Šķiet, ikviena cilvēka sapnis ir nostrādāt, teiksim, 10 gadus, iegūt finansiālo brīvību un darīt to, ko tas vēlas. Tāpat ikviens mūsdienu cilvēks un šādu ideju raugās diezgan skeptiski. Neskatoties uz to, gadu gaitā finanšu eksperti ir novērojuši cilvēku finansiālos paradumus, kas liedz tiem pamest darbu un iegūt finansiāli neatkarīgu dzīvi. Turpinājumā tiks aprakstīti izplatītākie no šiem paradumiem.

1. Dzīvesvieta

Lielākā daļa cilvēku ir burtiski piesieta savai darba vietai un dzīves vietai, jo tiem ir hipotekārais kredīts. Tāpat liela daļa cilvēku varētu pamest savu darba vietu jau tagad, vienkārši pārdodot kādu no saviem īpašumiem un iegūtos ienākumus ieguldot, piemēram, valsts obligācijās. Tāpat daudzi ir pārņemti arī ar savu māju uzturēšanu, aizmirstot vai neiedomājoties, ka tie varētu dzīvot daudzās citās, jaukās vietās. Lielākoties mūsu dzīvesvieta ir atkarīga no darba atrašanās vietas, tomēr nereti šo māju izmaksas ir dārgākas – ja jau reiz gribam ietaupīt naudu un dzīvot izdevīgāk, nepieciešams arī māju meklēt tādu, kuras izmaksas ir zemākas. Kā rāda pieredze, ģimenēm, kurām ir bērni, mājas ir lielākas, bet, kad bērni ir izauguši un sākuši patstāvīgi dzīvot, visbiežāk mazāka māja netiek meklēta, kas ir izšķērdīgi – kāpēc maksāt par istabām, kuras nekad netiek izmantotas?

2. Sociālās normas

Kad cilvēks cenšas apiet sabiedrības normas, tas beidzas ar negatīvu apkārtējo attieksmi. Diemžēl arī daudzi finanšu konsultanti balstās uz uzskatu, ka cilvēkam 65 gadu vecumā ir jābūt pensijā un jāsaņem savulaik uzkrātās sociālās apdrošināšanas iemaksas. Kad cilvēks iedomājas, ka viņš vēlas pensionēties jau 35 gadu vecumā, sabiedrība domā, ka šis cilvēks ir slinks, traks un dīvains. Likumdošanā nav noteikts, ka pensijā obligāti jādodas 65 gadu vecumā, bet sabiedrībā tiek uzskatīts, ka tā ir vienīgā pareizā un normālā rīcība. Likumi nosaka, ka tikai pēc 65 gadu vecuma cilvēkam ir tiesības saņemt valsts pensiju, tomēr tie nekādā ziņā nenosaka, ka jūs nevarētu sākt tādu dzīvi, kā jūs vēlaties jau pirms valstī noteiktā pensijas vecuma. Visa problēma ir tajā, ka lielākā daļa cilvēces vienkārši baidās lauzt esošo sistēmu un rīkoties atšķirīgi.

3. Alkatība

Nereti cilvēki vienkārši pastāvīgi vēlas iegūt arvien vairāk un vairāk. Ja tiem piemīt šāda veida alkatība, tie gluži vienkārši nekad nekļūs brīvi no darba. Piemēram, miljonāri un miljardieri – tie taču jau acu mirklī varētu pamest darbu, tomēr liela daļa no tiem vēl aizvien strādā 12 līdz 16 stundas dienā. Rezultātā šiem cilvēkiem nav pat laika izbaudīt tās priekšrocības, ko sniedz šis naudas daudzums. Var jau būt, ka šiem cilvēkiem gluži vienkārši patīk strādāt, bet tomēr šķiet, ka tie vienkārši nespēj apstāties, jo vēlas iegūt arvien vairāk un vairāk naudas.

4. Nepietiekami līdzekļi

Lielākā daļa cilvēces pieder tieši šai kategorijai, kurā nav pietiekošu finanšu līdzekļu Tiem tomēr vēl vajag naudu un darba gadus, lai mierīgi un ērti varētu baudīt pensijas dienas. Šķiet, neliela pensijas fonda ierīkošana ir vienkāršākais veids, kā sasniegt šo mērķi. Problēma slēpjas tajā, ka vairākums cilvēku pat necenšas šo problēmu risināt. Jo ātrāk cilvēks vēlas pensionēties, jo ātrāk ir jāuzsāk līdzekļu taupīšana un krāšana. Tas ir tik vienkārši, tomēr vairākums uzskata, ka pensionēšanās vecums ir tālu, ka nav vajadzības veidot uzkrājumus jau tagad. Patiesība ir tāda, ka ikviens no mums jau pavisam drīz var kļūt finansiāli neatkarīgs, ja vien līdzekļus sāk krāt jau tagad.

5. Ģimenes pienākumi

Kā zināms, bērnu uzturēšana nav lēta – var tikai apbrīnot un cienīt tos, kuri ir uzņēmušies šo finansiālo slogu. Vienīgā problēma, kas saistīta ar ģimeni, ir tā, ka cilvēki to lieto par attaisnojumu tam, ka tie nevar gūt finansiālus panākumus. Vai tad nav tā, ka tieši ģimenei strādājot kopā, sasniegt finansiālos mērķus ir tieši vieglāk. Piemēram, pat 5 bērnu ģimene, kurai nekad nav pietiekošu finanšu līdzekļu, kaut kā pamanās izveidot kaut nelielus naudas uzkrājumus. Ja vien cilvēki ģimeni pozicionētu kā spēku nevis slogu, pavisam noteikti visus mērķus varētu sasniegt daudz ātrāk.

6. Kredītsaistības

Arī kredītsaistības vai tās būtu īstermiņa vai ilgtermiņa ir lieta, no kā vajadzētu atturēties, ja jūs vēlaties iegūt finansiāli neatkarīgu dzīvi, jo par kredītu izmantošanu ilgtermiņā jūs samaksāsit vairāk naudu procentos nekā būs jūsu ieguvums. Tieši tāpēc pēc iespējas ātrāk vajadzētu atmaksāt visus savus kredītus un tikai tad domāt par naudas uzkrāšanu, jo pretējā gadījumā jūs ikdienā zaudēsit naudu kredīta procentos.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here