Jauns gads jau ir labu kā sācies un daudzi ir iegrimuši savā darbu rutīnā. Nākamie mēneši ir ideāls laiks, lai atiestatītu savu maku un koncentrētos uz ilgtermiņa finansiālajiem mērķiem, kas jums vajadzīgi pirms brīvdienu sezonas, kad ierobežojumi un mērenība mēdz izzust. Protams, kredīts 30 minūtēs ir viens no risinājumiem, ja tomēr ir nepieciešama finansiālā palīdzība savām vēlmēm un iespējām. Taču daži citi padomi var palīdzēt vēl pirms tam, lai jūs kaut ko aizņemtos.

Labākie personīgo finanšu padomi ir tie, kas palīdz veidoties ieradumiem. Ietaupīt dažus eiro dienā, jo paši pagatavojat pusdienas mājās, ir daudz vieglāk nekā izlaist konkrētas izklaides nedēļas nogalēs. Šāda domāšana nav tik efektīva, jo ir iespējams atrast labākus izdevumu ieradumus. Ir iespējams atrast neskaitāmus padomus par to, lai radītu iespēju iegūt papildus finanses, piemēram, lai ietaupītu pensijai.

Keramikas cūciņa

Taupiet naudu vecmodīgā veidā. Arī tas var darboties, jo pastāv mazāka iespēja, ka jums būs vēlme cūciņu taisīt vaļā, lai no tās dabūtu papildus finanses.

“Vislielākais padoms ir tas, ka labāk ir ietaupīt agri un bieži. Mēs visi zinām, ka mums tas ir jādara, tas ir kā dzeramais ūdens, bet cilvēkiem tas ir tik grūti,” saka Abijs Makloskijs (Abby McCloskey), ekonomists, kurš agrāk bija Amerikas ekonomikas institūta ekonomikas politikas programmas direktors, kas koncentrējās uz finanšu iestādēm un sociālo mobilitāti. “Es uzskatu, ka to ir vieglāk izdarīt, ja man ir jāievēro vispārējs budžeta veidošanas princips. Ja jūs atliksiet 100 ASV dolārus (83 eiro), 200 dolārus (166 eiro) mēnesī un tas kļūst par ierastu lietu, tas kļūs par kaut ko vairāk nekā kas patiesībā ir.”

Automātiskais pārskaitījums

Personīgo finanšu blogu autore Latiša Staila (LaTisha Styles) iet vēl soli tālāk un iesaka ikmēneša automātisko pārskaitījumu no sava norēķinu konta iestatīt uz jūsu ietaupījumiem. “Tas padara ietaupījumus automātiskus un pārvērš to par paradumu,” saka Latiša, kura vietnē Young Finance piedāvā daudzus taupīšanas padomus. Viņa iesaka sākt ar 10% pārskaitījumu un pēc tam mēģinot to palielināt to līdz 20%. Tūkstošgades laikmets lēnām darbojās uz augšu, kamēr viņa katru mēnesi ietaupīja 50% no katras algas.

Tas viss izklausās lieliski, bet, ja jūs dzīvojat no algas līdz algai, atlikt malā ietaupījumus katru mēnesi var šķist ļoti izstiepti. Neuztraucieties. Apskatiet, kur paliek jūsu nauda, un, iespējams, jūs varat ietaupīt kādu daļu.

“Viena no vissvarīgākajām lietām, ko mēs kādreiz darījām, ir izsekot mūsu tēriņiem un ienākumiem. Es zinu tik daudzus cilvēkus, kuri pelna daudz naudas un maksā rēķinus, un viss ir labi, bet viņi patiešām nezina, cik daudz viņi maksā par dažādām kategorijām, piemēram, ēdienu, pārtikas precēm, komunālajiem pakalpojumiem, hobijiem,” saka Holija Džonsone (Holly Johnson), blogu autore no Club Thrifty. Kad viņa un viņas vīrs sākuši izsekot viņu izdevumiem, viņi bija satriekti uzzināt, ka viņi katru gadu tērē vairāk par 1000 ASV dolāriem (835 eiro) mēnesī savu un mazuļa pārtikas precēm. Šis skaitlis ir liels pat Amerikas mērogā un noteikti nevajadzētu kalpot līmenim, kad ir nepieciešams sākt pievērst uzmanību tēriņiem.

Izmantojiet lietojumprogrammas

Izdevumu izsekošanai ne vienmēr ir nepieciešama piezīmju grāmatiņa un pildspalva. Tos var aizvietot tādas lietojumprogrammas kā Mint, CashTrails vai Leeel Money. Tomēr ņemiet vērā, ka, izmantojot budžeta lietojumprogrammas, jums būs jādalās ar savu bankas informāciju.

Ja jums nav viedtālruņa vai nevēlaties uzticēt savu personisko informāciju lietojumprogrammā, mēģiniet izmantot savu kredītkarti visiem jūsu izdevumiem mēnesī. Tādā veidā jūs varat apskatīt savus darījumus un uzzināt, cik daudz tika iztērēts katrai kategorijai. Vai arī vienmēr ir pārbaudiet un papildiniet budžeta veidošanas metodi ar Excel izklājlapu.

“Ja jūs neuzņemsit iniciatīvu, lai to izdarītu, jūs to nedarīsit. Cilvēki vienmēr saka, ak, ka tā ir laba ideja, man vajadzētu ietaupīt 100 ASV dolāru. Jums tas ir jādara,” saka Džonsons.

Paaugstinājums vēl nenozīmē lielāku finanšu brīvību

“Cilvēki koncentrējas tik daudz, lai iegūtu paaugstinājumu, bet, ja cilvēki paši paskatītos un redzētu, kur viņi tērē, viņi varētu izšķērdēt 500 dolārus (418 eiro) mēnesī. Tas ir 500 ASV dolāru paaugstinājums, ja jūs varat samazināt savus izdevumus,” saka Džonsons. “Atkārtoti izdevumi, neatkarīgi no tā, kas tie ir, summējas kopā. Sporta zāles abonements, žurnālu abonēšana, vai jūs uzticiet savus matus un nagus profesionālai kopšanai divas reizes mēnesī? Vai jūs varat atrast lētāku un ērtāku interneta piedāvājumu? Vai jūs varat dzīvesvietā atsevišķā istabā ielaist īrnieku? Visas šīs mazās lietas summējas kopā.” Pēdējais risinājums par papildus īrnieku var būt ļoti labs risinājums, ja jūsu īpašumā ir dzīvesvieta, kurā jūs tik bieži neuzturaties vai arī jums nav problēmas dalīties ar virtuvi un vannasistabu. Šāds lēmums var mierīgi katru mēnesi sniegt papildus līdz 300 eiro atkarībā no atrašanās vietas, telpas lieluma u.c.

Taupiet

Blogu autors Džonsons iesaka “dzīvojiet nabadzīga studenta dzīvi tik ilgi, cik vien iespējams”, jo, tiklīdz jūs sākat iegādāties jaukas lietas, ietaupīt var būt daudz grūtāk.

Meklējiet dažādus veidus, kā samazināt savus izdevumus. Galvenais ir koncentrēties uz mazām lietām, ko varat darīt, lai jums nevajadzētu justies kā jūs nevarat tērēt vispār. Apskatiet savas finanses un noskaidrojiet, kādi izdevumi jums ir svarīgi.

Vai nepatīk ideja atteikties no rīta kafijas no tuvējā kioska? Tā vietā mēģiniet pavadīt sestdienu bez tēriņiem. Šādu ideju piedāvā Staila. Vai mīlāt ideju par laimīgo stundu ar kolēģiem, bet beigās ienīstat lielu rēķinu? Apņemieties prasīt tikai vienu dzērienu, iesaka Brūka Ērika (Broke Millennial Erin Lowry) savā blogā. Patīk baudīt ēdienu kopā ar draugiem, bet esat noguris, atstājot lielu daļu no jūsu atalgojuma uz galda restorānos? Pasūtiet ēdienu uz savu māju un lūdziet ikvienam izvēlēties dzērienu vai pusi. Daudz kas ir atkarīgs no iespējas ar radošu pieeju atrisināt tēriņus un vienlaikus arī izbaudīt dažādas aktivitātes un tikšanos ar cilvēkiem.

Dzīvojiet savu dzīvi un izlemt, kas jums ir svarīgs. Nosakiet prioritātes un izlemiet, kas patiešām ir svarīgs jums, nemēģiniet sekot līdzi citiem cilvēkiem, jo bieži vien tas nav tā kā izskatās,” saka Džonsons. “Pat ja jūsu draugi izskatās, ka viņiem tas viss ir, viņiem ir ideāla automašīna, jauka māja un brīvdienu ceļojums, jums nav ne jausmas, kāda ir citu cilvēku finansiālā situācija. Viņi var būt tuvu bankrotam vai dziļi ieslīguši kredītkaršu parādos.”

Šie ir pāris no padomiem, kam vajadzētu palīdzēt kļūt finansiāli neatkarīgiem. Jāsāk ar nelieliem soļiem un jābūt pacietīgiem, jo rezultāti ne vienmēr parādās tik ātri, kā cerēts. Apņēmība ir ļoti svarīgs aspekts, kas var ietekmēt iespēju iegūt papildus finanses. Ir svarīgi, lai katram rastos izpratne par saviem tēriņiem un iespējām, ko paver kaut vai nedaudz apdomīgāka rīcība.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here