Cilvēkam vienmēr ir vajadzības, to starpā arī materiālas. Bieži vien gan cilvēki mēdz nopirkt arī pavisam nevajadzīgas lietas, tomēr ir pietiekami daudz preču, bez kuru iegādes persona iztikt nevar, vai arī līdz ar to trūkumu tiek apgrūtināta ikdienas dzīve. Taču, lai iegādātos visas nepieciešamās preces, jārēķinās, ka par tām būs arī jāmaksā. Protams, ikviens vēlas iegādāties jaunas lietas, kas nākušas tikko no rūpnīcas, tāpat arī daudziem liekas svarīgi iegādāties vismodernākās preces ar jaunākajām funkcijām, taču jaunu lietu iegāde nozīmē, ka cilvēkam par to būs jāatdod daudz vairāk naudas nekā, ja prece jau būtu lietota. Nav noliedzams, ka naudas taupīšanas nolūkos nevar iztikt tikai ar lietotām precēm, turklāt arī ne vienmēr jau kādu laiku izmantotas preces, kas atkal tiek pārdotas, ir vēl labā stāvoklī un spēj veikt nepieciešamās funkcijas. Ikvienas, īpaši, lietotas preces kvalitāte ir jāpārbauda, citādi naudas taupīšana šādā veidā noteikti neatmaksāsies. Tomēr ir vairākas lietas, kuras izdevīgāk ir pirkt lietotas.

Viena no šādām lietām noteikti ir mašīna. Protams, jebkurš sapņo par jaunākās klases modeli ar visādām iespējām un papildu funkcijām. Tomēr automašīnas iegāde ir dārgs prieks. Pat lietotas mašīnas spēj pietiekami iztukšot nākamā īpašnieka maku, taču jaunas mašīnas iegāde noteikti izmaksās daudzkārt vairāk. Mūsdienās lietotu automašīnu iegāde ir ierasta lieta, līdz ar to arī piedāvājums ir plašs. Taču līdz ar to ir jāuzmanās, ka cilvēks netiek apkrāpts. Pirms iegādāties lietotu mašīnu, noteikti vajag veikt izmēģinājuma braucienu ar to, kā arī par ļaunu nenāks paskatīties zem motora pārsega. Saprotams, ka ne visiem cilvēkiem, kuri vēlas iegādāties automašīnu, ir pietiekamas zināšanas, lai spētu novērtēt noskatītā auto stāvokli, tāpēc ir vērts pieaicināt kādu, kurš no mašīnām saprot vairāk, piemēram, automehāniķi. Var likties, ka lietotu automašīnu iegāde nav nekas traks, tomēr tikai dažus gadus veca mašīna, ja tā ir labi kopta, noteikti var izmaksāt pietiekami. Tāpēc vienmēr ir svarīgi pārliecināties, vai automašīnas iegāde ir iespējama – varbūt personīgās finanses ir par mazu. Tomēr bankas un privātie kreditori piedāvā iespēju saņemt auto kredītu, kas var atvieglot automašīnas iegādi, ja tā nepieciešama steidzami. Taču, ja cilvēks nevēlas pārmaksāt par kreditora pakalpojumiem, tad labāk ir veikt savus uzkrājumus, lai lietoto mašīnu iegādātos. Ja krāšanas process liekas pārāk ilgs, tad vienmēr ir iespējams arī sameklēt kādu citu – izdevīgāku lietotas automašīnas piedāvājumu. Tomēr, lai nenonāktu krāpnieku nagos, jāsaprot, ka arī pārmērīgi zema mašīnas cena kaut ko nozīmē. Iespējams, ka mašīnai ir kādas tehniskas problēmas, kuras tad pēc tam nāksies atrisināt jaunajam automašīnas īpašniekam. Ja auto pircējs ir apdomīgs un vēlamo transporta līdzekli pārbauda, tad nav jābaidās no nekvalitatīvas preces iegādes. Lietotas automašīnas noteikti būs izdevīgāk iegādāties – tāpat arī to apdrošināšana būs lētāka.

Nākamā preču grupa, par kuras iegādi ne vienmēr ir nepieciešams izgāzt kaudzi naudas, ir sporta preces un aprīkojums. Protams, ja cilvēks jau no bērna kājas cītīgi trenējas un ir kļuvis par profesionālu sportistu kādā no sporta veidiem, tad noteikti lietotas preces iegāde nav labākais variants. Tomēr, tā kā pēdējā laikā daudzus ir pārņēmis fitnesa neprāts, tad bieži vien ir cilvēki, kuri iedomājas, ka, nopērkot jaunāko un modernāko sporta aprīkojumu, viņš sāks regulāri nodarboties ar fiziskām aktivitātēm. Diemžēl tās ir maldīgas iedomas lielākajā daļā gadījumu. Tāpat arī daudzi cilvēki bieži nemaz nezina, ar kuru no sporta veidiem viņi vēlas nodarboties. Var gadīties arī situācijas, ka vispirms cilvēks, entuziasma vadīts, iegādājas nepieciešamo aprīkojumu, kas ļoti daudziem sporta veidiem izmaksā pat vairākus tūkstošus eiro, bet vēlāk viņš attopas, ka sporta veids viņam nepadodas vai arī apnīk. Šādā situācijā noteikti ir daudz labāk iegādāties lietotas sporta preces. Tāpat arī labāk ir iegādāties lietotu sporta aprīkojumu bērniem, jo viņi ātri vien izaug no, piemēram, slēpošanas tērpa, līdz ar to nav vērts iegādāties jaunu. Dažādās izpārdošanās, kurus rīko cilvēki, ne tikai veikali, bieži vien var atrast labu un kvalitatīvu sporta preču aprīkojumu. Arī internetā pieejamas dažādas vietnes, kur šādas lietotas lietas iespējams iegādāties.

Arī grāmatas ir to lietu starpā, kuras izdevīgāk iegādāties lietotas. Lielākā daļa cilvēku grāmatas vienreiz izlasa, labākajā gadījumā – no vāka līdz vākam, bet pēc tam noliekt plauktā un gandrīz vairāk nekad neatver. Tās arī ir pietiekami dārgas, īpaši, ja tie ir jaunākie izdevumi un bestselleri. Lietotu grāmatu iegāde var apmierināt jebkuru grāmatu mīļotāju, jo ir ļoti daudzi interneta portāli, kas nodarbojas tieši ar lietotu grāmatu pārdošanu – cilvēki var pievienot savas grāmatas, kuras vēlas pārdot, bet interesenti atrast gandrīz jebkuru vēlamo grāmatu. Turklāt grāmatas ir tā prece, par kuru vērtību un kvalitāti nav jāšaubās pat tad, ja tās vāks jau ir nobružāts vai noplīsis. Protams, var gadīties, ka kāda lapa ir izķēpāta vai sliktākajā gadījumā – izplēsta. Tomēr jārēķinās, ka pastāv mazāka iespēja atrast tādu lietotu grāmatu, kas tik tikko vien ir nonākusi veikalu plauktos. Kā vēl viena alternatīva, lai ietaupītu naudu tieši uz grāmatu rēķina, ir bibliotēka – atliek tikai kļūt par bibliotēkas lietotāju un jebkura grāmata ir pieejama par brīvu.

Tāpat daudz izdevīgāk iegādāties ir arī lietotas elektropreces. Bieži vien var likties, ka visiem apkārt ir jaunākās un modernākās elektropreces, kad piedāvā daudz un dažādas iespējas, tomēr šādas lietas ir dārgas. Pagaidot vien dažus mēnešus, jau vien var ietaupīt diezgan ievērojamu naudas summu. Taču, pērkot lietotas elektropreces, cilvēks nešaubīgi ietaupīs. Protams, tāpat kā ar citu lietotu preču iegādi, arī, iegādājoties elektropreces, vienmēr ir vispirms jāpārbauda, kāds ir šīs preces stāvoklis – neejošs televizors nevienam nav vajadzīgs.

Arī mēbeles, kuru cenas mūsdienās ir neiedomājami lielas, noteikti izdevīgāk ir pirkt lietotas. Lielākoties cilvēkiem gan pastāv priekšstats, ka lietota mēbele nozīmē vecu, pleķainu dīvānu, kam izlīdušas atsperes. Tomēr tā nav gluži patiesība – iespējams atrast ļoti labas un mazlietotas mēbeles, kuras iespējams iegādāties par saprātīgām cenām. Taču, pirms veikt pārskaitījumu uz preces pārdevēja naudas kontu, noteikti vajag izvēlēto mēbeli aplūkot un izmēģināt klātienē.

Pastāv daudz un dažādi veidi, kā cilvēki var ietaupīt naudu, un viens no šādiem veidiem ir izvēloties pirkt lietotas preces. Ne tikai mašīnas, grāmatas vai mēbeles iespējams šādi pirkt izdevīgāk – jebkuram tiek piedāvāts iegādāties gan lietotu apģērbu, gan galda piederumus un vēl daudz citas lietas. Lietots nenozīmē beigts, novazāts un neejošs. Dažkārt lietota prece var kalpot pat labāk kā jauna – atliek to tikai sameklēt.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here