Pēc žurnāla “Kapitāls” datiem, Latvijā ir vairāk nekā 100 cilvēku, kuru kopējā vērtība sasniedz viena miljona Eiro apmēru, bet paši bagātākie cilvēki, kas ir miljonāru topa augšgalā ir spējuši uzaudzēt savu kopējo vērtību līdz pat 300 miljoniem Eiro, jeb 1/3 no miljarda. Vēl, protams ir pāragri minēt to, kurš varētu būt Latvijas pirmais miljardieris, bet tepat mums kaimiņos Lietuvā jau ir viens cilvēks, kura kopējā vērtība tiek aprēķināta lielāka, kā viena miljarda apmērā un tas it Maxima veikalu ķēdes lielākais akcionārs un radītājs Nerijuss Numaviča (Nerijus Numavičius). Šis Maxima veikalu ķēdes radītājs ir pirmais cilvēks Baltijas valstīs, kas spējis iekļūt miljardieru sarakstā un tas nozīmē, ka viņa kopējā vērtība sasniedz vairāk kā vienu tūkstoti miljonu Eiro.

Latvijas bagātākajiem cilvēkiem vēl ir ejam tāls ceļš līdz šī viena miljarda atzīmei, tomēr ar straujo ekonomisko attīstību un dažādām jauno tehnoloģiju nozarēm ir visai iespējams, ka tuvāko 5 līdz 20 gadu laikā kāds no Latvijas iedzīvotājiem spēs sapelnīt pietiekoši daudz naudas, lai viņa kopējā vērtība sasniegtu viena miljarda atzīmi. Protams šis naudas apjoms šiem cilvēkiem nav pieejams vienkārši bankas kontā, bet tiek mērīts gan no kopējo akciju apjoma dažādos uzņēmumos, kā arī viņiem piederošo nekustamo īpašumu apjoma, bet teorētiski, ja šie cilvēki spētu pārdot visus sev piederošos īpašumus viņu bankas kontā būtu šis viens miljards Eiro.

Mēs Latvijā esam tikai 2 miljoni iedzīvotāju, un tas, savukārt nozīmē to, ka, lai kāds no šiem 2 miljoniem iegūtu miljonāra statusu viņam vajadzīgs iegūt vai nu 50 centus no katra Latvijas iedzīvotāja vai arī iegūt 100 Eiro no desmit tūkstošiem iedzīvotāju un parasti šādi naudas apjomi tiek iegūti tikai ar uzņēmējdarbību sniedzot cilvēkiem pakalpojumus vai preces, ko viņi vēlas, lai preces kopējā vērtība būtu pietiekoši liela, lai cilvēki būtu gatavi pārmaksāt par to un gūt šim uzņēmumam peļņu. Ja kāds Latvijas iedzīvotājs gribētu iegūt šo vienu miljardu Eiro, viņam vajadzētu iegūt 500 Eiro no katra Latvijas iedzīvotāja, un tāds naudas apjoms ir teju neiedomājams ņemot vērā, ka Latvijā ir ļoti daudz pensionāru, bērnu un darbspējīgie iedzīvotāji nebūt nesastāda tik daudz cilvēku. Tāpēc visticamāk, ka pirmais Latvijas miljardieris nāks no uzņēmuma, kas darbosies ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs tādā veidā iekarojot daudz lielāku cilvēku tirgus un iegūstot lielāku peļņu. Latvijas valsts nav bagāta ar derīgajiem izrakteņiem, mums tehnoloģiskā inovācija arī nenotiek tik strauji, kā tas ir citviet pasaulē, tomēr ir daļa iedzīvotāju, kas ir pietiekoši ambiciozi, lai viņiem šis mērķis neliktos pārāk neiespējams, un šiem cilvēkiem būs jāatrod vai jāizdomā industrija, kurā Latvija varētu dominēt citas valstis un kurā iegūt teju vai monopolu, jo tikai tā ir iespējams iegūt tik lielus naudas līdzekļus. Mums priekšrocības ir tajā, ka Latvijā ir lēts darbaspēks un tāpēc ir iespējams tērēt mazākus līdzekļus cilvēku algās, un šos līdzekļus ir iespējams lietot uzņēmuma audzēšanai un attīstībai, kā arī Latvija ir pietiekoši liela un maza, lai šeit pārbaudītu kādu labu biznesa ideju, un, ja tā strādā, tad to tālāk virzīt uz citām pasaules valstīm sākot ar Eiropu, tālāk Ameriku un Ķīnu.

Mēs vēl esam jauna tauta, un mūsu ekonomika vēl nav pietiekoši izaugusi, lai spētu uzturēt tādu bagātību, bet tā, kā tuvāko gadu laikā ir plānots straujš ekonomikas uzplaukums, tad, iespējams jau pavisam drīz Latvijai būs savs pirmais miljardieris!

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here