Daudziem ir sapnis par sava mājokļa iegādi, diemžēl bieži vien šis sapnis ir neaizsniedzams nepiemērotas finansiālās situācijas dēļ. Pat tad ja kredītņēmējam ir perfekta kredītvēsture, stabili ienākumi, galvotāja nodrošinājums un arī pēc citiem kritērijiem viņš kredītu varētu gan saņemt, gan atmaksāt, problēmas nereti rada tieši pirmā iemaksa. Parasti tā sastāda aptuveni 15% – 20% no visa hipotekārā kredīta kopējās summas, tātad pirmā iemaksa ir vairumā gadījumu ir vairāki tūkstoši eiro. Lai šādu summu vienkārši sakrātu ir nepieciešami vairāki gadi, tomēr situācija nav bezcerīga. Ir vairāki veidi, kā iegūt naudu pirmajai iemaksai, salīdzinoši īsā laikā.

Vislabākais veids tiešām ir taupīt un krāt naudu, taču to ir jādara pareizi. Nepietiks ar to vien, ka iegādāsieties ikdienas preces uz atlaidēm un taupīsiet naudu uz komunālajiem pakalpojumiem. Šajā gadījumā būs nepieciešami daudz lielāki ietaupījumi, lai katru mēnesi varētu iekrāt vismaz vairākus simtus eiro. To var izdarīt ievērojami samazinot naudas patēriņu lielākajās izdevumu kategorijās. Vairumam cilvēku lielākos izdevumus sastāda tieši īre un komunālie maksājumi, tāpēc labs variants būtu meklēt lētāku dzīvesvietu. Piemēram, ja pašlaik īrējat dzīvokli, uz kādu laiku pārcelieties pie vecākiem vai kādiem tuviem draugiem vai radiniekiem. Viņi neprasīs tik augstu īres maksu vai pat iespējams ļaus dzīvot pie viņiem pilnīgi bez maksas. Tiem, kuriem šādu iespēju nav, nāksies vienkārši meklēt dzīvesvietu ar lētāku īres maksu un maksu par komunālajiem pakalpojumiem. Protams, šis risinājums radīs neērtības uz kādu laiku, tomēr tas dos iespēju salīdzinoši īsā laikā sakrāt naudu sava mājokļa pirmajai iemaksai. Runājot, par citām izdevumu kategorijām, uz kurām var ietaupīt daudz naudas, noteikti ievērojami samaziniet izdevumus arī uz izklaidēm, jo bez tā nudien kādu laiku ir iespējams pilnībā iztikt.

Ja jau līdz šim esat dzīvojis ļoti taupīgi, tad iepriekš minētai risinājumi jums nederēs. Tiem, kuriem nav iespējas ietaupīt lielas naudas summas, vienīgais risinājums būs gūt papildus ienākumus. To var darīt dažādos veidos, bet vispopulārākais no tiem ir uzņemties vēl vienu algotu darbu. Ja līdz šim strādājāt vienu pilnu slodzi, tad apsveriet iespēju iegūt vēl vienu pusslodzes darbu un visu naudu, ko tajā nopelniet, atlieciet pirmajai iemaksai. Šādā veidā naudu varētu izdoties sakrāt visai ātri un īslaicīgas neērtības šajā situācijā noteikti ir tā vērtas. Ja mājokli vēlas iegādāties divi cilvēki kopā, tad abi var meklēt papildus darbus un tad jau naudas krāšana būs pavisam vienkārša.

Līdzīgs variants ir strādāt vairāk jau esošajā darbā. Ne visi darba devēji to ļauj un ne visi vēlas maksāt par virsstundām, bet tiem, kuriem šāda iespēja ir, to pavisam noteikti vajadzētu izmantot. Ja kādam kolēģim ir nepieciešama brīvdiena, piesakieties viņu aizvietot. Arī šādā veidā var nopelnīt gana daudz naudas, lai salīdzinoši īsā laikā sakrātu vajadzīgo summu.

Vēl viens variants ir pārdot kādas sev piederošas vērtīgas preces vai īpašumus. Protams, ne visiem ir preces vairāku tūkstošu vērtībā, kuras ir iespējams pārdot, bet lielākajai daļai tomēr ir vismaz automašīna. Ja vien šī automašīna nav vienīgais veids kā ik dienas tikt uz darbu vai kādu citu vietu, kur pavisam noteikti jānokļūst, kādu laiku variet bez tās iztikt. Automašīnu vērtība parasti sasniedz vairākus tūkstošus un šī summa varētu pilnībā vai vismaz daļēji kalpot kā pirmā iemaksa hipotekārajam kredītam.

Sliktākajā gadījumā naudu varat aizņemties. Ņemt kredītu no oficiālas kredītiestādes gan nebūtu ieteicams, jo tad būs jāuzņemas gan kredītsaistības par kredītu pirmajai iemaksai gan pašu hipotekāro kredītu. Tas var radīt liekas problēmas, tāpēc no šādām metodēm labāk izvairīties. Aizņemties naudu varat no saviem tuviniekiem, ja šāda iespēja pastāv. Viņi visticamāk neprasīs jums nekādus procentu maksājumus, kā arī sapratīs ja nespēsiet laicīgi atdot naudu, tomēr jāsaprot, ka ar tik lielām summām jokoties nedrīkst. Ja reiz apsolījāt atdot līdz konkrētam datumam, tad tā arī labāk dariet, lai nesabojātu attiecības ar saviem tuvākajiem cilvēkiem.

Jāsaprot, ka katra cilvēka situācija ir individuāla. Protams, ne visiem šie ieteikumi būs noderīgi, bet varbūt kāds no tiem tomēr atbilst konkrēti jūsu gadījumam. Ja tomēr nekas no tā visa jums neder, padomājiet par citām iespējām būtiski samazināt izdevumus, vai gūt papildus ienākumus.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here