Tuvojoties gada lielākajai dāvināšanas sezonai jeb Ziemassvētkiem, lielāko daļu cilvēkus pārņem dalītas izjūtas – protams, gatavošanās prieks ir aizraujošs, bet tas ir arī finansiāli apgrūtinošs.

Pirms dažiem mēnešiem es saskāros ar faktu, ka kredītkartes esamība atstāj negatīvu ietekmi uz mūsu ģimenes budžetu, tādēļ bija jāpieņem drastiski mēri, lai pārtrauktu šos nebeidzamos zaudējumus. Mēs neesam no tām ģimenēm, kas lieto kredītkarti, lai iegādātos, piemēram, platekrāna televizorus vai zīmolu apģērbus, bet laika gaitā, pieļaujot vienu no izplatītākajām kļūdām, kas rada finansiālus zaudējumus, mums izveidojās parāds. Mēs gluži vienkārši pieradām, ka kredītkarte it kā paplašina mūsu ienākumus. Pie savām finanšu likstām es nevaru vainot ne kredītu krīzi, ne 2008. gada ekonomisko lejupslīdi, jo šie zaudējumi sāka rasties jau ilgu laiku pirms šīm pasaules nebūšanām.

Par laimi, tā vietā, lai apraktu savu galvu smiltīs, esmu stājies pretī šīm problēmām un mēs visu iespējamo naudu novirzām mūsu parāda samazināšanai, sekojot kredītu samazināšanas padomiem un stratēģijām. Mēs cītīgi pieturamies pie šī parāda samazināšanas plāna, neskatoties uz to, ka ir gada lielākais dāvanu dāvināšanas laiks. Tā kā šogad mums nav iespēju nodoties pārgalvīgiem iepirkšanās priekiem, un mēs esam nolēmuši svētkus sagaidīt bez kredītiem un parādiem, mums ir sekojošs dāvanu dāvināšanas plāns.

Maza budžeta svētku dāvanu plāns

  • Esiet reālistiski un pārrunājiet vēlmes un ierobežojumus, kas attiecas uz dāvanām, jau laikus
    Protams, nav nekā, kas sagādātu man lielāku prieku par to, kā fantastisku dāvanu uzdāvināšana maniem mīļajiem, redzot, kā to sejas staro priekā. Mani pārņem vainas un kauna izjūta, domājot par to, ka kaut kādā ziņā būšu izbojājis viņu svētkus, naudas trūkuma apstākļos neuzdāvinot tiem īpašas dāvanas. Ja jums ir bažas par to, kā jūs finansiāli segsit svētku pasākumu darbā, mājās vai citās svētku situācijās, kas parasti ietver arī dāvanu apmaiņu, jau laikus pārdomājiet, cik daudz jūs vēlaties vai varat atļauties šim nolūkam tērēt. Iespējams, jūs sapratīsit, ka neesat vienīgais, kurus nomoka šādi jautājumi un kuriem svētku svinēšana bez dāvanu dāvināšanas liktu sajusties atviegloti.
  • No jauna atklājiet svētku patieso būtību
    Šajos svētkos esmu guvis interesantu mācību. Ja mēs atbrīvojamies no šī gada laika materiālajām dekorācijām, mēs ietaupām vairāk laika un enerģijas, lai koncentrētos uz svētku patieso būtību. Piemēram, vienu dienu mēs ar dēlu aizgājām uz video nomu, iegādājāmies pāris Ziemassvētku filmas un kopā tās noskatījāmies. Šajā nedēļas nogalē iesim izvēlēties svētku eglīti un kopīgi to dekorēsim. Svētku tradīcijas, kas šos svētkus padara īpašus, katrai ģimenei ir citādas. Domājot par to, kas šos svētkus padara jums tik nozīmīgus, jūs varat būt pārsteigts konstatējot, ka tam nav nekādas saistības ar to, cik daudz naudas jums ir.
  • Esiet pateicīgi par to, kas jums ir
    Pirms jūs sākat strostēt sevi par savu finanšu situāciju, palūkojieties sev apkārt un atcerieties būt pateicīgi par to. Diemžēl pasaule, kurā mēs dzīvojam, pastāvīgi atgādina mums par to, ka dzīve ir slikta. Tomēr ir tik daudz lietas, kas ir vērtīgākas par bagātību un naudu. Samīļojiet savus draugus, sabučojiet savus bērnus, pieminiet tos, kuru ar jums nav, kā arī esiet pateicīgi par to, kas jums jau ir.

Ja jums šogad nav daudz naudas, jums ir divas iespējas. Jūs varat justies vainīgi un ļaut šīm sajūtām sabojāt šo gada īpašo laiku gan sev, gan cilvēkiem tev apkārt. Otra iespēja ir darīt visu iespējamo no līdzekļiem, kas jums ir, un koncentrēties uz to, kas ir patiešām svarīgs. Personīgi es esmu atklājis, ka šie svētki būs īpašāki nekā citkārt, jo man nav jāsatraucas par naudu vai iepirkšanos, lai nopirktu perfektu dāvanu. Varbūt būšu aizsācis jaunu tradīciju, kas turpināsies arī pēc manu finansiālo likstu pārvarēšanas.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here