Ģimene un nauda bieži vien neiet kopā, un tas it sevišķi tā ir tad, kad runa iet par kredītiem un parādsaistībām. Ja tu aizdod naudu kādam ģimenes loceklim tad tev ir jārēķinās ar to, ka šo naudu tu varētu neatgūt vai arī tev ir sev jāuzdod jautājums vai tu esi gatavs sūdzēt savu radinieku tiesā, ja viņš šo naudu tev tiešām neatdod. Tieši tāpēc parasti ar naudas aizdošanu radiniekiem un arī draugiem nevajadzētu aizrauties, jo bieži vien rodas dažādas problēmas un tad arī šī draudzība vai asins saites tiek pārbaudītas. Bet, protams, ir arī situācijas, kurās šim cilvēkam vienkārši nav citas izejas un tad arī viņš vēršas pie tevis pēc palīdzības un tad tev ir jāizlemj, vai tu aizdosi vai neaizdosi.

Bet šoreiz nerunāsim par to, vai vajadzētu vai nevajadzētu aizdot, bet vairāk par to, ko darīt tad, kad naudu tu esi jau aizdevis, bet šis debitors tev to nevar vai nevēlas atdot. Parasti pie mums cilvēki vēršas pēc palīdzības tieši šādās situācijās, kad nauda jau ir aizdota, un to nav iespējams atgūt, bet tā ir tiešām vitāli nepieciešama. Ja arī tu esi nokļuvis šādā situācijā, tad šeit būs dažas iesējas, ko tu varētu darīt, lai atgūtu savu naudu:

  • Izrunāšanās – Pirmais solis, protams, ir tas, ka ir nepieciešams ar šo debitoru izrunāties, un izstāstīt situāciju, kurā jūs abi esat. Ja tu nepastāstīsi, kāpēc tev šī nauda ir vajadzīga, tad otram cilvēkam arī nebūs sirdsapziņas pārmetumi, bet, ja tu izstāstīsi, ka tev ir gaidāms ģimenes pieaugums un ir nepieciešama šī nauda, lai iekārtotu bērna istabu, vai arī, tavas attiecības ar otro pusīti sāk izirt un ir vajadzīgs kopējs atvaļinājums lai tās atkal atjaunotu. Šajās situācijās noteikti, ka otrs cilvēks mēģinās darīt visu, lai tev šo naudu atgūtu.
  • Citu draugu un radu iesaiste – Ja izrunāšanās nepalīdz, tad ir iespējams iesaistīt citus tuvus cilvēkus pastāstot viņiem situāciju, lai viņi tev palīdzētu šo naudu atgūt. Tas, protams, var arī neizdoties, bet, tomēr, mēģināt jau vajadzētu un, varbūt tik liels cilvēku spiediens tieši šo debitoru iedzīs tādā kaunā, ka viņš atradīs iespēju, kā šo naudu atdot.
  • Aizņemties citur – Nākamā iespēja ir ieteikt šim debitoram naudu aizņemties bankā vai pie kāda privātā kreditora un tev šo naudu atdot, tālāk maksājot parādu šai trešajai pusei. Bieži vien cilvēkam ir iespējams saņemt labus nosacījumus patēriņa vai ātrajiem kredītiem, un tev šo naudu atdot, bet tālāk, kā viņš atmaksā jau šo parādu, vairs nebūs tava problēma.
  • Tiesa – Un visbeidzot, kad visas citas metodes un iespējas ir izsmeltas ir iespējams uzsākt tiesu darbus, lai šo naudu atgūtu. Protams, ar radiniekiem tiesāties noteikti nav nekas patīkam, bet ja tev šī nauda ir tiešām vajadzīga, bet cilvēks visus kontaktus ar tevi ir pārtraucis, tad visticamāk ka tev citas izvēles nav un tev ir jāsper šis solis.

Galvenais ir atcerēties, ka naudu vienmēr var nopelnīt vairāk, bet pazaudētu draudzību atgūt ir daudz grūtāk. Bet no otras puses, ja jau cilvēks tevi nerespektē pietiekoši lai tev varētu atdot parādu, tad varbūt tev arī šāda draudzība nav vajadzīga.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here