Mūsdienās, kad cilvēkam tiek piedāvāti daudzi un dažādi pakalpojumi un preces, bieži vien aizvien vairāk cilvēku saprot, ka ar personīgajām finansēm nepietiek, lai nodrošinātu sev visu, ko sirds vien kāro. Tāpat arī ir pietiekami daudz nepieciešamību, bez kurām ikdienā nav iespējams iztikt. Lai lielākā sabiedrības daļa spētu sev nodrošināt kaut vai pašas pamatvajadzības, gan bankas, gan privāti kreditori piedāvā naudas aizdevumus. Tomēr pastāv arī alternatīvi veidi, kā iegūt naudu. Viena no šādām iespējam ir kādas personai piederošas preces ieķīlāšana lombardā. Lielākajai daļai cilvēku gan par lombardiem ir negatīvs viedoklis, tomēr šobrīd lombardi spēj piedāvāt izdevīgus variantus cilvēkiem, kuriem citādāk nav iespējams iegūt papildu naudas līdzekļus.
Naudas iegūšanas sistēma lombardā ir pavisam vienkārša – cilvēks ieķīlā kādu sev piederošu priekšmetu, piemēram, juvelierizstrādājumu vai mobilo telefonu, bet pretī par to saņem naudu. Protams, pirms tam tiek novērtēta preces vērtība. Ja persona šādam darījumam piekrīt, tad atliek tikai darījumu reģistrēt un naudu uzreiz var saņemt. Pēc tam konkrētā laika posmā ieķīlāto preci ir iespējams atpirkt. Taču, ja tas netiek laikā izdarīts, tad prece nonāk lombarda īpašumā.

Ātrie kredīti darbojas nedaudz citādāk – galvenā atšķirība ir tāda, ka nav nepieciešama ķīla, lai saņemtu naudu. Cilvēkam atliek iesniegt savu kredīta pieprasījumu un, kredīta devējam izvērtējot debitora maksātspēju un kredītvēsturi, saņemt naudu, ja kreditors atzīst kredīta ņēmēju par atbilstošu klientu. Lai saņemtu naudu pie ātro kredītu devējiem, svarīgākie aspekti ir tieši ienākumu stāvoklis un pozitīva kredītvēsture. Gluži pretēji ir lombardos – galvenais, lai ir ķīla, jo lombardā nav svarīga ne kredītvēsture, ne ienākumu stāvoklis. Tāpat nevienam arī neinteresē, kam saņemtā nauda tiks izmantota.

Lai gan abās naudas ieguves sistēmās – gan ātrajos kredītos, gan lombardos – ir daudz atšķirību, tomēr ir arī aspekti, kas abiem naudas darījumiem ir gandrīz pat identiski. Ātrie kredīti ir īstermiņa kredīti, kas nozīmē, ka nauda tiek izsniegta uz īsu laika periodu. Parasti ātrajiem kredītiem tradicionālie atmaksas termiņi ir 7, 14 vai 30 dienas. Protams, pastāv iespēja atmaksas termiņu par naudu pagarināt. Tāpat ir arī lombardos – iespējams noslēgt darījumu, kurā ieķīlāto preci iespējams izpirkt tikpat īsā laika periodā – līdz 30 dienām. Ja termiņš ir beidzies, bet nauda netiek atmaksāta, tad abos gadījumos kaut kas tiek zaudēts – ātrais kredīts nosaka kredīta ņēmējam augstas soda naudas, bet lombards – atņem ieķīlāto preci.

Gan ātrajiem kredītiem, gan lombardiem ir kopīgs arī tas, ka tie ir vieni no ātrākajiem un ērtākajiem veidiem, kā cilvēkam steidzami iegūt naudu. Lai saņemtu ātro kredītu, cilvēkam ir nepieciešams vien dators ar interneta pieslēgumu. Kredīta pieprasījuma iesniegšanai nepieciešamas vien pāris minūtes, pat ar visu reģistrēšanos kopējais laiks nepārsniedz vairāk kā vienu stundu (protams, atkarīgs no kredīta devēja). Arī lombardos nepieciešamo naudu pret ķīlu iespējams samainīt diezgan ātri un vienkārši. Ilgākais laiks ir vajadzīgs tieši preces novērtēšanai. Pēc tam klientam ir nepieciešama vien pase, ar kuras palīdzību darījums tiek oficiāli apstiprināts. Šādi naudas iegūšanas veidi ir paredzēti tieši neparedzētiem ārkārtas gadījumiem, kad noteicošais ir ātrums, kurā nauda var tikt iegūta.

Tomēr gan lombardi, gan ātrie kredīti ir domāti tiem cilvēkiem, kuriem nav vajadzīga ļoti liela naudas summas. Šis ir vēl viens aspekts, kas vieno gan ātros kreditorus, gan lombardus. Abos naudas ieguves veidos klientiem tiek lielākoties piedāvāts iegūt salīdzinoši nelielas naudas summas, kas nepārsniedz tūkstoš eiro. Protams, katrs uzņēmums nosaka naudas apjomu, kādu tas izsniedz, taču galvenokārt aizdevuma summas nepārsniedz dažus simtus eiro. Līdz ar to vai nu ātros kredītus, vai lombardus, ja personai ir sabojāta kredītvēsture vai nav stabilu ienākumu, labāk izmantot cilvēkiem, kuriem steidzami nepieciešama neliela naudas summa, piemēram, palikušas vien dažas dienas līdz algai, bet makā vairs nav neviena centa.

Kopīga iezīme gan ātrajiem kredītiem, gan lombardiem ir arī salīdzinoši augstā procentu likme. Lombardos procenti gan mainās atkarībā no noteiktā termiņa, kurā ieķīlātā prece tiks izpirkta, tomēr kopumā arī šajās iestādēs procentu likme ir augsta. Tāpat arī ātro kredītu devēji, ja vien klients neizmanto bezprocentu jeb bezmaksas kredītu, iegūst peļņu, tieši pateicoties augstajai procentu likmei. Tāpēc vien ir vienmēr svarīgi izvērtēt, vai nav kāds izdevīgāks variants, kur netiek zaudēts tik daudz naudas.

Kā jebkuram oficiālam un legālam darījumam, kas saistīts ar naudas aizdošanu, klientam, kas vēlas saņemt naudas aizdevumu gan lombardos, gan ātro kredītu uzņēmumos, ir jābūt vismaz pilngadīgam. Tiesa šobrīd ātros kredītus iespējams saņemt lielākoties no 20 gadu vecuma, taču pēc likuma šāda iespēja ir jebkurai pilngadīgai personai. Tāpat arī sev piederošas preces lombardos var ieķīlāt ikviens, kurš sasniedzis 18 gadus.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here