Kredīti daudzos gadījumos var būt lielisks veids, kā papildināt savu budžetu un iegūt papildus naudas līdzekļus, kad tas patiešām ir nepieciešams. Bet ikviens arī zina, cik liels risks nāk kopā ar kredītu aizņemšanos, jo ikreiz, kad tu aizņemies kaut vismazāko kredītu, pastāv iespēja, ka kaut kas tavā dzīvē atgadīsies, un tu nespēsi atmaksāt kredītu, kā rezultātā tu nonāksi parādnieku sarakstā, kas pēc tam var ietekmēt kreditoru lēmumu ik reizi, kad nākotnē tu vēlēsies atkal aizņemties kādu kredītu. Taču ir kredītu, par kuru aizņemšanos vajadzētu īpaši rūpīgi padomāt, vai tev šis kredīts patiešām ir nepieciešams, jo daži kredītu veidi ir nejaukāki par citiem.

Augsta riska hipotekārie kredīti (hipotēkas ar mainīgu procentu likmi)

Viens no šādiem kredītiem par kuru tev vajadzētu divreiz padomāt, pirms nolemt to aizņemties, ir hipotekārie kredīti jeb hipotēkas, kurām ir augta riska pakāpe, jo tām ir mainīgā procentu likme. Šie kredīti īpaši populāri kļuva pirms krīzes perioda, kad visi steidza iegādāties īpašumus un mājokļus. Taču vēl joprojām cilvēki aizņemas šāda tipa kredītus, īpaši, lai būtu spējīgi atļauties iegādāties savus sapņu mājokļus. Bet, tā kā mūsdienu kredītu un nekustamā īpašuma tirgi ir krietni mainījušies, tad nereti tie, kuri aizņēmās lielus hipotekāros kredītus pašreiz to nožēlo, jo to kredīti ir būtiski pieauguši un, ja tu neesi labs savas naudas menedžeris, tad šis kredītu gada procentu likmes pieaugums var nozīmēt, ka vai nu tu ieslīgsti lielos parādos vai sliktākajā gadījumā pat pazaudē nekustamo īpašumu, kuru iegādājies ar šīs hipotēkas palīdzību. Tāpēc, ja tu vēlies aizņemties hipotekāro kredītu, kurš vienmēr ir ilgtermiņa kredīts, iesaku aizņemties kredītu ar fiksēto procentu likmi, kas likvidēs iespēju, ka tavi ik mēnešu maksājumu apjoms palielinās pat vairākas reizes.

Kredītkartes, ja tu tās izmanto ļoti bieži

Vēl viens kredīta tips, par kuru tev vajadzētu padomāt, pirms tu to aizņemies, ir kredītkartes. Jo īpaši tev vajadzētu padomāt, vai tiešām labāk izvēlēties kredītkarti nevis vienkārši debetkarti, ja tu mēdz iztērēt daudz naudas un īpaši neseko līdz savu izdevumu apmēram. Kāds pētījums ir pierādījis, ka tie cilvēki, kam ir kredītkartes nevis debetkartes, mēdz iztērēt no 12 līdz 18 procentiem vairāk naudas, jo tie, apzinoties, ka ir iespējams izmantot kredītkartes overdrafta iespēju, neuztraucas par saviem naudas līdzekļiem un tēriņu apmēru. Tāpēc, ja tu zini, ka arī tu neesi no tiem veiksmīgākajiem savu finanšu regulētājiem un mēdz dzīvot pāri saviem līdzekļiem, tad noteikti labāk atsakies no kredītkartes iespējas, un vienkārši izvēlies debetkarti, lai tev pēkšņi neizveidotos liels parāds.

Ātrie kredīti

Un tie šie kredīti ir vieni no bīstamākajiem aizdevumiem, tādēļ noteikti padomā, pirms aizņemies ātro kredītu, jo tas dod iespēju cilvēkiem saņemt aizdevumu ātri un pietiekami lielu summu apmērā, kā arī bez lielas birokrātijas un to finanšu pārbaudēm, kas nozīmē, ka cilvēkiem, kuriem grūti iet ar savu finanšu menedžēšanu var gadīties iekļūt lielos parādos, pateicoties šiem aizdevumiem. Ne velti šie kredīti pat ir aizliegti vairākās valstīs tieši to vieglās aizņemšanas dēļ bez būtiskām sekām, jo daudzi cilvēki, kuri to aizņemas, nesaprot to, ka, lai gan šādu kredītu ir viegli aizņemties, tam tiek piemērotas ļoti lielas gada procentu likmes, kā rezultātā, ja vien šis kredīts nav bezprocentu kredīts, atmaksājot to, tev būs jāatmaksā krietni lielāka summa, nekā tu aizņēmies. Tādēļ noteikti apsver visas iespējas, pirms aizņemies ātro kredītu, taču, ja zini, ka ātrais kredīts ir tava vienīgā iespēja, tad noteikti izvēlies to kredīta devēju, kurš piedāvā tev izdevīgākos kredīta noteikumus.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here