1. Centieties atbrīvoties no visiem nevajadzīgajiem tēriņiem
Zinām, ka it visi tēriņi šķiet svarīgi un nepieciešami, tomēr, lai vai kā, ir tēriņi, kas ir būtiski, un ir tēriņi, bez kuriem ir iespējams iztikt. Padomājiet par saviem tēriņiem un mēģiniet saprast, bez kuriem no tiem jūs varētu iztikt – varbūt jūs varētu iztikt bez preses abonēšanas vai pat bez televīzijas pieslēguma, ko mūsdienās lieliski aizvieto internets datorā. Ja nevarat atteikties no tiem pilnībā, padomājiet par to, kā varētu samazināt to izmaksas – varbūt jūs varētu mazāk ēst vai nomainīt mobilo sakaru operatoru? Ir daudz un dažādi veidi, kā samazināt savus izdevumus, tādēļ painteresējieties par tiem.

2. Sekojiet līdzi savu finanšu plūsmai
Ir tik ļoti vienkārši tērēt naudu nelielos daudzumos visa mēneša garumā un nesaprast, cik daudz naudas jūs ik mēnesi tādā veidā pārtērējat. Nauda nelielos daudzumos katra mēneša beigās sasummējas lielos daudzumos. Sekošana līdzi savu finanšu plūsmai palīdz noteikt, pirmkārt, kur aizplūst jūsu nauda, un, otrkārt, kuri ir jūsu budžeta plāna trūkumi. Novēršot šos trūkumus, gluži tāpat kā salabojot pilošus krānus, jūsu tēriņi samazināsies, ļaujot jums ātrāk atmaksāt kredītu.

3. Veidojiet budžeta plānu
Ja jūs esat pasekojuši līdzi savu finanšu plūsmai vismaz vienu vai divus mēnešus, jūs zināt, kādi ir jūsu ikmēneša ienākumi un izdevumi. Zinot šīs pozīcijas, ir iespējams izveidot budžeta plānu. Jūs varat izveidot savu budžeta plānu, izmantojot veco labo papīru vai kādu datorprogrammu, vai viedtālruņa aplikāciju. Budžeta plāns palīdz ērtāk sekot līdzi savai finanšu plūsmai un ātrāk novērst tās trūkumus.

4. Izveidojiet iekrājumus ārkārtas gadījumiem
Izveidojiet iekrājumus, kas varētu pasargāt jūs no iekļūšanas jaunās parādsaistībās, atgadoties kaut kam nelāgam, piemēram, zaudējot darbu un līdz ar to arī ienākumus. Šo iekrājumu apmērs ir atkarīgs no tā, kādi ir jūsu pašreizējie ikmēneša ienākumi, un no tā, cik lielas ir jūsu kredītsaistības. Lai vai kā, finanšu eksperti iesaka izveidot iekrājumus 3 līdz 6 mēnešalgu apmērā.

5. Izveidojiet aizdevuma atmaksas plānu
Izveidojiet kredīta atmaksas plānu, par pamatu ņemot kādu stratēģiju vai programmu, par kurām iespējams uzzināt citos informācijas avotos. Visu šo stratēģiju un programmu mērķis ir izveidot konkrētu plānu un stingri pieturēties pie šī plāna realizācijas. Vēl it visu šo stratēģiju un programmu mērķis ir atmaksāt kredītu pēc iespējas ātrāk, tādējādi ietaupot naudu uz procentu maksājumu rēķina.

6. Sameklējiet papildus ienākumu avotu
Iegūt papildus ienākumus var dažādos veidos, piemēram, atrast pusslodzes darbu, strādāt gadījuma darbus, pārvērst savu hobiju par darbu u.tml. Jebkuri papildus ienākumi pietuvina jūs ātrākai kredīta atmaksai, jo jums ir vairāk līdzekļu, ko novirzīt aizdevuma nomaksai.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here