Marts ir laiks, kad Valsts ieņēmumu dienests atsāk gada ienākumu deklarāciju pieņemšanu un pārmaksāto nodokļu atgriešanu, vairumam iedzīvotāju atgriežot vērā ņemamas naudas summas. Ja cilvēks ir vieglprātīgs, tas atgrieztos nodokļus iztērē ikdienišķiem tēriņiem, vairākus desmitus, simtus vai pat tūkstošus eiro izlietojot burtiski nekam. Visbiežāk tas notiek tādēļ, ka cilvēki šo naudu uzskata par ekstru, bet patiesībā tā ir viņu pašu nauda, kas tiek atgriezta. Tā nav dāvinājums, kas nu var tikt izlietots kvēlāko sapņu īstenošanai. Visprātīgākais ir turēt šo naudu atsevišķi no pārējiem līdzekļiem, lai tie nemanot netiktu iztērēti ikdienišķos tēriņos. Ja jūs uzreiz nezināt, kur jūs vēlētos šo naudu ieguldīt, noguldiet to speciālā kontā līdz brīdim, kad būsit izlēmuši, kam to veltīt. Ja jums ir nepieciešamas idejas, kā iztērēt atgrieztos nodokļus, turpiniet lasīt.

Veiciet kredīta maksājumu

Ja jūsu nenomaksātā kredīta atlikums nav liels, nomaksājiet to, izmantojot pārmaksātos nodokļus. Ja kredīta atlikums ir liels, tāpat veiciet kredīta maksājumu, kas pietuvinās jūs aizdevuma atmaksai. Sākotnēji nomaksājiet aizdevumus, kuriem ir augstākās procentu likmes, kā arī centieties maksimāli samazināt atlikušo parādu summas.

Izveidojiet ārkārtas situāciju fondu

Ja jums vēl nav fonda ārkārtas situācijām, ko veidotu 3 līdz 6 mēnešu izdevumu summa, izmantojiet atgrieztos nodokļus, lai izveidotu šo fondu vai vismaz pietuvinātu jūs nepieciešamajai summai.

Ziedojiet naudu labdarībai

Liela daļa cilvēku vēlētos dzīvot pilnvērtīgāk un laimīgāk, bet to ienākumi neļauj piepildīt šo vēlmi. Jūs varat atgriezto naudu noguldīt speciālā kontā, ko periodiski izmantot nelielu ziedojumu veikšanai vai arī vienu reizi veikt lielu ziedojumu mērķim, kas jums pašiem šķiet svarīgākais.

Uzlabojiet savu mājokli

Atcerieties, ka šādi tādi mājokļa uzlabojumi ne vien pagarina mājokļa mūžu, bet arī paaugstina tā vērtību nekustamo īpašumu tirgū. Liela daļa no nepieciešamajiem uzlabojumiem var tikt paveikta ar atgriezto līdzekļu palīdzību. Tas var būt kapitālais remonts, piemēram, virtuvē vai vannasistabā, vai arī vairāki nelieli uzlabojumi visā mājoklī.

Atlieciet naudu sen kārotajam ceļojumam

Ja tuvākā pusgada vai gada laikā jūs plānojat doties kādā ceļojumā vai jums ir paredzēti kādi citi lielāki tēriņi, atlieciet šo naudu tiem. Ir patīkami apzināties to, ka nauda ceļojumam nav jāatliek no regulārajiem ienākumiem, bet gan no atgrieztajiem līdzekļiem. Ja jūsu mērķis nav ceļojums, bet gan vairāki mazāki mērķi, ar atgrieztajiem līdzekļiem tos var sasniegt itin viegli.

Atlieciet naudu vecumdienām

Tā kā mēs neviens nevaram justies droši par to, vai, pienākot mūsu vecumdienām, mums būs iespējas saņemt jelkādu finansiālo atbalstu no valsts, ir ieteicams tām nodrošināties pašu spēkiem. Izveidojiet speciālu krājkontu līdzekļiem, kas paredzēti vecumdienām, vai izmantojiet mūsdienās pieejamos pensiju fondus, un noguldiet atgriezto naudu kādā no tiem.

Atlieciet naudu nākamajiem Ziemassvētkiem

Kā zināms, Ziemassvētki ir lielāko tēriņu laiks gadā. Tieši laikā no novembra līdz decembrim vairums cilvēku pamanās izrakt sev finansiālo bedri, jo iztērē vairāk naudas nekā tie var atļauties. Lai, iegādājoties Ziemassvētku dāvanas un visu pārējo svētkiem nepieciešamo, nebūtu jāiesaistās parādsaistībās, izveidojiet īpašu krājkontu līdzekļiem, kas paredzēti nākamajiem Ziemassvētkiem. Atgrieztie nodokļi var būt lielisks šī konta pamats.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here