Ikvienam cilvēkam pienāk brīdis, kad viņš vēlas uzlabot savus dzīves vietas apstākļus – sākot no nelielas mājokļa labiekārtošanas līdz pat kārtīgam remontam. Taču ne vienmēr šādus darbu ir iespējams veikt paša spēkiem. Lai salīdzinoši ātri un izdevīgi šādus uzlabojumus veiktu, gan bankas, gan privātie kreditori piedāvā dažādus kredītus, kas var palīdzēt veikt mājokļa labiekārtošanu vai remontu.

Kredītu mājokļa remontam var iegūt jebkura persona, ja tai ir mērķis remontēt vai uzlabot savu dzīves vietu, nepieciešami arī stabili un regulāri ienākumi, kā arī svarīgākais – nepieciešams nekustamais īpašums, kuru nepieciešams uzlabot un kas kalpo kā ķīla, lai attiecīgo kredītu varētu iegūt. Ņemot kredītu bankā, tā individuāli pievērsīsies katram kredītņēmēja gadījumam, kā arī noteiks finansējumu, balstoties uz ikmēneša ienākumiem un īpašuma vērtības. Kredīta izsniedzējs noteikti pārbaudīs arī privātpersonas kredītvēsturi. Ja tajā uzrādīsies negatīva informācija, piemēram, ilgstoši kredīta maksājumu kavējumi vai parādsaistības, kredīta devējs var pieprasījumu noraidīt.

Izmantojot banku piedāvātos kredītus, kuru mērķis ir mājokļa remonts, nepieciešams diezgan garš sagatavošanās process, lai kredītu iegūtu. Viens no svarīgākajiem soļiem ir īpašuma novērtējums, kuru var veikt tikai sertificēts vērtētājs. Daudzas bankas piedāvā šādu pakalpojumu, taču iespējams piesaistīt arī privātu novērtētāju. Otrais solis ir kredīta pieprasījuma iesniegšana bankā. Vispirms gan privātpersonai vajadzētu pašai salīdzināt banku piedāvātos kredītu variantus, termiņus, cik ilgu laika posmu katra banka piešķir kredīta atmaksai, kā arī noteikti jānoskaidro katras bankas un kredīta piedāvātā procentu likme, kas arī kredīta ņēmējam ir jāmaksā. Iesniedzot pieprasījumu, jāpievieno arī īpašuma novērtējums, Valsts ieņēmumu dienesta izziņa par ienākumiem, remonta tāme. Remonta tāme nozīmē, ka detalizēti tiek aprēķinātas nepieciešamās izmaksas, kas būs vajadzīgas, kā arī tiek uzskaitītas darbības, kādas tiks veiktas remonta vai labiekārtošanas laikā. Tāmi var sastādīt pati privātpersona vai arī to var izdarīt remonta veicējs. Atsevišķās bankās tiek piedāvāts arī tāmes aprēķina kalkulators. Pēc pieprasījuma iesniegšanas banka to izskata un nolemj, vai kredīta ņēmējs atbilst prasībām, kuras nepieciešamas, lai kredītu saņemtu. Ja kredīts tiek izsniegts, tad tiek noslēgts arī kredīta un ķīlas līgums ar konkrēto banku. Pēc tam ķīla ir jāreģistrē zemesgrāmatā. Personas nekustamajam īpašumam jābūt arī apdrošinātam – ja tā nav, tad jādodas uz kādu no apdrošināšanas kompānijām un tas jāizdara.

Mājokļa remontam visbiežāk tiek izmantoti hipotekārie vai patēriņa kredīti. Tiek piedāvāti arī īpaši kredīta veidi, kas domāti tieši mājokļa remontam vai būvdarbiem. Kredīta veids ir atkarīgs no tā, kāda apjoma remontdarbus privātpersona ir iecerējusi veikt savā dzīves vietā.

Hipotekārais kredīts piedāvā ņemt lielu naudas summu, kas jāatmaksā ilgtermiņā – pat līdz 40 gadiem. Tam ir zema procentu likme. Aizdevumu atkarībā no izvēlētās bankas ir iespējams iegūt pat līdz 90% no īpašuma tirgus vērtības. Izvēloties garāku atmaksas termiņu, ikmēneša maksājumi ir mazāki, nekā, ja atmaksas termiņš ir īsāks. Tomēr jāņem vērā, ka garāks atmaksas termiņš nozīmē garākas saistības ar kredīta devēju, respektīvi, ilgāk tiek maksāti procenti. Izvēloties hipotekāro kredītu, lai veiktu mājokļa remontu vai labiekārtošanu, svarīgi ir aprēķināt, cik daudz cilvēks var atvēlēt ikmēneša maksājumiem. Ja personai jau ir kredītsaistības, jāņem vērā arī šie ikmēneša izdevumi. Kredīta mēneša maksājumi nedrīkstētu pārsniegt 40% no ikmēneša neto ienākumiem, pretējā gadījumā ir banka var atteikt kredītu vai arī, ja ir saņemts kredīta apstiprinājums, ir liela iespēja, ka laika gaitā var rasties grūtības ar ikmēneša maksājumu veikšanu.

Patēriņa kredīts tiek piemērots gadījumos, ja veicamajiem remontdarbiem nav nepieciešami ļoti lieli finansiālie ieguldījumi. Šim kredīta veidam ir īsāks atmaksas periods, kā arī augstāka procentu likme nekā hipotekārajam kredītam. Patēriņa kredītu ir iespējams vieglāk noformēt nekā hipotekāro kredītu. Lai saņemtu patēriņa kredītu, arī nepieciešama pozitīva kredītvēsture, stabili un regulāri ikmēneša ienākumi.

Ja cilvēkam nepieciešams aizdevums mājokļa remonta vai labiekārtošanas veikšanai, kredītu iespējams iegūt ne tikai bankās. Tiek piedāvāti arī ātrie kredīti bez darba vietas, kuru priekšrocība ir gadījumos, ja finansiālos līdzekļus nepieciešams iegūt ātri – dažu minūšu laikā. Protams, jārēķinās, ka, vēloties saņemt lielāku summu, aizdevuma apstiprināšana noteikti prasīs vairāk nekā 5 minūtes. Aizņemoties naudu no ātrajiem kredītiem, bieži vien piedāvātā maksimālā naudas summa nav lielāka par 500 eiro, taču ir arī tādas ātro kredītu izsniedzējiestādes, kas piešķir lielāku summu. Vēl viena no ātro kredītu priekšrocībām ir tāda, ka nav nepieciešama ķīla vai galvotājs. Šādu kredītu iespējams saņemt, pat neizejot no mājas. Daudzas ātro kredītu kompānijas piedāvā arī jaunajiem klientiem ņemt pirmo kredītu bez procentiem. Tomēr šādā gadījumā arī aizdevuma summa netiek piedāvāta tik liela kā pastāvīgam klientam. Atšķirībā no ilgtermiņa kredītiem, ātrajiem kredītiem ir arī ātrs atmaksas periods. Protams, to ir iespējams pagarināt, taču tas ir maksas pakalpojums. Ja ātro kredītu izsniedzēji nepiedāvā pirmo kredītu ņemt bez procentiem vai arī cilvēks konkrētā kompānijā ņem kredītu atkārtoti, jārēķinās, ka procentu likme ir daudz augstāka, nekā kredītiem, kuri ņemti ilgtermiņā.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here