Ir tik daudz veidu, kā cilvēki definē veiksmi un kāda ir tās nozīme to personīgajā dzīvē. Vieniem veiksme nozīmē skaistas privātmāja kalnos vai jauks Ferrari mājas garāžā. Vēl kādam visu sapņu piepildījums nozīmē veiksmīgas loterijas biļetes nopirkšana. Vēl daži atzīst, ka veiksme ir finansiālās brīvības iegūšana, kas tiek iegūta, realizējot savus finanšu mērķus. Ņemot vērā, ka mēs visi esam dažādi, arī interpretācija par to, kas ir veiksme, ir daudzveidīga.

Finansiālā veiksme ir viena no tēmām, par kuru es pēdējā laikā esmu daudz aizdomājies. No brīža, kad nolēmu atbrīvoties no visiem parādiem, esmu cītīgi centies sasniegt to, ko es saucu par finansiālo veiksmi, proti, dzīvi bez parādsaistībām.

Bija jāpaiet ilgam laikam, lai es saprastu, ka tā ir pēdējā iespēja un ka tas pašlaik ir mans galvenais mērķis. Es vienkārši beidzot noguru no tā, ka pastnieks katru mēnesi piegādā manas kredītkartes rēķinu, un no tā, ka it visi man cenšas sniegt padomus par to, kā ātrāk un labāk nomaksāt kredītus, jo visi, redz, to zina labāk par mani pašu. Tas kļuva neciešami nogurdinoši un lika man par savām finansēm aizdomāties nopietnāk nekā jebkad iepriekš.

Lūzuma punkts bija situācija, kad mums bija jāpārvācas un jāpārdod sava māja, kuras pārdošana neizvērtās tik veiksmīga, cik bija plānots, un rezultātā mēs iedzīvojāmies lielos parādos. Ja jums kādreiz ir nācies pārvākties uz citu dzīvesvietu, kad esošajā esat padzīvojuši jau labu laiku, jūs zināt, cik saspringts laiks tas ir, lai neteiktu vairāk. Tā kā mājas pārdošanas lieta ievilkās neplānoti ilgi, mēs bijām spiesti padzīvot kādu laiku pie savu draugu ģimenes. Tā kā pēc savas būtības es esmu neatkarīga un brīvību mīloša personība, tad dzīvošana citu mājās man šķita pretrunīga un nekomfortabla.

Vienīgais šīs situācijas pozitīvais aspekts bija fakts, ka tā man lika apstāties un aizdomāties par to, ko man personīgi nozīmē finansiālā veiksme. Es nekad neesmu vēlējusies un vēl joprojām nevēlos iegādāties dārgas lietas vai luksus mājvietu, jo dzīve ir pārāk īsa tādiem nolūkiem. Es sāku plānot, cik ilgs laiks mums ir nepieciešams, lai beidzot atbrīvotos no visiem kredītiem un izveidotu pietiekošus līdzekļu uzkrājumus. Es pieliku visas iespējamās pūles, lai ieviestu savā dzīvē jaunos finanšu paradumus, un šobrīd priekā varu teikt, ka ir palikuši vairs tikai daži mēneši, lai visas manas parādsaistības būtu nokārtotas. Neskatoties uz to, ka tas nav viegli, tomēr apziņa, ka jau pavisam drīz varēšu dzīvot dzīvi bez kredītiem, ir to vērta. Kā runā, nekas dzīvē nav tik vērtīgs kā tas, kas tiek sasniegts ar smagu darbu un upuriem. Šo teicienu var attiecināt arī uz savām personīgajām finansēm.

Vienu vārdu sakot, manuprāt, finansiālā veiksme ir iespēja darīt to, ko tu vēlies, esot neatkarīgam ne no viena. Lai arī kas būtu tas, ko tu uzskati par finansiālo veiksmi, vissvarīgākais ir tas, lai tā nāktu roku rokā ar laimes un gandarījuma sajūtu. Šķiet, tas ir labākais veids, ka aprakstīt ikviena finansiālo veiksmi.
Tātad – kas, tavuprāt, ir finansiālā veiksme?

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here