Negaidīts naudas bonuss ir pēkšņi ienākumi, kuri iepriekš nebija ieplānoti. Par šādiem bonusiem var uzskatīt laimestus azartspēlēs vai loterijās, prēmiju darba vietā vai kādā citā vienkāršā veidā iegūtu naudu. Pēkšņs papildinājums makā nāk par labu jebkuram, kurš šo naudu prot lietderīgi izmantot. Pirmajā brīdī mēs iedomājamies visas iespējas, kuras varētu izmantot ar šo naudas daudzumu, bet nauda jau nekad nav tik daudz, lai apmierinātu visas vēlmes un iegribas. Tādēļ pašiem vienmēr ir jāizlemj, ko ar šo naudu darīt un, ko iespējams labāk nedarīt. Vislabāk, ja šī nauda tiek izmantota mērķim, kas būtu kā ilgtermiņa ieguldījums vai ilgi kārotu lietu izbaudīšanai. Viegli ir tad, ja nauda vajadzīga kādam konkrētam, iepriekš iecerētam pirkumam, jo tad nav jāšaubās par izmantotās naudas lietderīgumu.

Neatkarīgi no saņemtā naudas bonusa lieluma, to nekādā gadījumā nevajadzētu pilnībā tērēt nelietderīgām precēm un pakalpojumiem. Ja naudu ieguvāt azartspēlēs, tad noteikti tās uz kādu laiku vajadzētu pārtraukt spēlēt. Pēc laimesta iegūšanas var rasties vēlme laimēt vēlreiz un tad var beigties ar zaudēto naudas bonusu, kas savukārt būtu azartspēļu atkarības pazīme. Ja rodas vēlme nosvinēt šo maciņa papildinājumu, tad alkoholam, tabakas izstrādājumiem un izklaidei naktsklubos vai bāros vajadzētu atlicināt pavisam nedaudz. Savādāk svinēšana var pārsniegt vajadzīgos apmērus un beigās no bonusa būs palicis pavisam nedaudz.

Ja saņemtā naudas bonusa lielums ir pavisam niecīgs, piemēram, līdz 50 eiro, tad īsti padomu, ko iesākt ar šādu naudu, dot nevar. Tā ir visai maza summa, kura būtībā var tikt iztērēta ikdienišķām vajadzībām un prioritārās vajadzības precēm. 50 eiro ir pietiekami daudz, lai iegādātos pārtiku pāris dienām, aizbrauktu uz kādu koncertu vai ceļotu ar sabiedrisko transportu.

Lielāks bonuss, apmērā līdz 500 eiro, jau būtu jātērē nedaudz prātīgāk. Tā ir gandrīz viena vidējā alga Latvijā, tādēļ šāds naudas daudzums lielai daļai cilvēku jau būtu pat ļoti patīkams bonuss. Ar šādu naudas daudzumu var sākt domāt par luksusa preču iegādi. Par šo naudu var atļauties jaunu un modernu mobilo tālruni vai, piemēram, iegādāties apģērbu un aksesuārus no pasaules top ražotājiem. Ikdienas lietošanas preces nav vienīgais, lietderīgs pirkums noteikti būtu automašīnas remonts, dzīvokļa labiekārtošana vai došanās ceļojumā. Ar 500 eiro var izplānot ļoti labus ceļojumus uz dažādām pasaules valstīm.

Pavisam liels naudas bonuss, kas pārsniedz 500 eiro varētu likt sākt domāt par daudz nopietnākām izmantošanas iespējām. Ja ir vajadzība, tad var iegādāties jaunu auto vai nekustamo īpašumu. Ja šīs lietas jau ir jūsu īpašuma un ir pietiekami apmierinošā stāvoklī, tad naudu vislabāk būtu noguldīt krājkontā vai arī investēt. Lielas naudas summas ilgtermiņā var atmaksāties kā pasīvie ienākumi. Krājkonts būs drošāks variants, taču investīcijas var jums nest lielāku peļņu. Protams pirms naudas noguldīšanas vai investēšanas vajadzētu rūpīgi izdomāt, kur to darīt būtu vislabāk. Ja jums nav ne jausmas kā labāk izmantot lielas naudas summas, tad jums noteikti vajadzētu vērsties pie finanšu plānošanas speciālista. Jums palīdzēs pārdomāt un sakārtot visus izdevumus, lai nauda tiktu izmantota pēc iespējas labāk, vadoties pēc jūsu vajadzībām un, lai jūs to neiztērētu pārāk lielā ātrumā.

Negaidīts naudas bonuss ir lielisks jaunums ikvienam cilvēkam, taču atkarībā no saņemtās naudas daudzuma, ir jāprot ar to pareizi rīkoties.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here