Labākais veids, kā vairot savu bagātību vai vienkārši nodrošināt stabilu finansiālo situāciju ir investējot savu naudu. Tā ir iespēja ar nelielu piepūli panākt, ka nauda vairojas pati no sevis. Tas izklausās tik kārdinoši, tomēr, par spīti tam, ievērojami lielākā daļa cilvēku tomēr izvēlas neinvestēt savu naudu, pat tad ja viņiem ir brīvi naudas līdzekļi. Tam par iemeslu nereti ir izplatīti mīti par investēšanu, kas nav patiesi vai arī ir sagraizīti. Šeit būs tipiskākie mīti, kas saistīti ar investīcijām un skaidrojums, kāpēc tiem nevajadzētu ticēt.

Investēšana ir ļoti sarežģīta

Daudzi uzskata, ka investīcijas ir tikai finanšu guru un baņķieru privilēģija, jo cilvēkam bez padziļinātām zināšanām finansēs un ekonomikā nav jēgas ko tādu uzsākt. Šāds priekšstats ir ļoti maldīgs. Jā, ja vēlaties pelnīt miljonus tikai ar investīcijām vien, ir nepieciešams īpašas zināšanas un gadiem krāta pieredze, taču, ja jūs vien vēlaties saglabāt savu uzkrājumu vērtību vai mazliet nopelnīt, nekādas īpašās zināšanas nav nepieciešamas. Varat, piemēram, investēt naudu fondos, obligācijās vai lielu, stabilu uzņēmumu akcijās. Peļņa šajos gadījumos ir gandrīz garantēta pat tad, ja nesekojat līdzi savām investīcijām un neinteresējieties par notiekošo ekonomikā un finanšu tirgos. Ja tomēr vēlaties lielāku atdevi, zināmas pūles vajadzētu pielikt, taču visu var apgūt pamazām. Ja sāksiet ar stabilām un drošām investīcijām, varēsiet izprast kā investēšana izpaužas praksē un apgūsiet investēšanas pamatus. Tad varēsiet iesaistīties arī sarežģītākos darījumos un nopelnīt jau daudz lielākas summas.

Investēšana ir pārāk riskanta

Otrs populārākais mīts, kas daudzus attur no investēšanas ir augstais investīciju risks. Ir tikai saprotams, ka cilvēki negrib pazaudēt savus iekrājumus un nelabprāt investē naudu, ja pastāv iespēja to pazaudēt, taču, jau atkal jāpiemin, ka investīcijas ir ļoti dažādas un vairumam investīciju veidu riska pakāpe ir ļoti zema. Jau minētajiem investīciju veidiem (investīcijas fondos, lielu uzņēmumu akcijās un obligācijās), riska pakāpe ir ļoti zema. Arī atdeve nav liela, taču labāk ieguldīt naudu un saņemt vismaz dažu procentu pienesumu gadā, nekā vienkārši glabāt savu naudu un pieļaut, ka tie krītas vērtība. Patiesībā, arī daudzas augsta riska investīcijas, piemēram, ieguldījumi mazu, strauji augošu uzņēmumu akcijās nav nemaz tik riskanti, ja ir neliela saprašana par akciju tirgu un uzņēmējdarbību. Par augsta riska investīcijām tiek uzskatīta piemēram spekulēšana valūtu fondos vai akciju tirgos, taču tas tāpat nav domāts iesācējiem.

Investīcijas prasa daudz laika

Atdeve no investīcijām tiek saukta par pasīvajiem ienākumiem tieši tā iemesla dēļ, ka to gūšanai nav nepieciešams aktīvi strādāt. Nauda būtībā vairojas pati no sevis. Ja ir vēlme pelnīt ne tikai no procentiem, bet arī, piemēram, akciju cenu svārstībām, tad gan ir nepieciešams pasekot līdzi tam, kas notiek ar akciju cenām, kā arī ir jābūt informētam par norisēm ekonomikā un konkrētajā nozarē un uzņēmumā, lai laikus varētu paredzēt notikumus, taču, ilgtermiņa ieguldījumiem tas nav tik būtiski. Atkarībā no investīciju veida un izvēlētā investīciju objekta, mazliet laika jau tam veltīt vajadzētu, taču jums noteikti nav jāsaraucas par to, ka palaidīsiet kaut ko darām tikai tāpēc, ka jāseko līdzi savām investīcijām.

Lai sāktu investēt jābūt ļoti lieliem uzkrājumiem

Vēl populārs ir uzskats, ka ir nepieciešami vismaz pāris tūkstoši, lai uzsāktu investēt un tiešām gūtu kādu labumu. Tā nav taisnība. Tiesa, jo vairāk naudas ieguldīsiet, jo lielāka būs atdeve, taču ir iespējams sākt investēt arī ar ļoti nelielām summām. Kaut vai ja jums ir brīvi pāris desmiti eiro, varat atvērt investīciju kontu, ko pakāpeniski papildināt. Ja jums jau ir pāris simti eiro, varat domāt par investīcijām akcijās, bet summas kas pārsniedz tūkstoš eiro jau ir gana lielas, lai varētu izpausties ar investīciju veidiem un investīciju objektiem.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here