Finanses un finanšu plānošana ir viens no svarīgākajiem ikviena cilvēka dzīves aspektiem, bet mūsdienās daudzi no mums nevēlas veltīt to darbu, kas ir nepieciešams, lai sakārtotu savu finanšu situāciju, tiktu galā ar parādiem un varētu vairs neuztraukties par naudu. Nauda un naudas iegūšana ir vitāli svarīga katra cilvēka izdzīvošanai, neatkarīgi no tā, kur šis cilvēks dzīvo, un tas it tāpēc, ka pašlaik nauda ir pasaules galvenā finanšu vērtība ar kuru notiek preču un pakalpojumu pirkšana. Nauda pati par sevi ir tikai papīra vai metāla gabals, kurai nav nekāda vērtība, bet tas, ko nauda apzīmē ir noteikta monetārā vērtība, kuru pieņem ikviens cilvēks un apzinās, ka šīs papīra gabals, jeb nauda var tikt apmainīts pret pakalpojumiem vai precēm, pat tad, ja šim papīra gabalam pašam par sevi vērtība tā īsti nav nekāda. Agrākos laikos, nauda tika veidota no zelta monētām un tad katras monētas vērtība bija tieši piesaistīta šī zelta svaram un tāpēc par to varēja iegādāties tieši tik daudz labumu, cik šim zeltam bija vērtība.

Pašlaik, kad ekonomika sāk atgūt apgriezienus, un cilvēkiem sāk parādīties vairāk naudas līdzekļi ikdienas tēriņiem tas beidzot būtu laiks sākt piedomāt pie savām finansēm un sākt nopietni apieties gan ar naudas krāšanu, gan savu īstermiņa kredītu, kā arī ilgtermiņa kredītu atmaksu. Iepriekšējos gados cilvēkiem bija jāturas pie katra nopelnītā centa, un bija jāmēģina dzīvot pēc iespējas taupīgāk, jo pie mums Latvijā bija iestājusies pavisam negaidīta ekonomiskā krīze, bet tagad, kad esam no tās izkļuvuši, ir laiks sākt nevis tikai tērēt vairāk naudu, bet gan arī padomāt par to, kā iekrāt nākotnei un padomāt ne tikai par šodienu bet arī nodrošināties pret nākamo ekonomisko krīzi. Tā tas ir vienmēr, kad mums iet labi mēs domājam tikai par šodienu un to, kā uzlabot šodienu un iegūt no pasterizējās algas vēl vairāk, bet tad kad ar finansēm iet grūtāk parasti nodomājam, ka tajos laikos, kad gāja slikti vajadzēja vairāk padomāt par nākotni un ietaupīt naudu, lai varētu daudz labāk pārvarētu šos sliktos mirkļus. Ja tu esi gatavs sākt domāt par savu nākotni un nodrošināties pret sliktām situācijām, tad šeit būs daži ieteikumi, kā to labāk darīt:

Apskati savus izdevumus

Vispirms, jau tev vajadzētu sākt ar savu finanšu pilnīgu apskatu un domāt par to, kā tu varētu uzlabot savus ienākumus, un to, kā samazināt izdevumus, lai varētu vairāk naudas iekrāt vai arī atvirzīt kredītu atmaksai. Mums taču visiem ir dažādi nevajadzīgi tēriņi sākot no kabeļtelevīzijas, restorānu apmeklējumiem un citām līdzīgām lietām, tāpēc apskatot šos izdevumus un uzskaitot tos tev būs iespējams tos optimizēt, un ietaupīt naudu.

Ātrāk atmaksā kredītus

Kad tu sāc ietaupīt naudu, tad pirmā lieta, ko ar šo naudu vajadzētu darīt būtu savu kredītu ātrāka atmaksa. Nav vērts sākt krāt naudu, pirms tu neesi atmaksājis savu kredītus, jo kredītu procenti aug ātrāk, nekā tavu iekrājumu procenti, un tāpēc tu ilgtermiņā zaudēsi daudz vairāk naudas nekā ietaupīsi ar šo krāšanu. Ar kredītu atmaksu arī var darīt dažādi, sākot no katra mēneša naudas atlikšanas un ielaka maksājuma veikšanai līdz vienkārši iemaksājot katru mēnesi papildus līdzekļus šinī kredīta procentu vai pamatsummas atmaksas kontā. Viss ir atkarīgs no tā, kāds ir tavs līgums un kas sanāk izdevīgā, un to parasti var uzzināt dodoties pie sava kreditora un pajautājot!

Izveido rezerves iekrājumu fondu

Pēc tam, kad kredīti ir atmaksāti tev jāsāk būs veidot iekrājumus, kas tevi varēs uzturēt dažādās ārkārtas situācijās sākot no darba zaudējuma līdz algas samazinājumam. Iekrājumiem būtu labi, ja tu varētu izveidot vismaz 1-6 mēnešu algas iekrājumu, kas nozīmē, ka tev būtu vismaz šie daži mēneši lai atgūtos un iegūt jaunu darbu vai arī lai samazinātu savus ikmēneša tēriņus. Iekrājumi ļaus tev neieslīgt jaunās parādsaistībās un kopumā liks tev justies drošāk!

Padomā par to, ko tu vari darīt šodien, kas palīdzētu tev nākotnē.

Galvenais visā šajā procesā ir padomāt par to, ko tu vari darīt šodien, kas tev palīdzētu nākotnē. Šī īpašība parasti piemīt tikai retajam un tas cik daudz tu spēj izturēt grūtības šodien un strādāt priekš nākotnes parasti ir viens no svarīgākajiem faktoriem, kas noteiks cik tu dzīvē daudz sasniegsi. Bieži vien mēs gribam dzīvot tikai šodienai un nedomāt par to, kas mūs sagaida nākotnē, bet šāda attieksme nav tā pareizā, tāpēc, ka rītdien un arī tālākā nākotnē tas būsi tu pats, kas dzīvos to dzīvi, kādu tu būsi sev izveidojis, un, ja tu nesāksi pie savas nākotnes strādāt jau šodien tad diezin vai, ka pamostoties no rīta pēc gada, tu būsi priecīgāk kā tagad. Bet toties, ja tu spēsi tagad sakārtot savu dzīvi, tad visticamāk, ka arī tava nākotne būs daudz rožaināka!

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here