Automašīna mūsdienās ir viena no nepieciešamībām, īpaši tiem, kuri dzīvo laukos vai visai tālu no skolas vai darbavietas, tādēļ nepieciešamību iegādāties jaunu mašīnu nevar atlikt uz vēlāku laiku. Ja pietrūkst naudas, lai iegādātos auto, vienmēr ir iespējams paņemt kredītu automašīnas iegādei, jo kredīts dod iespēju uzreiz lietot mašīnu, lēnām atmaksājot tās cenu bankai kādā noteiktā laika periodā. Bet kā jau ar jebkuru kredītu ir jābūt uzmanīgam, jo pirms tā ņemšanas ir nepieciešams apsvērt dažas būtiskas lietas.

Pirmā lieta, ko ikvienam, kurš plāno aizņemties kredītu no bankas, vajadzētu apsvērt ir tas, vai tu būsi spējīgs ik mēnesi apmaksāt šo kredītu. Maksāt kādu konkrētu summu ik mēnesi nevis, piemēram, uzreiz 10 tūkstošus par jaunu automašīnu šķiet daudz izdevīgāk un ticamāk, taču tev ir arī jāatceras, ka kredīta atmaksa par automašīnu parasti ilgst no 36 līdz pat 60 mēnešiem, kā rezultātā tev vairākus gadus papildus komunālajiem maksājumiem, īres maksai un citiem izdevumiem būs jāatrod nauda kredīta apmaksai. Tāpēc pirms kredīta ņemšanas esi pārliecināts, ka tu spēsi nodrošināt nepieciešamo summu arī 2 un 5 gadus pēc kredīta paņemšanas. Labs likums, kuru atcerēties ņemot kredītu automašīnas iegādei, ir, ka tavām ikmēneša transporta izmaksām, kurās parasti ietilpst arī kredīta maksājums par jauno auto ne tikai degvielas cena un mašīnas apkope, nevajadzētu sastādīt vairāk kā 20 % no tavas ikmēneša algas. Ja tomēr šīs izmaksas pārsniedz 20 procentus, tad ir vērts apsvērt iespēju vai nu iegādātie lētāku auto, vai atlikt auto iegādi, līdz tu spēsi nodrošināt šo 20 procentu barjeru.

Ņemot kredītu, vienalga vai tas ir priekš automašīnas vai jaunas mājvietas, protams, ir jādomā arī par kredītprocentiem. Pērkot jeb kādu lietu kredītā, tev noteikti nāksies pārmaksāt šīs preces īsto summu, jo procenti, īpaši, ja kredīts ir liels un uz ilgu laiku, var sastādīt visai lielu daļu no kredīta. Kā arī vienmēr ir jāseko līdzi kredīta procentiem un to izmaiņām, kas var radīt papildus izmaksas. Tāpēc tev ir jāapsver vai arī situācijā, ja kredīta procentu likme kāpj, tu būsi spējīgs apmaksāt šo kredītu.

Un trešā lieta, ko vajadzētu apdomāt ikvienam, kurš vēlas iegādātie jaunu auto, ir arī apdrošināšanas izmaksas. Lai gan tās nav saistītas ar kredītu un tā ņemšanu, šīs izmaksas tik un tā var sastādīt visai lielu summu, jo apdrošināšana tik rēķināta, ņemot vērā auto īpašnieka vecumu, braukšanas stāžu, automašīnas vecumu un citus faktorus. Ja iepriekš tev bija vecāka mašīna, tad par apdrošināšanu tu maksāji ievērojami mazāku summu, bet, iegādājoties jaunu mašīnu, šī summa uzreiz kāpj, tādēļ tev ir jāņem vērā šis kāpums, kurš var ievērojami palielināt tavas ikmēneša izmaksas par automašīnu.
Jauns auto noteikti ir viens no patīkamākajiem pirkumiem, īpaši, ja tu ar ikdienas pārvietojies ar automašīnu, taču brīdī, kad tu veic izvēli, noteikti neļauj savām emocijām aptumšot sev prātu. Pirms auto iegādes un kredīta ņemšanas, lai iegādātos šo auto, noteikti apsver visus iespējamos šī auto izmaksu aspektus no kredīta apmaksas līdz apdrošināšanai un iespējamām remonta izmaksām, un tikai tad veic savu galējo lēmumu, jo šādi tu sev nākotnē vari ietaupīt daudz rūpju un raižu par to, kur iegūt nepieciešamās finanses, lai segtu visus ar jauno automašīnu saistītos maksājumus.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here