonim, viņa jābūt atvērtam bankas kontam, kā arī aktīvam tālruņa numuram. Tomēr papildus šiem nosacījumiem, kredīta devēji vairāk uzmanības pievērš tieši kredīta ņēmēja ienākumiem un kredītvēsturei. Savu ienākumu stāvokli gan jānorāda pašiem kredīta ņēmējiem, līdz ar to pastāv iespēja, ka cilvēki var sniegt nepatiesu informāciju par saviem ienākumiem, tomēr jāatceras, ka tas ir kriminālpārkāpums. Kredīta devēji nepieprasa izziņas no darba vietas vai VID (Valsts ieņēmumu dienests). Tomēr, izvērtējot kredīta pieprasījumu, kreditoram ir pieejama informācija par personas kredītvēsturi. Ja tā ir sabojāta, respektīvi, bijuši parādi vai ilgstoši kredītmaksājumu kavējumi, tad kredīta devējs var online kredīta pieprasījumu noraidīt. Kredīta ņēmējam ir jāatceras, ka nonākšana kredītu jeb parādnieku reģistrā var kaitēt iespējai saņemt naudas aizdevumu nākotnē. Pat ja kredīta parāds ir nokārtots, tomēr informācija par to tiek uzrādīta vēl 10 gadus.

Online kredīts, tāpat kā jebkurš cits kredīts, vienmēr ir jāņem apdomīgi un pirms tam vienmēr ir jāizvērtē savs iespējas kredītu laikā atmaksāt. Svarīgi pirms kredīta ņemšanas vienmēr apdomāt, vai naudas aizdevums patiešām ir nepieciešams.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here