Automašīna daudziem cilvēkiem ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa – tā var būt nepieciešama gan darba vajadzībām, kā arī mašīna iespējams ir vienīgais transporta līdzeklis, kā kaut kur nokļūt. Jebkurā gadījumā ir cilvēki, kas pie mašīnas izmantošanas ikdienā ir pieraduši tik ļoti, ka situācijā, kad tās pēkšņi nav, cilvēks jūtas kā bez rokām. Tāpat kā jebkura prece, arī mašīnas, tās regulāri lietojot, kā arī transportlīdzeklim kļūstot katru gadu aizvien vecākam, parādās dažādas problēmas. Tās var būs salīdzinoši nelielas tehniskas ķibeles, piemēram, jāveic rata gultņa nomaiņa, taču var būt arī lielākas problēmas, kuru remontam ir nepieciešams daudz naudas – pat vairāki simti eiro.

Kredīti tiek izmantoti dažādiem mērķiem – viens no tiem var būt arī automašīnas remonts. Mašīnas tehniskās ķibeles, tāpat kā cilvēks savas veselības problēmas, parasti laicīgi neieplāno – tās parasti rodas negaidīti. Līdz ar to var gadīties, ka, lai automašīnu varētu savest tehniskajā kārtībā, mašīnas īpašniekam var būt nepieciešama finansiālā palīdzība, jo ar paša personīgajiem līdzekļiem konkrētajā brīdī nepietiek vai arī šī nauda ir ieplānota kam citam. Šādos gadījumos ir iespējams izmantot kredītu. Mūsdienās ir vairāki kredītu veidi, dažādi kredītu devēji ar atšķirīgiem piedāvājumiem un nosacījumiem. Līdz ar to tas nozīmē, ka mašīnas īpašniekam ir pirms tam jāveic kredītu un kredītu devēju izpēte, lai varētu savu spēkratu salabot uz izdevīgiem nosacījumiem, turklāt arī pēc iespējas mazāk pārmaksātu par kreditora sniegtajiem pakalpojumiem.

Lai varētu atrast labāko kredīta piedāvājumu, automašīnas īpašniekam ir jāaprēķina, cik daudz naudas nepieciešams aizņemties. Noteikti nevajag aizņemties vairāk naudas nekā patiesība ir vajadzīgs. Respektīvi, potenciālajam kredīta ņēmējam ir auto servisā jāuzzina, kādas būs izmaksas par mašīnas salabošanu. Kad aptuvenā summa ir uzzināta, tad mašīnas īpašniekam atliek izpētīt kredītu devēju piedāvājumus. Ja nepieciešamā summa ir salīdzinoši neliela – līdz 200 EUR, tad iespējams starp visiem kredītu devējiem atrast arī tādus, kas piedāvā pirmo kredītu bez maksas jeb bezprocentu kredītu. Šāds kredīts nozīmē, ka kredītu ņēmējs, ja viņš pie izvēlētā kreditora aizņemas pirmo reizi, nemaksā kredīta procentus. Respektīvi, ja kredīta ņēmējs aizņemas 150 EUR, tad atmaksas termiņa beigās (ātrajiem kredītiem parasti 30 dienas) ir jāatmaksā tie paši 150 EUR un ne centa vairāk. Bezmaksas jeb bezprocentu kredīts automašīnas remontam ir izdevīgs variants, kuru noteikti vajag izmantot. Šāda veida naudas aizdevumus var saņemt pie Ondo.lv, ViaSMS.lv, SohoCredit, OpenCredit.lv un citiem kredītu devējiem.

Taču ne visas automašīnas problēmas var tik vienkārši un lēti atrisināt. Gadījumos, kur remontam ir nepieciešamas lielākas naudas summas, iespējams atrast tādus kredīta devējus, kas piedāvā aizņemties arī pat vairākus tūkstošus eiro. Tiesa šādos gadījumos, jārēķinās, ka kredītu nebūs iespējams saņemt, ja kredīta devējam, pārbaudot klienta maksātspēju, radīsies šaubas par to, vai kredīta ņēmējs šādu naudas aizdevumus maz var atļauties. Turklāt tagad tiek ieviesti aizvien stingrāki ierobežojumi, lai varētu saņemt kredītu. Lielāku naudas aizdevumu gadījumā, kredīta devējs noteikti pārbaudīs klienta ienākumus, apjomu un regularitāti; var tikt pieprasīta arī izziņa no VID (Valsts ieņēmumu dienesta), kā arī darba vietas. Noteikti uzmanība tiks pievērsta arī klienta kredītvēsturei – ja kredīta ņēmējs būs nokļuvis parādnieku jeb kredītu reģistrā vai arī būs regulāri kavēti maksājumi, tad kredīta devējam ir tiesības kredīta pieprasījumu atteikt. Tāpat arī liela daļa kredīta devēju vairs neizsniedz kredītu personām, kuras ir tikai 18 vai 19 gadus vecas. Taču, ja klienta ienākumu stāvoklis ir pietiekams un stabils, kā arī nav sarežģījumu ar citiem faktoriem, kas ietekmē kredīta saņemšanas iespēju, tad problēmām saņemt nepieciešamo kredītu auto remontam nevajadzētu būt. Lielāka apjoma kredītus ar garākiem atmaksas termiņiem, lai salabotu mašīnu, var saņemt pie BigBank vai Mogo.lv.

Kā vēl viena iespēja, kā apmaksāt automašīnas remontu, ja ar savām finansēm šobrīd nepietiek, ir kredītkartes izmantošana. Turklāt tādām kredītkaršu kompānijām kā Visa ir arī īpaši piedāvājumi, kas attiecas tieši uz automašīnas remontu. Šādā gadījumā gan ir vispirms jāuzzina, kuros autoservisos kredītkartes piedāvātās priekšrocības var izmantot. Arī kredītkartes izmantošanas princips ir būtībā tāds pats kā kredītiem, kuri ņemti ar interneta palīdzību. Klients izmanto to limitu, kādu piedāvā kredītkarte, kā arī painteresējas par sniegtajām priekšrocībām; pēc tam noteiktā laika periodā aizņēmuma summu atmaksā atpakaļ.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here