Ātrais kredīts ir ātrākais un ērtākais variants, kā iegūt īstermiņa naudas aizdevumu legālā veidā. Lai to saņemtu, personai nepieciešams būt pilngadīgai (lielākoties vismaz 20 gadu vecam), tai jāreģistrējas aizdevuma uzņēmuma mājas lapā, jānorāda personu apliecinoša informācija, kontakttālrunis un jābūt atvērtam kontam kādā bankā. Aizdevuma iegūšanai nav nepieciešami galvotāji, ķīla vai kādi citi dokumenti. Ātrie kredīti iegūstami ar interneta vai īsziņas starpniecību; aizdevums, ja aizdevējiestāde to apstiprina, tiek kontā ieskaitīts 15 minūšu līdz vienas dienas laikā. Tā kā pastāv vairāki uzņēmumi, kas nodarbojas ar ātro kredītu izsniegšanu, tām, protams, ir arī dažādi nosacījumi – aizdevuma apjoms, tā atdošanas termiņš, vecuma ierobežojumi, procentu likme un citas prasības.

Ātrie kredīti ir risks kredītiestādēm un bankām, tāpēc, lai šo risku mazinātu, tas tiek kompensēts ar ļoti augstu procentu likmi. Šis ir pats dārgākais kredītu veids. Tomēr aizdevējiestādes izmanto dažādus paņēmienus, lai piesaistītu cilvēkus izmantot šo pakalpojumu, piemēram, akcijas – pirmais kredīts jāatdod bez procentiem, par aizdevumu tiek piedāvātas bezmaksas kino biļetes vai pica, vienā firmā ņemot atkārotu aizdevumu, iespējams palielināt aizņēmuma apmēru. Aizņemoties naudu, jāatceras, ka tā vienmēr ir jāatmaksā. Protams, var laicīgi arī pagarināt atdošanas termiņu, taču tas arī ir maksas pakalpojums. Ja aizdevuma summa netiek atdota laikā, kredīta izsniedzēju firma var vērsties pie parādu piedzinējiem.

Galvenais mērķis, kam domātas šādas aizdevējiestādes, ir, lai īsā laika posmā cilvēks ar finansiālām problēmām spētu tās atrisināt, ja viņš nevēlas naudu aizņemties no paziņām vai radiem. Tas gan nav domāts personām ar ieilgušām naudas grūtībām. Aizdevums primāri ir paredzēts ārkārtas situācijām – steidzama maksājuma nomaksai, lai izdzīvotu līdz algai, neatliekamam ārsta apmeklējumam. Tomēr laika gaitā cilvēki šo iespēju izmanto arī citos gadījumos.

Naudas aizņēmumu mērķi mainās atkarībā no vecuma:

  • Jaunieši pārsvarā ātro kredītu piedāvātos pakalpojumus izmanto ikdienas nepieciešamībām. Situācijā, kad jaunietis vēl ir atkarīgs no vecāku vai aizbildņu materiālā nodrošinājuma, taču piešķirtā nauda ir iztērēta, ne vienmēr viņš vēršas pie apgādniekiem, lai iegūtu nepieciešamo naudas summu, šādi izvairoties no pārmetumiem par lieku naudas šķērdēšanu. Šādā gadījumā cilvēks nereti izmanto ātrā kredīta pakalpojumus, lai naudu ātri iegūtu. Jauniešu aizņēmumi tiek izmantoti pārtikas iegādei, apģērbam, pasākumiem, izklaidēm. Bieži vien šāds kredīts, tā ātrās ieguves dēļ, jauniešu vidū tiek izmantots brīdī, kad ir izsmelti visi finansiālie līdzekļi, uzdzīvojot kādā bārā vai klubā, taču nav vēlmes vēl vakaru beigt. Tad ar īsziņas vai interneta palīdzību tiek ņemts naudas aizdevums un vakara izklaides var turpināties. Ātro kredītu izmanto arī azartspēļu spēlētāji, jo vienmēr jau pastāv cerība, ka automātā vai kāršu spēlē ieguldītā nauda atnesīs lielo laimestu un naudas aizdevums nekļūs par vēl vienu parādu, kas ir jānomaksā. Jaunieši, kuriem ir savas automašīnas, izmanto šo pakalpojumu, lai nomaksātu sodus, taču tā, lai to neuzzinātu vecāki, piemēram, par neatļautu stāvēšanu, neapmaksātu autostāvvietu vai ātruma pārsniegšanu. Tā kā šī vecuma grupa ir mazāk nobriedusi, tai raksturīga arī spontānu vēlmju izpilde. Šādā situācijā, ja veikalā ir atrasta ilgi kārotā prece, bet liekas naudas nav un vecāki visticamāk neakceptēs tās iegādi, tad ātrais kredīts sniedz iespēju vēlamo lietu iegādāties uzreiz. Tā kā aizdevuma noteikumi ir vienādi visām vecuma grupām, tad arī visi šie ātrie kredīti, protams, ir jāatmaksā. Daļai šīs vecuma grupas locekļu nav problēmu šo naudu atmaksāt laikā, taču daļai, lai nomaksātu aizdevumu, vēršas aizdevējiestādē atkal, lai termiņu pagarinātu. Ir iespēja griezties arī pie citiem ātro kredītu izsniedzējiem un ņemt jaunu kredītu, lai iepriekšējo nomaksātu. Cilvēki šādi rīkojas, jo pirmais kredīts katrā uzņēmuma pārsvarā ir bez procentu likmes (ņemot vienā vietā atkārtoti, stājas spēkā arī procentu atmaksa). Tomēr šāds variants nemaina faktu, ka kredīts atkal būs jāatmaksā. Un vienmēr jau pastāv arī iespēja vērsties pēc palīdzības pie vecākiem vai aizbildņiem, taču viņi droši vien par to sajūsmināti nebūs.
  • Nākamajā vecuma grupā pēc jauniešiem (aptuveni no 25 līdz 40 gadiem), aizdevumi lielākoties tiek tērēti to paredzētajam mērķim – ārkārtas gadījumam. Nauda tiek izmantota avārijas situācijām, izdzīvošanai dažas dienas pirms algas, ārstniecības pakalpojumiem. Tā kā šīs vecuma grupas cilvēki lielākoties ir ar stabiliem finansiāliem ienākumiem, tad pārsvarā aizdevumu summa tiek atmaksāta pie pirmās izdevības. Tomēr, protams, ir arī tādi cilvēki, kas izmanto termiņa pagarināšanas iespējas. Atšķirībā no jauniešiem, šajā vecuma grupā esošie mēdz parādu neatdošanu novest līdz brīdim, kad naudas atgūšanas procesā tiek iesaistīti parādu piedzinēju uzņēmumi. Nonākot šādā situācijā, izdevumi kļūst vairākas reizes lielāki, nekā kredīta atdošana noteiktajā laikā.
  • Pusmūža cilvēki, gluži tāpat kā jaunieši, bieži vien izmanto ātros kredītus, lai iegādātos preces, kas nepieciešamas ikdienai. Arī šī vecuma grupa aizdevumus izmanto tam neparedzētos nolūkos. Daudzi cilvēki, kļūstot vecāki un sākot apzināties, ka ilgi vairs nespēs strādāt, lai nodrošinātu sev iztiku, sāk jau laicīgi iegādāties dažādas preces. Sākoties šādam krāšanas periodam, lai nodrošinātu sev labākas vecumdienas, ir nepieciešami finansiāli izdevumi, lai visu nepieciešamo iegādātos. Šādā situācijā cilvēki sāk izmantot ātro kredītu pakalpojumus. Vēl viens aspekts, kas liek cilvēkiem ņemt aizdevumus, ir veselība. Novecojot parādās dažādas veselības problēmas – sāpoša mugura, redzes pasliktināšanās, – kas cilvēkiem liek pastiprināti izmantot ārsta pakalpojumus. Pusmūža cilvēki atšķirībā no iepriekšējās vecuma grupas, lielākoties, lai nomaksātu ātros kredītus, nenonāk līdz parādu piedzinējiem. Bieži vien tiek ņemts patēriņa kredīts vai kāds cits aizdevuma veids, lai ātro kredītu atmaksātu.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here