Kredīta ņemšana ir viens no veidiem, kā segt negaidītas izmaksas ārkārtas situācijās. Bet kas tad ir ārkārtas situācijas? Tā noteikti nav jauna apģērba, elektronikas vai sadzīves iekārtu iegāde vai kādu ikdienišķu pakalpojumu izmantošana. Protams, kādam no šiem mērķiem var aizņemties kredītu, bet tās nekad nevarēs uzskatīt par ārkārtas situācijām. Šādas situācijas, kurās nauda ir nepieciešama nekavējoties, ir dažādu rēķinu (mājoklis, skola, auto līzings u.c.) apmaksa, dažādu veidu negadījumu kompensēšana, ārstu sniegtie pakalpojumi vai medikamentu iegāde. Šīs un dažādas citas lietas bieži ir jāapmaksā pēc iespējas ātrāk un parasti nav laika gaidīt līdz nākamajai algas dienai.

Ārkārtas situācijās summas, kuras nepieciešams aizņemties, mēdz svārstīties no pāris desmitiem līdz pat tūkstošiem eiro. Ir maksājumi, kuri jāveic nekavējoties, bet dažus iespējams veikt pa daļām. Ja jums, piemēram, ir jāsamaksā par kādu negadījumu, kurā esat bojājis mantu, jums vajadzētu mēģināt vienoties par samaksas veikšanu pa daļām. Tādos gadījumos kredītu aizņemties vajadzēs tikai pirmajiem maksājumiem un tālāk būs iespēja maksāt no turpmākajām algām, ja ieņēmumi to atļauj. Nelielu izmaksu gadījumos, piemēram, medikamentu iegādei, varbūt pat nav nepieciešamība pēc kredīta, jo tas var nebūt izdevīgi kredīta ņēmējam. Savukārt lielu izmaksu gadījumos, vajadzētu atrast izdevīgāko kredīta devēju, lai nebūtu liekas izmaksas procentu formā. Lai vispār izvairītos no kredītu ņemšanas ārkārtas situācijās, ieteicams veidot uzkrājumus. Uzkrājumi tiek veidoti, daļu no ienākumiem katru mēnesi novirzot uzglabāšanai savā bankas kontā. Ja tāds ir izveidots, tad, neparedzētos gadījumos, izmaksas var segt no uzkrājuma.

Ja tomēr esat izlēmis aizņemties naudu, tad visātrāk to iespējams saņemt no ātro kredītu izsniedzējiem, bet lai saņemtu visizdevīgāko pakalpojumu noteikti jāizvēlas ir tieši bezprocentu ātrie kredīti. Latvijā ir pietiekami daudz šādu aizdevēju, un tas nozīmē, ka nevajadzētu rasties problēmām atrast sev piemērotāko. Lielais kredītu devēju skaits ļauj salīdzināt un atrast sev izdevīgāko, lai ietaupītu liekas izmaksas. Cilvēkiem, kuri pirms tam nav izmantojuši šādus pakalpojumus, liela priekšrocība ir pirmais aizņēmums bez maksas, jeb kredīta procentiem. Šādu iespēju piedāvā vairāki kredītu devēji, kas ļauj to izmantot vairākkārt. Ja summa, ar kuru ir jāsedz ārkārtas izdevumi, ir ļoti liela, nekad nevajadzētu aizņemties no diviem vai vairāk aizdevējiem! Tas var radīt pārāk lielu finansiālo slogu, kuru vēlāk būs grūti panest jūsu budžetam. Nonākšana lielos parādos noteikti nav neviena kredīta ņēmēja vēlme. Lielākas summas ar mazākiem kredīta procentiem iespējams aizņemties bankās, bet tā noformēšana un pārskaitījums uz bankas kontu prasīs krietni ilgāku laiku. Aizņemoties kredītu, jāatceras par savām iespējām to atmaksāt laicīgi. Tas nozīmē visus maksājumus veikt pirms norādītā termiņa, lai nebūtu jāmaksā soda nauda par kavētiem maksājumiem. Vēl viens kredītu izmantošanas zelta likums – nekad kredītu nevajag atmaksāt aizņemoties citu aizdevumu. Tā jūs iekļūsiet nebeidzamā kredītu lokā, no kura ir grūti izkļūt, un jūsu parādi tikai augs.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here