Apskatot savus pagājušās nedēļas izdevumus, es pamanīju, ka ir izmaksas, kas ietekmē mūsu bankas kontu atkal un atkal jau neskaitāmus mēnešus pēc kārtas. Sākotnēji es centos tos ignorēt, jo nepieciešamība pēc tiem radās un neviļus satrauca mani ikreiz, kad mēs devāmies uz lielveikalu, tomēr pēc trīs mēnešiem mans pacietības mērs bija pilns un es sāku veidot šiem izdevumiem atsevišķu sarakstu.

Neskatoties uz visiem ikdienišķajiem izdevumiem, kas regulāri tiek atstāti lielveikalu kasēs, ir vēl viena, kā izrādās, liela izdevumu kategorija, kas regulāri tiek iekļauta iepirkumu sarakstā. Šī kategorija ir saistīta ar mūsu mājdzīvniekiem. Vai kādreiz esat parēķinājuši, cik daudz izdevumu saistās ar to uzturēšanu?
Arī mums bija kaķis vārdā Bobs, uz kuru regulāri tika tērēta liela daļa izdevumu, līdz viņš aizgāja uz citiem medību laukiem. Šie izdevumi īpaši palielinājās viņa dzīves nogalē, pēdējo piecu mēnešu laikā, kad ikdienišķajiem izdevumiem pievienojās arī vetārsta apmeklējumu un medikamentu izdevumi, kas bija nepieciešami viņa ārstēšanai.

Pirms es atklāju, cik daudz naudas tika tērēts mūsu mīluļa uzturēšanai, vēlos, lai jūs uzminat, vai tas bija vairāk vai mazāk par tiem izdevumiem, kas regulāri tiek iztērēti, piemēram, mazuļa uzturēšanai? Es par to nekad nebiju aizdomājies, bet tad es sāku šīs abas izdevumu kategorijas piefiksēt. Jāsaka atklāti – es bija šokēta, ieraugot šos skaitļus! Vai esat tam gatavi? Vienādā laika periodā par mazuli mēs kopumā bijām izdevuši 2748,29 $, bet par Bobu mēs bijām izdevuši apmēram tūkstoti vairāk, proti, 3737,75 $! Vai nav briesmīgi? Jāpiemin, ka šie izdevumi tika piefiksēti tikai pēdējos deviņus mēnešus, par iepriekšējo laiku nemaz nerunājot. Es, protams, nesaku, ka, zinot šos skaitļus, mēs būtu rīkojušies kā citādi, bet jebkurā gadījumā – zināt, kādas naudas summas aizplūst no mūsu naudas makiem, nav jautri.

Neskatoties uz to, ka jau gadiem piefiksēju savus izdevumus un diendienā veltu tam laiku, ir interesanti, ka tomēr ir lietas, kas ir spējīgas ielavīties mūsu budžetā un pārsteigt mani. Protams, es vienmēr esmu zinājusi, ka uz Bobu mēs tērējam daudz naudas, taču es nezināju, cik tieši daudz naudas. Šāda nezināšana nepiedienas finanšu blogerim. Kā izrādās, arī es varu palikt nevērīgs un slinks. Varbūt man vajadzētu sākt striktāk pievērst uzmanību šāda veida jautājumiem? Lai vai kā, nedomāju, ka pēc šādas atklāsmes mūsu izdevumi jebkad nākotnē būs normāli.

Šis fakts parāda, ka šāda veida izdevumi pieaug ātrāk nekā mēs patiesībā domājam. Ja mēs tiem nepievēršam uzmanību, laika gaitā tie var iztukšot mūsu finanses. Šī atklāsme liek mums atbildēt uz diviem būtiskiem jautājumiem: “Kas ir tā izdevumu daļa, kas pieaug ātrāk nekā mēs domājam?” un “Vai to ir iespējams palēnināt?”.

Viens ir neatliekamie izdevumi, bet kas pavisam cits ir izdevumi, kas neviļus rodas laika gaitā, tāpēc mums ir jābūt uzmanīgiem, jo izdevumi ir kā viltīgi velnēni, kas var ierasties neaicināti un ievārīt ziepes.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here