Tādi finanšu pakalpojumi, kā piemēram, aizdevumu izsniegšana, kredīti, kredītkartes un bankas konti mums visiem asociējas ar pakalpojumiem, kurus sniedz bankas, un tā arī ir. Un bankas arī bieži vien tiek atzītas par finanšu sektora uzticamākajām kā arī lielākajām iestādēm, jo tās piedāvā virkni dažādu ar finansēm saistītu pakalpojumu. Bet kuras tad ir 8 Latvijas lielākās bankas?

Swedbank

Swedbank pagājušā gada nogalē tika atzīta par lielāko banku, rēķinot to, cik daudz aktīvi ir bankas īpašumā. 2014. gada beigās Swedbank aktīvu apmērs bija 5,196 miljardi, kas gan ir par 0,6% mazāk nekā iepriekšējā gadā. Bet neraugoties uz to Swedbank joprojām ir Latvijas komercbanku līdere. Swedbank ir jau salīdzinoši ļoti sena banka, kura 1820. gadā izveidojās Zviedrijā kā pirmā Zviedrijas krājbanka, un kopš tā laika Swedbank darbojas ne tikai pašā Zviedrijā, bet arī Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Swedbank par savām vērtībām ir noteikusi vienkāršību, atvērtību un rūpes par saviem klientiem, kas viss kopā veido banku, kuras pakalpojumus ir viegli izmantot un kura rūpējas par saviem klientiem un to labklājību.

ABLV Bank

ABLV Bank ir pašreiz otra lielākā Latvijas banka, jo šīs bankas aktīvu apmērs 2014. gadā sasniedza 4,213 miljardus eiro ar 24,7% kāpumu no iepriekšējā gada. Šī banka tika dibināta 1993. gada septembrī un tās pamats bija Latvijas Bankas Aizkraukles reģionālā nodaļa, tieši tādēļ ABLV Bank iepriekšējais nosaukums bija “Aizkraukles banka”. Pašreiz banka sniedz ne tikai ierastos banku pakalpojumus, bet piedāvā saviem klientiem arī investīciju pārvaldīšanu. Šīs bankas pamatvērtības ir pretimnākšana, intuīcija un vērtīgums, jo šī banka un tās darbinieki uzklausa savus klientus, saprot tos un nodrošina tikai un vienīgi tiem vērtīgus pakalpojumus.

SEB banka

Trešā lielākā Latvijas komercbanka ir SEB banka, kura 2014. gada laikā ir savākusi 3,684 miljardus eiro lielus aktīvus un, salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, palielinājusi tos par 13,4%. SEB banka patiesībā ir akciju sabiedrības “Latvijas Universālā banka” zīmols, kura tika izveidota 1993. gada septembra beigās. Gadu gaitā SEB banka ir sniegusi pakalpojumus zem tādiem nosaukumiem kā, piemēram, “SEB Unibanka”, taču 2011. gadā šī banka oficiāli pārgāja uz nosaukumu “SEB Banka”. SEB pamatvērtības ir atbildība, pastāvīgums, savstarpēja cieņa un profesionālisms, ko visu banka liek lietā, lai apmierinātu klientu prasības un nodrošinātu stabilus finansiālos rādītājus.

Rietumu banka

Latvijā ceturtā lielākā banka ir Rietumu banka, kuras aktīvu apmērs pērn sasniedza 3,587 miljardus eiro, kas nodrošina šai bankai 18,7% izaugsmi salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu. Ideja par šādas bankas izveidi bankas dibinātājam Leonīdam Esterkinam radās jau 1991. gadā un jau 1992. gada maijā šī banka tiek reģistrēta kā oficiāls Latvijas Republikas uzņēmums. Kopš tā laika banka ir augusi un savus pakalpojumus sniedz ne tikai Latvijā, bet arī citās Eiropas, Āzijas un Klusā okeāna reģiona valstīs. Rietumu bankai ļoti svarīgs ir klients, tādēļ tā nodrošina ātru un pilnvērtīgu klientu atbalsti, kā arī individuāli pieiet katra klienta situācijai, lai nodrošinātu katram izdevīgāko finanšu risinājumu.

Nordea banka

Nākamā lielākā Latvijas banka ir Nordea banka, kurai pagājušā gadā aktīvu apjoms bija 2,899 miljardi eiro, kas ir par 2,8% vairāk nekā 2013. gadā. Nordea bankas pirmsākumus var meklēt jau 1820. gadā, kad tika dibināti šīs bankas priekšgājēji. Latvijā Nordea banka darbojas kopš 1992. gada, taču paralēli šī pati banka darbojas tādās valstīs kā Somija, Zviedrija, Dānija, Norvēģija, Krievija, Polija, Lietuva un Igaunija. Nordea bankas pamatā ir orientācija uz rezultātu sasniegšanu, kas nozīmē, ka Nordea banka darbojas, lai sasniegtu savus izmaksu un kapitāla mērķus un samazinātu risku, kas ir saistīts ar šo banku, jo galu galā, Nordea bankai svarīgākais ir tieši savs klients un tā pieredze, sadarbojoties ar banku.

Banka “Citadele”

Sestā Latvijas lielākā banka ir banka “Citadele”, kuras aktīvi 2014. gadā bija 2,458 miljardi eiro, kas ir par 8,2% vairāk nekā 2013. gadā. Salīdzinoši ar pārējām bankām banka “Citadele” ir pavisam jauna, jo tā tika dibināta tikai 2010. gada jūnija beigās, un tā izveidojās pēc savas priekšgājejas un bēdīgi slavenās Parex bankas restrukturizācijas pabeigšanas. Taču pa šiem pāris gadiem bankai ir izdevies apkopties un atkal kļūt par banku, kurai cilvēki uzticas. Bankas pamatvērtības ir profesionalitāte, iniciatīva, izaugsme un komandas darbs, ko visu Banka “Citadele” pielieto, lai pēc iespējas veiksmīgāk apkalpotu savus klientus un nodrošinātu tiem drošus, ātrus un ērtus bankas pakalpojumus.

DNB banka

Aiz šīs bankas uzreiz seko DNB banka, kuras aktīvu apgrozījums 2014. gadā bija tikai nedaudz mazāks – 2,388 miljardi eiro, kas ir par 5,8% mazāk nekā 2013. gadā. Par spīti aktīvu apjoma sarukumam, DNB banka, kuras īpašniece ir DNB grupa no Norvēģijas joprojām turpina būt viena no uzticamākajām Latvijas komercbankām. DNB bankas vērtības ir izpalīdzīgums, profesionālisms un iniciatīva, kas kopā izveido lielisku klientu servisu, viegli saprotamus pakalpojumus un banku, kas vienmēr aug un attīstās, lai klientiem veidotos veiksmīgāka sadarbība ar šo banku.

Norvik banka

Un visbeidzot pašreiz Latvijā astotā lielākā banka ir Norvik banka ar aktīvu apjomu, kurš sasniedz 1,036 miljardus eiro, kas ir par 22,6 % vairāk nekā Norvik bankas aktīvu apjoms 2013. gadā. Šī banka tika nodibināta 1992. gada aprīlī, kā rezultātā tā ir viena no vecākajām Latvijā dibinātajām komercbankām. Arī Norvik bankai ļoti svarīgs ir klients, kas ir galvenais iemesls, kādēļ tie tik lielu nozīmi piešķir klientu atbalstam un strādā, lai galvenokārt klientam būtu ērti izmantot un sadarboties ar šo banku.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here