Atliek vien pārslēgties starp televīzijas kanāliem vai arī ieiet vairākās interneta vietnēs, un mēs redzēsim reklāmas, kuras sola lielu peļņu, ja tiks investēta nauda. Šobrīd investīciju iespējas pasaulē ir ļoti plašas. Ideja, ka iespējams gūt lielu peļņu, ieguldot naudu bez riska vai ar nelielu risku, var iekārdināt jebkuru cilvēku, kas ierauga šāda veida reklāmas. Bet, ja tiešām ir vēlme investēt savus līdzekļus, lai gūtu lielu peļņu, tad ir jāmeklē investīcijas, kuras var definēt gan par drošām, gan pelnošām.

Sāksim ar drošību. Daudziem cilvēkiem droša investīcija nozīmē nezaudēt ne centa. Tādā gadījumā par naudas ieguldīšanu varat aizmirst uzreiz, jo šāda tipa drošākais ieguldījums varētu būt pašizglītībā un sava biznesa uzsākšanā. Pat tādā gadījumā ir iespējama izgāšanās un zaudējumi (uzņēmums negūst pietiekamu popularitāti). Ja ”drošība” nozīmē nelielu zaudējumu risku, tad labākais piedāvājums ir noguldījumu apdrošināšana. Šis variants gan nenesīs milzīgu peļņu, bet iespēja zaudēt savus līdzekļus ir minimāla. Nākamais līmenis jau varētu būt obligācijas. Valsts obligācijas šobrīd ir viens no drošākajiem investīciju veidiem, bet vēl joprojām pastāv reāls riska faktors. Piemēram, nopērkot ilgtermiņa obligācijas, tās laika gaitā varētu ietekmēt augošā inflācija un investīciju potenciāls tiktu sagrauts. Turklāt, palielinoties likmēm, būs grūtāk pārdot savas obligācijas un jūs būsiet drošā situācijā, bet ienākumu ziņā būsiet zaudētājos.

Kā ar akcijām? Akcijas ir viens no populārākajiem investīciju mērķiem, bet arī šeit ir zināms risks, lai gan risks bieži vien mēdz labi atmaksāties. Liela daļa akciju sabiedrību maksā pastāvīgas dividendes. Ja jūs spējat iegādāties akcijas kādā nenovērtētā sabiedrībā, tad jūs saņemsiet gan dividendes, gan potenciālo vērtības pieaugumu nākotnē. Ļoti neapdomīgi būtu iegādāties akcijas tikai vienā uzņēmumā. Jums iespējams varētu likties, ka šīs uzņēmums nekad nevarētu ”noiet pa burbuli” vai samazināt izmaksātās dividendes. Taču, kas notiks, ja šī kompānija pēkšņi bankrotēs? Tajā brīdī jūs nonāksiet zaudētājos. Daudzi investori vēl nesen sāka ieguldīt naudu zeltā, jo domāja, ka šis dārgmetāls varētu būt visai droša alternatīva parastajām investīcijām. Un zelts acumirklī visus padarīja par muļķiem – tā vērtība ļoti ātri kritās, bet parasto akciju vērtība sasniedza jaunas virsotnes.

Ja jūs meklējat drošas investīcijas ar lielu peļņu, tad naudu vajadzētu ieguldīt nevis vienā kompānijā, bet vairākās akciju sabiedrībās, kas netiktu ietekmētas inflācijas rezultātā. Šādā veidā jūs dividendes saņemsiet ar daudz mazāku līdzekļu zaudējumu risku. Ļoti teicami būtu pirkt indeksa fondu akcijas, kurām pieder veselas tirgus nozares, ieskaitot ārzemju tirgus. Tāpat būtu ļoti labi, ja jums piederētu obligācijas, kuras ir saistībā ar šiem indeksa fondiem. Visbeidzot, turiet nelielus zelta krājumus. Jums tajos vajadzētu ieguldīt tik daudz līdzekļu, lai jums būtu drošs pamats, kas var tikt izmantots līdzekļu zaudējuma gadījumos.

Bez šīm visām tradicionālajām ieguldījumu iespējām, naudu ar lielu peļņu var investēt arī dažādos citos mērķos. Tā var būt profesionāla sporta komanda vai kāds jauns, inovatīvs produkts, kas nākotnē varētu atnest lielu peļņu. Investīciju tirgus ir gluži kā riska spēle. Ja gribēsiet gūt pēc iespējas lielāku peļņu, iespējams būs jāriskē daudz vairāk. Risks var atmaksāties un arī var neatmaksāties, tādēļ vislabāk ir atrast vidusceļu, kurā jums būs pietiekami liels drošības spilvens, lai sliktākajā gadījumā jums tik un tā paliktu nauda, ar kuru investīcijas iespējams atsākt no jauna.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here