Kredītu paņemt ir vienkārši. Tu dodies uz banku, pieprasi noteiktu summu, kura tev ir nepieciešama, un vairākumā gadījumu banka tev arī piešķir šo summu, kuru tu pēc tam vari lietot vienalga vai mājas vai automašīnas iegādei, dzīvokļa remontam vai atvaļinājumam siltajās zemes, kuru tu esi tik sen kārojis. Problēmas sākas tad, kad tev ir jāsāk atmaksāt šis paņemtais kredīts, jo ne vienmēr visi to ir spējīgi izdarīt. Par laimi, visām šīm problēmām var rast risinājumu.

Parasti ar kredītu problēmām saprot divas dažādas lietas – vai nu tās ir īsta parādu krīze, vai arī cilvēkam vienkārši ir liels kredīts un parādi, un viņš uztraucās par to, kā to atmaksās. Un katrā no šīm situācijām ir savi problēmu risinājumi.

Par īstu parādu krīzi varētu dēvēt situāciju, kad tev ir grūtības apmaksāt visus maksājumus sākot no īres un elektrības maksājumiem un beidzot ar kredītu minimālo maksu vai arī kad tavi parādi ir sasnieguši summu, kura ir lielāka par tavu gada algu. Šādā situācijā viss nelīdzēs vienkārši samazināt savus tēriņus un sākt efektīvāk plānot savu budžetu, jo kā ne kā tev būs nepieciešams vairāk nekā gads, lai atmaksātu šo summu, pat, ja visa tava nopelnītā nauda ietu kredīta atmaksai, kas, protams, nav iespējams. Pirmais ieteikums šādā situācijā ir nekādā gadījumā neaizņemties vēl naudu, lai izbēgtu no parāda, pat ja ir iesēja aizņemties ar ļoti maziem kredītu procentiem, jo tas tikai vēl vairāk palielinās tavu parādu. Pirmais solis uz šādas situācijas uzlabošanu ir pārskatīt savus izdevumus un budžetu vispārīgi. Iespējams, tu par daudz maksā par pārtiku, vai, piemēram, tavs mobilā telefona plāns ir dārgs, un tu pat neizlieto pusi no noteiktajām minūtēm un īsziņām. Samazinot savus izdevumus, tev radīsies brīvi līdzekļi, ar kuriem sākt atmaksāt parādu. Vēl viena iespēja ir pārbaudīt vai tev un tavai ģimenei nepienākas kādi valsts pabalsti, jo ik vieni papildus ienākumi ir labi situācijā, kad ir jāatmaksā milzīgs parāds. Vēl tu noteikti vari pārbaudīt, vai tev nav iespēja atgūt kādu noteiktu summu, jo, piemēram, dažādas izmaksas par skolām un medicīnas pakalpojumiem ir iespējams ik gadu daļēji atgūt. Un, protams, tu vienmēr vari pārbaudīt, vai tev nav iekrājusies nauda, kuru tu varētu izmantot kredītu atmaksā, lai vismaz iesāktu atmaksāt izveidojušos parādu, jo galvenais liela kredīta situācijā ir atmaksāt to cik ātri iespējams, lai tev nenāktos tik daudz pārmaksāt kredītu procentos.

Ja tavi parādi un kredīti nav sasnieguši šo līmeni, tad tu noteikti ietilpsti otrajā kredītu atmaksu problēmu kategorijā, jo tev vienkārši noteiktā laika periodā ir grūtības atmaksāt kredītu. Šādam gadījumam tu, protams, vari piemērot arī visus iepriekšējos ieteikumus, bet, tā kā šī situācija nav tik bīstama, jo tavs kredīts nav tik liels, tad vispirms tu vari mēģināt vienkārši doties uz konsultāciju pie kredītiestādes, jo tieši šī konsultācija var tev sniegt nepieciešamās atbildes, lai tu ātri un efektīvi varētu atmaksāt savu kredītu bez darba vietas, vai spētu izstrādāt plānu gadījumā, ja pāris mēnešus kredīta atmaksa nav iespējama.

Kredīta ņemšana vai jebkura aizņēmuma ņemšana ir bīstama, jo vienmēr ir iespēja tev nokļūt lielos, grūti atmaksājamos parādos. Taču, pat ja ir piepildījusies briesmīgākā situācija, un tavs parāds patiešām ir milzīgs, galvenais nekrist panikā, bet gan mierīgi pārdomāt savu situāciju un sākt veikt veiksmīgākus un labākus finanšu lēmumus.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here