Vasarā, kad ārā ir saulains un silts laiks, ikvienam gribas kārtīgi atpūsties un atļauties mazliet vairāk nekā ikdienā. Diemžēl, ja esat no tiem, kas dzīvo no algas līdz algai, diez vai vasaru varēsiet pilnībā izbaudīt, jo tam vienkārši nepietiks naudas. Šādos brīžos nereti ienāk prātā domas par ātrajiem kredītiem. No vienas puses jau tas šķiet visai loģisks un izdevīgs darījums, jo naudu saņemsiet tagad, kad tā nepieciešama vasaras baudīšanai, bet atdosiet vēlāk, kad laiks būs auksts un uz izklaidēm prāts vairs tik ļoti nenesīsies, tomēr viss nav tik vienkārši, kā sākumā varētu šķist. Kredīti tomēr uzliek ļoti lielu atbildību un laikā neatdoti kredīti var radīt nopietnas finansiālas problēmas. Kā tad īsti ir, vai vasaras izklaižu sponsorēšanai vajadzētu ņemt ātro kredītu, vai tomēr, nē?

Lai saprastu, kāpēc kredīta ņemšana vasaras izklaidēm nav īpaši labs lēmums, jāpadomā par kredītiem un to nepieciešamību kopumā. Kredītus būtu ieteicams ņemt tikai divos gadījumos – ja tā ir ārkārtas nepieciešamība, vai arī tad, ja kredīts kalpo kā investīcija. Ārkārtas nepieciešamība var būt, piemēram, neatliekami remontdarbi, medicīnas pakalpojumi vai ikdienas pamata tēriņi, ja visa nauda iztērēta priekšlaicīgi. Šādās situācijās ātrais kredīts var būt vienīgais glābiņš, lai atrisinātu nopietnas problēmas un tāpēc tā ņemšana ir pieļaujama. Otrs gadījums, kad kredīts kalpo kā investīcija, ir, piemēram tad, ja nepieciešama nauda izglītībai, darba uzsākšanai vai ļoti izdevīgu darījumu sponsorēšanai. Tad kredīts ilgtermiņā atmaksāsies un jūs nebūsiet zaudētājs.

Diemžēl, liela daļa cilvēku ņem kredītus, nevis iepriekš minētajiem mērķiem, bet gan konkrēta dzīvesveida nodrošināšanai, ko patiesībā viņi nemaz nevar atļauties. Kredīta ņemšana izklaidēm, tam ir tipisks piemērs. Ir jāsaprot, ka tad, ja neverat atļauties naudu izklaidēm sakrāt, jūs nevarēsiet atļauties arī atmaksāt kredītu. Ja dzīvojat no algas līdz algai, tātad, vai nu neverat, vai arī negribat ietaupīt naudu. Pēc kredīta ņemšanas to nāksies darīt, jo būs jāsameklē nauda kredīta atmaksai, taču tas, visticamāk, neizdosies. Daudzi domā, ka atmaksāt kredītu būs vieglāk nekā krāt, jo tad vienkārši nebūs izvēles, taču realitātē ir tieši pretēji – krājot ir motivācija, jo jūs par to kaut ko iegūsiet, bet kredīts ir jāatmaksā par to, ko esat jau saņēmis, līdz ar to, nekādas motivācijas taupīt īsti nav. Jūs tikai iekulsieties ļoti lielos parādos un nāksies maksāt par kredīta pagarināšanu vai arī soda procentus. Baigās milzu summas būs izniekotas par velti un tiks uzsākts parāda piedziņas process. Tas noteikti nav izklaižu vērts.

Protams, var būt arī izņēmumi. Piemēram, tiem, kam ir sezonāla rakstura darbs un kas vasarā saņem daudz mazāk naudas nekā ziemas mēnešos, kredīts var būt pieļaujams. Tas nenozīmē, ka kredīts ir vēlams, taču tad vismaz, laikā, kad kredīts būs jāatdod, naudas būs mazliet vairāk. Jāpiemin gan, ka arī šādā situācijā daudz prātīgāk ir krāt naudu vasaras izklaidēm jau laicīgi, iepriekšējā gadā, lai kredītsaistības tomēr nebūtu jāuzņemas. Daudz drošāk vienmēr ir tērēt savu naudu, nevis svešu naudu, pat tad, ja pastāv liela iespēja, ka varēsiet aizdevumu atmaksāt.

Īsāk sakot, kredīti nudien nav domāti izklaidēm un sava dzīves līmeņa celšanai. Kredīts nav papildus ienākumi, bet gan aizdevums, kas būs arī jāatdod, turklāt ar uzviju. Izklaidēm varat tērēt to naudu, kas jums paliek pāri pēc obligāto maksājumu segšanas. Ja pāri nekas nepaliek, tad izklaides vienkārši neverat atļauties ne ar, ne bez kredītiem.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here