Bez noteikta mērķa prātā absolūti jebkurā dzīves sfērā mēs varam klīst apkārt bezmērķīgi un tā arī nekad neko nesasniegt. Mērķi ir jānosaka un jānosprauž! Bet vieni no svarīgākajiem mērķiem, kurus jo īpaši vajadzētu noteikt ikvienam cilvēkam viņa labklājības vairošanai, ir finanšu mērķi. Neatkarīgi no tā, vai esat izpildījis iepriekš nospraustos mērķus un esat gatavi jauniem, jebkurš laiks ir ideāls, lai uzsāktu ko jaunu.

Varbūt jums vienmēr ir bijis slepens mērķis kļūt par miljonāru. Un slepens šis mērķis ir tāpēc, ka jums šķiet, ka kļūt par miljonāru ir teju neiespējami. Plašsaziņas līdzekļi ataino miljonārus kā cilvēkus, kas dzīvo milzīgās savrupmājās, valkā bezkaunīgi dārgu zīmolu apģērbus un tērē naudu tā, it kā rītdiena nekad nepienāks. Tas būtībā izklausās kā tāds lielisks realitātes šovs, bet nesasniedzama virsotne vidusmēra cilvēkam. Bet patiesībā, aprakstītais tēlojums nemaz nepiemīt tipiskam mūsdienu miljonāram. Lielākā daļa bagātnieku šodien izskatās tieši tāpat kā jūs un mēs. Tie ģērbjas līdzīgi kā mēs, dodas pusdienās uz tieši tām pašām vietām, un daži no viņiem pat dzīvo blakus mājā vai dzīvoklī. Tie lielākoties ir pašnodarbināti miljonāri, kuri ir nopelnījuši savu bagātību pašu spēkiem, nevis piedzimuši bagātā ģimenē vai ieguvuši ievērojamu mantojumu. Kļūt par šādu bagātnieku ir pa spēkam arī jums un viss sākas ar jūsu prātu un pareizo noskaņošanos.

Jums ir jāmaina savi uzskati par naudu un tās pelnīšanu, lai noteiktu jauna tipa finanšu mērķus. Tāpēc jums būs nepieciešami šie 3 soļi, personīgo finanšu mērķu noteikšanai un sasniegšanai:

  1. Sāciet ar īstermiņa un ilgtermiņa mērķu noteikšanu.
    Visām lietām, ko vēlaties sasniegt finanšu jomā, var būt atšķirīga izpildes laika skala. Daži standarta finanšu mērķi ietver sevī pilnīgu parādu atmaksu, nekustamā īpašuma iegādi, kur noderētu labākie aizdevumi bez ķīlas, ārkārtas fonda izveidi neparedzētiem gadījumiem, pensijas uzkrāšanu vai grandioza atvaļinājuma nosegšanu. Visi šie mērķi nevar tikt pabeigti vienlaicīgi un uzreiz. Nosakiet, kādi mērķi jūsu dzīvē būs īstermiņa un kādi varētu prasīt krietni vairāk laika, lai jūs varētu noteikt reālus izpildes gadskaitļus.
  2. Nosakiet pareizās prioritātes.
    Nākamais solis ir noteikt prioritātes nospraustajiem mērķiem pēc to svarīguma pakāpes. Tikai tāpēc, ka mērķis šķiet tāls, nenozīmē, ka tas ir mazāk svarīgs. Noskaidrojiet, kāds mērķis jums personīgi ir vissvarīgākais, kuru jūs varētu sasniegt jau šogad. Pievērsiet tam visu savu uzmanību. Pēc tam pievienojiet vēl divus vai trīs citus mērķus un sāciet tiem piešķirt prioritāti uzreiz pēc galvenā mērķa sasniegšanas. Galvenais iemesls, kādēļ finanšu mērķi netiek sasniegti, ir tāds, ka mums ir paradums noteikt pārāk daudz mērķus vienlaicīgi, kas var samazināt spēju koncentrēties uz svarīgāko un ilgākā laika gaitā vienkārši zaudēt motivāciju. Apsveriet savu pašreizējo ienākumu situāciju, kā arī to, cik ilgs laiks būs vajadzīgs, lai sasniegtu nospraustos mērķus, lai tos adekvāti prioritizētu.
  3. Ir jāsastāda darbību plāns.
    Kad esat ticis tik tālu un noskaidrojis, kādi būs jūsu mērķi visam nākamajam gadam un tiem ir noteikta arī prioritāte, ir pienācis laiks izstrādāt detalizētu darbību plānu. Daļa no veiksmīgu finanšu mērķu noteikšanas procesa ir tieši precīza izpratne par to, kādā veidā un cik ilgā laikā šos mērķus būs iespējams sasniegt. Jūsu rīcības plānā ir jāiekļauj konkrēta informācija par to, ko jūs plānojat veikt katra mēneša ietvaros, lai tuvinātu sevi mērķa sasniegšanai. Ja jūs sadalīsiet savus mērķus mazākos apakš-mērķos, paveicamo uzdevumu saraksts vairs nešķitīs tik neiespējams.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here