Kredītkartes Latvijā nav tik izplatītas, kā citviet pasaulē, bet pamazām, pamazām bankas un privātās kredītiestādes cilvēkiem parāda, ka kredītkarte var būt ļoti labs finanšu līdzeklis daudz un dažādās situācijas. Un tieši tāpēc arī es šodien minēšu pāris iemeslus, kāpēc katram vajadzētu padomāt par kredītkartes izmantošanu:

  • Bonusi – Viens no kredītkaršu vislabākajiem nosacījumiem ir tas, ka ar šīm kartēm iepērkoties ir iespējams saņemt daudz un dažādus bonusus, ko jūs iegūsit par kartes izmantošanu. Šie bonusi ir daudz un dažādi sākot no procentuālas naudas atmaksas līdz lidostas biļešu atlaidēm un citiem līdzīgiem piedāvājumiem. Bet ar šīm kartēm, kas piedāvā šos bonusus ir jābūt uzmanīgam, jo parasti šīm kartēm kredīta procentu apjoms ir daudz lielāks un tāpēc ātri vien var sakrāties liela kredīta pamatsumma.
  • Nav jāmaksā overdrafta procenti – Ar kredītkarti aizņemoties naudu, ja tā tiek atmaksāta pirmo 30 dienu laikā tev nebūs jāmaksā procenti par šo aizdevumu. Tas nozīmē ka klientam, kuram ir kredītkarte ir iespējams saņemt bezprocentu kredītu katru mēnesi, bet tev ir jāatmaksā šī nauda 30 dienu laikā, pretējā gadījumā tev kredītiestāde sāks vilkt procentu maksājumus par katru mēnesi.
  • Drošība – Ja tev makā ir skaidra nauda, bet maku nozog, vai arī tu to pazaudē, tad skaidro naudu tu noteikti neatgūsi, bet ja tev makā ir kredītkarte, tad tu tiklīdz, kā uzzini, ka maks ir pazudis vari zvanīt uz banku un pieteikt, ka tava karte ir nozagta. Arī tajā brīdī, kad kāds jau sāk izmantot tavu kredītkarti, parasti banka ir noteikusi limitu, ka vairāk par 50 Eiro tu tik un tā nezaudēsi, jo pārējā nauda ir apdrošināta. Un pat tad, ja tev ir debetkarte, tad banka tevi tā neaizsargās, kā tad, kad tev ir kredītkarte.
  • Interneta iepirkšanās – Mūsdienās liela daļa no precēm un pakalpojumiem ir nopērkami interneta vidē un lai internetā varētu veikt pasūtījumus ir vajadzīgs vai nu kāds virtuālais bankas konts vai arī kredītkarte, kuras datus ievadot ir iespējams. Tāpēc arī internetā iepērkoties parasti ir iespēja maksāt ar kredītkarti ievadot tās datus un datus par kartes turētāju.
  • Platsmasa – Un pēdējā priekšrocība ir tā, ka ar kredītkarti var izdarīt daudz un dažādas leitas sākot no plēvju līmēšanas un dažādu produktu sagriešanas līdz durvju atvēršanai un citām interesantām lietām. Kredītkartes plastmasas izmērs ir jau pietiekoši pierasts, un visi maki tiek veidoti tieši šim izmēram, kā arī internetā uzmeklējot ir iespējams atrast daudz un dažādus šo karšu pielietojumus.

Ceru, ka jūs tagad aizdomāsities un izvēlēsities kredītkarti vismaz, kā drošības spilvenu, un ja ne kredītkarti, tad vismaz debetkarti, kas mūsdienās ir jau teju katram iedzīvotājam.

1 komentārs

  1. Man visizdevīgākais liekas tas, ka ar kredītkarti nav jānēsā makā kapeikas, kuras parasti sakrājas un tad maks paliek par smagu!

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here