Gada laikā ir vairākas svētku dienas, kurās, gluži tāpat kā dzimšanas dienās vai vārda dienās, bieži vien kopā sapulcējas visa ģimene vai draugi. Arī Lieldienas ir vienas no tām svētku reizēm, kuras tiek atzīmētas ar plašu vērienu. Taču, lai svētkus nosvinētu godam, nepieciešams gan parūpēties par ēdienu, gan citām vajadzībām. Tāpat ir arī daļa cilvēku, kas labprātāk izvēlas Lieldienu brīvās dienas izmantot, lai dotos ceļojumā, šādā veidā kaut uz pāris dienām atpūšoties no darba vai studiju rutīnas. Neatkarīgi no tā, kā šie svētki tiek svinēti, bieži vien ir nepieciešamas papildu finanses, kas ļautu piepildīt visas Lieldienu vēlmes. Nauda vajadzīga kā brīvdienu izbrauciena organizēšanai, tā arī svētku mielasta pagatavošanai.

Viens no risinājumiem, kā apmaksāt visu nepieciešamo, ir ātrais kredīts. Šāds naudas aizdevums ir īstermiņa kredīts, kas var klientam piedāvāt aizņemties pat vairākus simtus eiro. Lai gan ātrais kredīts ir izslavēts ar tā augstajiem procentiem, kas jāatmaksā kredīta devējam par naudas aizdevumu, tomēr šobrīd gandrīz visi kreditori, kas darbojas Latvijā, piedāvā kredītu ņēmējiem saņemt pirmo kredītu bez maksas, kas nozīmē, ka šāds naudas aizdevums ir patiešām izdevīgs. Pirmais kredīts bez maksas jeb bezprocentu vai bezmaksas kredīts ir piedāvājums kreditēšanas uzņēmuma jaunajiem klientiem saņemt nepieciešamo naudas aizdevumu, taču nepiemērojot tam procentus. Respektīvi, ja Lieldienu svinēšanai nepieciešami 200 EUR, tad, beidzoties atmaksas termiņam, kredīta ņēmējs atmaksā savam kredīta devējam tos pašus 200 EUR un ne centa vairāk. Kā jau tika minēts, šāds piedāvājums parasti attiecas uz tiem cilvēkiem, kuri iepriekš nav saņēmuši ātro kredītu pie konkrētā kreditora. Taču svētkos, tai skaitā arī Lieldienās, kredītu devēji mēdz piedāvāt bezprocentu kredītus arī jau patstāvīgajiem klientiem. Protams, ne visi kredītu devēji svētkos šādu iespēju saviem lojālajiem klientiem piedāvā. Tomēr, arī tiem cilvēkiem, kuri vēlas saņemt naudas aizdevumu Lieldienu svinēšanai, taču ir jau kāda kreditora klientu sarakstā, arī viņiem pastāv iespēja saņemt bezprocentu kredītu, pat ja iepriekš izmantotais kredīta devējs to vairs nepiedāvā. Pirmais kredīts bez maksas nav unikāla iespēja, kuru var izmantot tikai reizi kredīta ņēmēja mūžā – bezprocentu jeb bezmaksas kredītu var saņemt arī pie cita kreditora, pie kura cilvēks iepriekš vēl nav aizņēmies. Protams, pirms tam ir jāapskatās, vai kredīta devējs šādu iespēju vispār piedāvā, jo, lai gan tagad gandrīz katrs kredīta devējs Latvijā jaunajiem klientiem piedāvā pirmo kredītu bez maksas, tomēr „gandrīz katrs kredīta devējs” nenozīmē visus kreditorus.

Ātrais kredīts Lieldienu svinēšanai ir izdevīgs variants ne tikai bezprocentu kredīta dēļ. Par godu šiem svētkiem ir atrodami kredīta devēji, kuri piedāvā saviem klientiem dažādas tematiskas dāvanas vai bonusus. Protams, ja vien cilvēks aizņemas laikā, kad šāda Lieldienu akcija norisinās.

Nonākot pie lēmuma, ka Lieldienu svinēšanai ir nepieciešams ātrais kredīts, cilvēkam tomēr ir jāsaprot, ka naudas aizdevums svētkiem nenozīmē to, ka tas nebūs jāatmaksā atpakaļ kredīta devējam. Ātrais kredīts būs jāatmaksā 30 dienu laikā, jo šādiem kredītiem parasti maksimālais atmaksas termiņš ir tieši 1 mēnesis. Līdz ar to, pat ja patiešām ir nepieciešamas finanses, lai iegādātos nepieciešamās sastāvdaļas Lieldienu maltītei vai arī biļetes ceļojumam uz ārzemēm, tomēr nevajadzētu ņemt naudas aizdevumu, ja nav zināms, kā šo kredītu pēc tam atmaksāt. Ātrajiem kredītiem, tāpat kā jebkuram citam kredīta veidam, par kredīta atmaksas kavēšanu tiek piemēroti soda procenti, kas var ievērojami palielināt kreditoram atmaksājamo naudas summu. Ja tomēr gadās finansiāli sarežģījumi un nepietiek naudas, lai kredītu atmaksātu paredzētajā laikā, kredīta ņēmējs var izmantot iespēju pagarināt savu atmaksas termiņu. Tas noteikti ir labākais variants, ja kredītu nav iespējams atmaksāt laikā. Galvenais – nedrīkst izlikties, ka kredīta atmaksāšana uz cilvēku vairs neattiecas, ja jau Lieldienas reiz nosvinētas. Bezatbildīga aizņemšanās var novest kredīta ņēmēju lielos parādos – pat tik tālu, ka tiek iesaistīti parādu piedzinēji vai tiesu izpildītāji.

Lai saņemtu ātro kredītu Lieldienu svinēšanai, kredīta ņēmējam ir jābūt Latvijas valsts rezidentam, ir jābūt aktīvam tālruņa numuram un bankas kontam. Tāpat personai arī jābūt vismaz 20 gadus vecai, jo lielākā daļa kredīta devēju Latvijā piešķir naudas aizdevumu, sākot tieši no 20 gadiem. Taču pats svarīgākais, lai šādu naudas aizdevumu varētu saņemt, nepieciešami stabili ienākumi, kā arī pozitīva kredītvēsture. Process, kādā notiek ātrā kredīta saņemšana, ir diezgan vienkāršs. Vispirms potenciālajam kredīta ņēmējam ir jāizvēlas viens kreditors, kuram tiek iesniegts kredīta pieprasījums. Lai izvēlētos izdevīgāko kredīta dēvēju, kā arī varētu atrast tādu, kas piedāvā īpašas Lieldienu atlaides vai akcijas, vispirms ir jāveic kreditoru savstarpēja salīdzināšana, ko iespējams izdarīt internetā. Kad ir izvēlēts kredīta devējs, nepieciešams piereģistrēties viņa mājas lapā. Reģistrēšanās procesa laikā būs jānorāda personas dati, kā arī ienākumu stāvoklis. Noteikti būs nepieciešams pārskaitīt 0,01 EUR uz kredīta devēja bankas kontu, kas ļaus pabeigt reģistrēšanos, kā arī apstiprinās personas identitāti. Tikai pēc tam ir iespējams iesniegt savu kredīta pieprasījumu. Ja cilvēks vēlas aizņemties pie kredīta devēja, pie kura jau iepriekš ir saņemts naudas aizdevums, tad reģistrēšanās process nav jāveic.

Pēc kredīta pieprasījuma iesniegšanas debitoram ir jāgaida, kamēr kredīta devējs to izvērtē pēc sava uzņēmuma noteiktajiem kritērijiem – maksātspējas un kredītvēstures, kā arī citiem parametriem. Svarīgi ir arī atcerēties, ka, lai gan kredīta pieprasījumu iespējams ar interneta palīdzību iesniegt visu diennakti, tomēr kredīta devējs pieprasījumu izvērtēs tikai savā darba laikā. Noteikti nevajag aizmirst, ka svētku dienās darba laiks var būt īsāks nekā parasti.

Kad kredīta pieprasījums ir izvērtēts, kreditors sniedz naudas aizdevumu apstiprinošu vai noraidošu atbildi. Pozitīvas atbildes gadījumā parasti atliek tikai gaidīt 15-20 minūtes, kamēr nauda tiek ieskaitīta. Taču, ja atbilde ir negatīva, tad kredīta ņēmējs var mēģināt vērsties pie cita kredītu devēja – iespējams, ka tas naudas aizdevumu piešķirs.

Kā vēl viens risinājums Lieldienu svinēšanai ir patēriņa kredīts. Šāds naudas aizdevums atšķirībā no ātrā kredīta iespējams gan bankās, gan pie privātajiem kredītu devējiem. Tomēr svarīgi iegaumēt, ka bankas parasti kredīta ņēmējus izvērtē daudz stingrāk, kā arī naudu nav iespējams saņemt vien pārdesmit minūšu laikā. Patēriņa kredīts daudzējādā ziņā ir izdevīgāks par ātro kredītu. Lai gan patēriņa kredītiem parasti netiek piemēroti 0% komisijas maksas, tomēr šādiem naudas aizdevumiem bieži vien iespējams saņemt garākus atmaksas termiņus. Arī procentu likme ir zemāka nekā ātrajiem kredītiem. Un viens no svarīgākajiem aspektiem – patēriņa kredīts sniedz klientam iespēju saņemt daudz lielāku naudas summu, ko izmantot Lieldienu svinēšanai.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here