Finanšu lietas, ko mēs parasti nestāstam saviem tuviniekiem

Gandrīz katrs no mums kādreiz ir pateicis saviem tuviniekiem kādu tā teikt “balto” melu par to, cik daudz naudas saņem vai arī cik liels ir vņu naudas uzkrājums, un nekas slikts no šādiem mazajiem meliem jau nenotiks. Bet kas notiek tad, ja cilvēks ir ieslīcis lielos parādos, bet par tiem tik un tā nevēlas stāstīt saviem tuviniekiem, vai arī pēkšņi ir zaudējis darbu un to neatzīst, bet cenšās izlikties, ka viss vēljoprojām ir pa vecam. Vislabākās ģimenes un tuvinieku attiecības ir tad, ja visi attiecībās iesaistītie ir atklāti viens ar otru un neslēpj šāda veida informāciju, kas varētu kaitēt gan attiecībām, gan jums pašiem. Ja jūs esat nopietās attiecībās un uzturat striktu budžetu, tad var gadīties, ka neatliek naudas pat pārsteigumu izveidošanai, un šādos gadījumos mazi baltie meli par to, kur nauda ir iztērēta nenāks par labu, bet ja tiek darīts kaut kas nopietnāks tad tā jau ir pavisam cita lieta. Šeit būs daži ieteikumi, par ko nekad nevajadzētu meklot saviem tuviniekiem:

Cik daudz jūs pelnat?

Ikmēneša ienākumi bieži vien ir tas naudas lielums pēc kura tiek spriests par cilvēka mantisko stāvokli un bieži vien vēloties izskatīties labāk gan tuvinieku gan partnera acīs tiek uzfrišināta tā summa, kas tiek ik mēnesī saņemta, un lai gan sākumā var likties, ka tas taču nav nekas ļauns, tomēr, šādi meli var novest pie nevajadzīgiem izdevumiem un dzīvošanas pāri saviem līdzekļiem, kas savukārt var ievest tevi parādsaistībās, no kuām pēc tam izkļūt nebūt tik viegli nebūs iesējams.

Cik daudz naudas jūs ikdienā tērējat?

Bieži vien, pat tad, ja ikmēneša ienākumi ir visai iespaidīgi cilvēki tos ātri vien iztērē dažādām nevajadzīgām lietām, kā elektronikas precēm, dārgiem restorāniem un citām ērtībām, bez kurām ļoti labi var iztikt. Ja jūs saviem tuviniekiem stāstat ka saņemat lielus ikmēneša ienākumus, bet noklusējat, ka lielākā daļa naudas tiek tērēta kredītu atmaksai vai citiem nevajadzīgiem mērķiem, tad ātri vien var rasties nesprašana tad, kad tuvinieki uzzinās, ka jums nav izveidoti rezerves uzkrājumi, un jūs dzīvojat tā teikt no algas līdz algai. Vēl sliktāk ir tad, ja jūs melojat savai tuvākajai ģimenei par saviem tēriņiem un slēpjat naudu mašīnā vai kādā citā vietā, kur to neviens neatradīs, lai varētu šos tēriņus turpināt, un nebūtu nevienam par tiem jāstāsta!

Cik lieli ir jūsu iekrājumi?

Vēl viena, lieta, kur bieži vien cilvēki izvēlas noklusēt taisnību ir pat to, cik daudz naudas tiek uzkrāts iekrājumiem, un cik lieli ir šie iekrājumi. Ja jūs melojat par to, cik daudz naudas esat uzkrājuši savos rezerves uzkrājumos, va arī nepastāstat, ka esat izņēmuši kādu daļu no sava iekrājumu fonda, tad šādas darbības var būt visai postšas brīdī, kad gadīsies ārkārtas situācija un jums pēkšņi vajadzēs tiešām izmantot šos iekrājumus lai izdzīvotu!

Kādi ir jūsu ieguldījumi?

Pēdējā lieta, par ko nereti tiek melots tuviniekiem ir investīcijas, jeb tas, cik daudz nauda ir ieguldīta ilgtermiņa noguldījumos, akciju tirgū vai citās tikpat riskantās vietās. Protams, investēt pensiju 3. līmenī nav tas pats, kas pirkt uzņēmumu akcijas, kuru vērtība var krasi samazināties, tomēr par šādiem darījumiem un no tiem izrietošanām sekām noteikti vajadzētu pārrunāt ar savu partneri vai vismaz savu ģimeni. Investīcijas vienmēr būs riskantas, un tāpēc veicot šāda veida darījumus, vienmēr vajadzētu konsultēties ar visiem cilvēkiem, kas ar šiem līdzekļiem rēķinās!

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here