Latvijas Nebanku kredītdevēju asociācija (LNKA) ir sabiedriska organizācija, kura apvieno vadošos Latvijas kredītu izsniedzēju uzņēmumus, lai regulētu godīgu darbību, palīdzētu organizācijas biedriem, kā arī informētu un palīdzētu kredītu ņēmējiem. Tā dibināta 2010. gadā. LNKA šobrīd apvieno 10 uzņēmumus un to 15 zīmolus – Lombards24.lv, Vivus, Kredīts 7, Open Credit, Kredīts 365, creditON, Greencredit, E-finance.lv, Ondo, SohoCredit, MiniCredit, SMScredit, Finanza, Ātrais.lv un Iespēju kredīts. Šiem uzņēmumiem ir vairāk nekā 80% no kopējās nozares tirgus daļas.

LNKA organizācija savai darbībai un attīstībai ir izvirzījusi vairākus mērķus.

  • Pirmais no tiem ir informēt sabiedrību par nebanku kredītdevēju sniegtajiem pakalpojumiem un veicināt atbildīgu naudas aizņemšanos. Tas palīdz samazināt parādnieku skaitu un tamlīdzīgu problēmsituāciju rašanos.
  • Otrais darbības mērķis ir vest pārrunas starp organizācijas biedriem, lai to intereses būtu saskaņotas un sadarboties ar dažādām uzraudzības iestādēm, kā arī valdību. Šis mērķis palīdz visas darbības sfēras padarīt likumiskas un samazina nesaskaņas starp konkurējošiem uzņēmumiem.
  • Pēdējais mērķis ir ieviest noteiktus standartus organizācijas biedru darbībā, lai to sniegtie pakalpojumi būtu uzticami, kvalitatīvi un atbilstoši patērētāju tiesību aizsardzības standartiem.

LNKABez izvirzītajiem mērķiem šī organizācija aktīvi pilda dažādus uzdevumus, kuri saistīti ar šo kredītu izsniegšanas nozari. LNKA regulāri veido dažādus informatīvus materiālos un publicē tos dažādos Latvijas medijos. Vairāki raksti sastopami asociācijas mājaslapā, un pat dažādos ziņu portālos, bet video materiāli dažreiz redzami Latvijas televīzijas kanālos un arī aplūkojami sociālajā video vietnē Youtube. Bieži LNKA piedalās dažādos pasākumos un akcijās, lai varētu tapt atpazīstamākai savu biedru darbībai un spodrinātu to prestižu. Šis biedrības uzdevums ir ļoti nozīmīgs, jo vairums cilvēku nav pietiekami informēti par visām kredītu saņemšanas niansēm. Šī neinformētība daļā cilvēku radījusi neuzticību un pat iespējamas baumas, kuras, visticamāk, izplatījuši kredītu ņēmēji ar sliktu pieredzi. Lai sasniegtu organizācijas izvirzītos mērķus, tā palīdz arī savu biedru klientiem. Kredītu ņēmējiem tiek sniegtas konsultācijas, un pat juridiska palīdzība, ja tas ir nepieciešams. Viens no piemēriem kā tas izpaužas ir bez maksas maksājumu grafika sastādīšana cilvēkiem, kuri pēc kredīta ņemšanas nonākuši finansiālās grūtībās vai parādos. Grafiks tiek sastādīts atbilstoši katra individuālām spējām naudas summu laicīgi atmaksāt. LNKA arī aktīvi veido pasākumus un cīnās pret negodīgiem uzņēmējiem. Šādas komercprakses tikai bojā nozares prestižu un rada liekas problēmas gan sev, gan klientiem. Nepārtraukti noris asociācijas sadarbība ar nozari uzraugošajām institūcijām un likumdevējiem. Regulāri tiek veikta datu apmaiņa ar Patērētāju tiesību aizsardzības centru (PTAC). Uzņēmumu darbībā tiek veiktas izmaiņas arī tad, ja to noteikusi valdība, izdodot jaunus likumus vai veicot to grozījumus. Sadarbībā ar Creditinfo, LNKA izveidojusi datubāzi, kurā var redzēt visu klientu aktīvās saistības ar kādu no kredītu izsniedzējiem. Ar minētās datubāzes palīdzību, vairāk nav iespējams paņemt vairākus kredītus pie vairākiem kredītu izsniedzējiem, gūstot lielāku labumu, bet paaugstinot risku nonākt lielās parādsaistībās.

LNKA šobrīd ir viena no populārākajām un zināmākajām organizācijām, kas aktīvi darbojas ātro kredītu nozarē. Tajā apvienoti lielākā daļa nozarē esošie uzņēmumi, tādējādi paaugstinot tirgus stabilitāti un veicinot labvēlīgas un veiksmīgas uzņēmējdarbības norisi. Pateicoties šai organizācijai ātro kredītu izsniegšanas pakalpojums kļuvis daudz saprotamāks un drošāks. Ja vēlaties ņemt ātro kredītu, to noteikti ir jādara pie kāda no šīs organizācijas biedriem. Tā jūs varēsiet būt drošs, ka viss process noris likumīgi un saņemt kvalitatīvu pakalpojumu.

Vairāk par asociāciju un tās darbību lasiet: www.nebankukrediti.lv

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here