Lielākā daļa no cilvēkiem sapņo par to, ko viņi darītu tad, ja pēkšņi kļūtu par miljonāriem, kā tad varētu šķiest naudu uz visām pusēm un pirkt visu, ko vien sirds vēlas. Bet, iedomājiet tādu situāciju, ka jūs pēkšņi tiktu nevis pie miljona bet gan pie miljarda Eiro, kāda tad būtu jūsu rīcība un kur jūs šo naudu tērētu?

Viens miljons Eiro liekas ļoti liela naudas summa, un lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju šāda summa liekas, teju, nesasniedzama, jo ja vidējā darba alga ir tikai 500 Eiro tad tev būtu vajadzīgi 2000 algas, jeb 166 darba gadi, lai šādu naudas summu nopelnītu. Bet viens miljons patiesībā nemaz nav tik daudz, un, ar šādu naudas summu tu diezin vai varētu piepildīt visas savas kvēlākās vēlmes un iegribas. Pieņemsim, ka tu loterijā uzvari šo vienu miljonu Eiro, tu, protams, uzreiz iegādāsies māju, gribēsi to aprīkot ar visām jaunākajām tehnoloģijām, jaunu automašīnu, vēl tu noteikti gribēsi paceļot pa pasauli un visu laiku ēst pašos glaunākajos restorānos. Bet šādi šķiežoties ar naudu tu jau dažu gadu laikā šo miljonu būsi iztērējis un tev atkal būs jāmeklē darbs, lai varētu sevi nodrošināt.

Bet ko tu domā par vienu miljardu Eiro? Vienā miljardā Eiro ietilpst 1000 miljoni, kas nozīmē, ka ar vidējo algu 500 Eiro apmērā tev būtu jāstrādā 166666 gadu, lai nopelnītu šādu naudas summu. Tieši tāpēc, ka šī ir tik milzīga naudas summa, tad daudzi cilvēki pat nevar iedomāties, cik tiešām daudz naudas tas patiesībā ir. Bet, šoreiz, mēģini iedomāties, ko tu darītu, ja tev pēkšņi, piemēram, Bills Geitss vai Varens Buffets (Vai kāds cits no pasaules multi-miljardieriem) iedotu vienu no saviem miljardiem? Viens miljards Eiro būtu tik liela naudas summa, ka tu pat gribēdams nevarētu šo naudu notērēt izklaidēs un pērkot dažādas luksusa preces. Tas nozīmē, ka agri vai vēlu tu būtu iegādājies visu, ko kāroji un tev visticamāk vēl būtu palikusi liela daļa naudas pāri. Un, tad šīs dienas jautājums ir, ko tad tu darītu ar šo naudu. Miljards ir pietiekami liels skaitlis, lai teorētiski uzskatītu, ka tev nauda būtu tik daudz, ka tu to tā vienkārši nevarētu notērēt un tev būtu jāsāk domāt par to, ko tu ar šo naudu varētu izdarīt vai arī, ko tu vēlētos izdarīt. Ja tu šodien saņemtu šādu viena miljarda laimestu, tad visticamāk ka tev visu atlikušo dzīvi nebūtu vairs jāstrādā un arī taviem bērniem nebūtu vairs nekad jāstrādā tikai tāpēc lai varētu izdzīvot. Un, protams, ka dažus pirmos gadus tu gribētu tikai izklaidēties un atpūsties, bet pēc pāris gadiem visticamāk, ka tev kļūtu garlaicīgi un tu sāktu domāt, ko gan tu vari panākt ar šādu naudas summu.

Šis ir ļoti labs vingrinājums, lai izdomātu to, ko tu patiešām vēlētos darīt ar savu dzīvi, un kādu karjeru tu sev vēlētos nākotnē. Ja tu vēl esi jauns un nevari izlemt, kur iet mācīties vai arī, kādā nozarē meklēt sev darba vietu, tad šādi tiešām nopietni padomājot, ko tu darītu ar miljardu Eiro tu galu galā nonāksi pie tā, kas tev tiešām patīk un, ko tu gribētu darīt pat tad, ja tev vairs nevajadzētu nekad pelnīt naudu. Un, ja tev šādā veidā izdodas saprast savas patiesās vēlmes un iegribas, tad tu jau no paša karjeras sākuma vari sākt strādāt pie tām lietām, kas tev patīk, lai darbs tev neliktos tik garlaicīgs, bet gan lai tu varētu to izbaudīt un pelnīt sev iztiku katru dienu ar prieku ejot strādāt. Visticamāk, ka lielākā daļa no mums nekad nesaņems šo miljardu un pat miljons jau ir ļoti liela naudas summa, bet ne jau tavs bankas konta apjoms nosaka to, cik priecīgam vai laimīgam tev jābūt. Arī strādājot par 500 Eiro mēnesī tu vari būt laimīgs, bet tikai tad, ja tu dari tiešām kaut ko, kur tu redzi, ka tu sniedz cilvēkiem vērtību un tādā veidā radi labāku pasauli. Un šo jomu, kas tev tiešām patīk tad arī tu vari atrast domājot par to, ko tu darītu ar miljardu!

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here